Pravidelný pohyb patří mezi hlavní pilíře zdravého životního stylu, protože prokazatelně prospívá lidskému organismu. Panující horka a teploty vysoko nad třicítkou ovšem fyzickou aktivitu spíše limitují.

Jak na to, abychom se mohli pohybu věnovat i v takovém počasí? Vyzkoušejte sporty, které můžete provozovat přímo z bazénu. Přinášíme vám sedm tipů na aktivity, které svědčí zdraví, a navíc se při nich příjemně ochladíte.


Sportování ve vodním prostředí má svá specifika, kvůli kterým je dnes velmi vyhledávanou příležitostí, jak protáhnout tělo a zvýšit fyzickou kondici. Voda má totiž až 800krát větší hustotu než vzduch a vzniká v ní 12krát větší odpor, který přirozeně působí proti našemu pohybu.


Následkem toho jsou cviky intenzivnější, vydáváme více energie a snáze snižujeme tělesnou hmotnost. Ve vodě pohybujeme celým tělem, díky čemuž rozvíjíme svalstvo rovnoměrně. Na celý povrch těla působí navíc vztlaková síla, která nás nadlehčuje. Nepřetěžujeme klouby a pohybový aparát, zároveň se bráníme riziku úrazu, proto je vodní cvičení vhodné i pro starší věkové kategorie či lidi s pohybovým omezením.Tip č. 1: Aqua aerobik


Populární formou vodního cvičení je dnes především aqua aerobik, s jehož pomocí posilujeme vytrvalost, učíme se správně držet tělo a koordinovat pohyb, zvyšujeme kapacitu plic a zlepšujeme dýchání. To vše za doprovodu rytmické hudby. Na rozdíl od ostatních forem aerobiku se lidské tělo ve vodě nepotýká s žádnými otřesy. Aqua aerobik je tak vhodný i pro jedince, kteří trpí bolestmi kloubů či problémy s páteří. Při vodním aerobiku lze používat různých cvičebních pomůcek, technik i hloubek vody. Dá se navíc provozovat venku i v krytém bazénu.


  8:00,  aktualizováno  25. března 2019 17:45