Co o vás hodně prozradí? Vaše ruce! Mějte je upravené jako ze salonu. Snadno a rychle:

Krok 1: Odlakujte a upravte tvar nehtů


Nejprve z nehtů odstraňte starý lak. Použijte k tomu ale co nejšetrnější odlakovač, bez acetonu. Pokud nemáte času nazbyt, velmi praktické jsou speciální instatní odlakovače, které v sobě mají houbičku napuštěnou odlakovací směsí. Stačí do ní jen prst vložit, otočit a je hotovo! Pak si upravte tvar nehtů - nestříhejte je, ale pilujte. Jedním směrem, aby se netřepily.

Krok 2: Zjemněte kůži


Skvělým a rychlým domácím ošetřením je výživný peeling na ruce. Stačí ho nanést do vlhkých dlaní a ruce několikrát spolu promnout, jemně peelingem promasírovat i nehty a pak smýt. Brusné částečky odstraní suchou kůži a oleje zase pokožku vyživí.

Krok 3: Upravte si nehtové kůžičky


Pak na nehtové kůžičky naneste tzv. Cuticle Remover - je to emulze, která „rozpustí“ přebytečné kůžičky a vy je po minutě jen gumovou špacthličkou snadno odstraníte. Pak si ruce umyjte a zbytek kůžiček okolo nehtů jemně zatlačte. Kůžičky nikdy nestříhejte, to nehtům neprospívá.

Krok 4: Výživa nehtů


Nehty potřebují hydrataci a výživu. To proto, aby byly flexibilní a dobře rostly, můžete do nich vmasírovat výživné olejové sérum nebo nehtové máslo. Ideální je to dělat na noc, kdy spíte a ruce nemáčíte pod vodou. Ráno pak doporučujeme nehty nalakovat výživou - zpevňujícím lakem s kalciem nebo vitamíny. Teprve pak na to můžou přijít dvě vrstvy barevného laku a nadlak, který chrání barvu i nehty.

Krok 5: Závěrečná péče


Nakonec vždy ruce natřete krémem, dělejte to i několikrát denně, aby byly hladké a vláčné. V obchodech nyní seženete malá balení krémů na ruce, které budete mít vždy po ruce a nebudou vám zavazet ani v kabelce.

  10:00,  aktualizováno  26. března 2019 10:24