Lepší pleť, lesklejší vlasy a pevné nehty jsou přáním většiny žen. Kde však na krášlení a rozmazlování se najít čas a peníze? Naštěstí existuje pár jednoduchých triků, které vám pomohou získat to, co vaše pleť, vlasy a nehty potřebují, aniž byste musela navštívit drahý salon.
Ilustrační fotografie

První trik – věnujte pozornost vašemu polštáři

Všichni víme, že ideální doba spánku je osm hodin. Ale nejen délka spánku přispívá k naší kráse. Důležité je také to, na čem a v jaké poloze spíte. V tom hraje polštář nezanedbatelnou roli. Pokud spíte na břiše, nebo na boku, pak se vaše tvář tlačí do polštáře, což podporuje vznik a prohlubování obličejových vrásek. Proto zkuste spát na zádech. Tato poloha efektivně snižuje tvorbu vrásek a pomáhá k vyhlazení pleti v obličeji. Ideální je spát ve zvýšené poloze, která přispívá ke snížení otoků v očním okolí. Vyberte si tedy správný polštář. Nebo raději dva. Polštář by měl podpořit správné držení hlavy ve zvýšené poloze v průběhu spánku. 

Nepodceňujte ani materiál, ze kterého je ušité povlečení. Ideálem je hedvábí, které je měkké a zatímco spíte, pomáhá pleti udržovat přirozenou vlhkost a tím snižovat tvorbu jemných vrásek.

Témata: peníze, spánek