Máte po dovolené vysušené vlasy bez lesku? Čeho se určitě vyvarovat?

Vybíráte si špatnou péči


Vysušeným vlasům chybí voda. Jsou dehydrované, vlasové vlákno je otevřené, takže jsou hrubé, kroutí se a jsou bez lesku. V létě to má na svědomí slaná mořská voda, chlór z bazénu a agresivní sluneční paprsky. Regenerační přípravky jsou sice fajn, ale je důležité začít nejprve lehkou péčí, která vlasům dodá vodu, uhladí je a nezatíží - ideální je kombinace hydratačního šampónu a hydratačního kondicionéru. Regenerační přípravky, jako jsou oleje nebo séra, naneste do konečků.

Máte nevhodný kartáč


Suché vlasy poletují a elektrizují, ale nejhorší je, že se zacuchávají. Vznikají tak na nich nehezké dredy, které pak jdou i špatně rozčesat. Nejšetrnější jsou k vlasům kartáče z přírodních kančích štětin, které jednotlivé vlákna lehce oddělí od sebe, aniž by je mechanicky poškodily nebo roztrhaly. Takové kartáče jsou sice trochu dražší, ale to skvělá investice na několik let. Koupíte je například v prodejnách Profimed nebo DM Drogerii.

Používáte nešetrné přístroje


Všechny přístroje pracující s vysokým teplem - kulma, narovnávací kartáč, žehlička, nekvalitní fén - ještě více vlasy vysušují. Dokud se nedostanou do kondice, měla byste na ně zapomenout. Pokud se však bez nich za každou cenu neobejdete, vždy před jejich použitím zvolte ochranný přípravek, který vlasové vlákno obalí a je pak před horkem chráněné.

Nechcete se stříhat


Je nám jasné, že každičký milimetr vlasů roste dlouho a je těžké se rozloučit s délkou, které jste konečně dosáhla. Pokud jsou však vaše konečky rozdvojené a narušené, musí pryč. Jinak se vám vlasy budou dvojit do délek a stejně se pak stříhání nevyhnete. Pak ale už pořádnému!

  8:00,  aktualizováno  26. března 2019 17:28