Myslíte si, že hydratace je jen doménou letního období? Aby byla pleť krásná a vypadala mladě, potřebuje vodu nestále.

Budete mít lepší podklad pod líčení


Kdysi jsme se setkali s jedním předním vizážistou, kterému pod rukama prošla i spousta světových hvězd. Zajímalo nás, co je na perfektním líčení to nejdůležitější. A jeho odpověď nám vyrazila dech – že prý je to hydratace. Máme si prý pleť představit jako jablko – když je čerstvé a plné vody, je krásné, hladké, zářivé. Když ho necháme vyschnout – je svraštělé a hrubé. Když na tento podklad nanesete make-up, nebude prostě dobrý. Výsledný efekt závisí hodně na tom, jak pleť připravíte – ideálně hydratačním sérem nebo hydratačním krémem.

Nebudete mít vrásky


Vrásky nevznikají jen stárnutím a mimikou. Pokud pleť nemá vodu, tvoří se na ní ještě více. Je proto skvělé používat anti-aging krémy, ale je vhodné je kombinovat s hydratačními produkty. Například hydratační sérum používat s protivráskovým krémem nebo omlazující sérum s hydratačním krémem. A nebojte se hydratace ani v zimě – že voda v pleti zmrzne, je jen stará pověra. Jednou týdně pleti dopřejte hydratační masku, která dodá pleti vodu do hloubky a za několik minut. Tady efekt uvidíte ihned! Jestliže pracujete v klimatizovaném prostředí, skvěle pleti pomáhají také osvěžující hydratační spreje, které i přes make-up můžete použít dle potřeby.

Náš tip: Velký beauty horoskop na babí léto

Neztratíte objem pleti


Kyselina hyaluronová zažívá svůj boom a to nejenom v kosmetice. Dá se totiž užívat i vnitřně. Skvěle hydratuje buňky a vypíná pleť zevnitř. Zkuste si čas od času udělat vnitřní kúru, ideální jsou dva až tři měsíce. A co je skvělé, české kyselina hyaluronová je prý jedna z nejkvalitnějších na celém světě a nechávají si ji tady vyrábět i světoznámé kosmetické značky!

 

  17:00,  aktualizováno  26. března 2019 17:15