Premium

Získejte všechny články
jen za 89 Kč/měsíc

Worminator 3 - robotí červík z Matrixu

  12:00aktualizováno  12:30
Elitní tým wormborgů rozpoutal válku mezi Spojenými Červy Americkými a Červětským Svazem. Na vás je svést poslední bitvu o záchranu veškeré červí rasy v této komiksové arkádě.
70

Worminator 3

Platforma: Freeware
Výrobce: David Layne

Stáhnout

Worminator 3První díl Worminatoru byl naprogramován pro DOS, vývoj druhého dílu pokračoval tak dlouho, že jej autoři rovnou označili jako 3. Jak říkají v narážce na trilogii Matrixu, i některé filmy vypustily druhý díl, aby se vše podstatné odehrálo až ve třetím. Příběh hry nás přenese do roku 2028. Lidé se navzájem dávno vyvraždili a naši planetu osídlili červíci. Jejich rasa vyvinula nový elitní tým bojovníků: wormborgů, který rozpoutal válku mezi Spojenými Červy Americkými a Červětským Svazem. Vy se musíte rebelům postavit, budoucnost veškerého Červstva teď nesete na svých bedrech. Váš hrdina je prostý červík, který na začátku  - mimo slunečních brýlí, za které by se nemusel stydět ani Neo - začíná s holýma rukama. Po opatření základní zbraně se však může vydat na nebezpečnou cestu. Worminator 3 je klasická úrovňová arkáda, která je svým pojetím takřka učebnicovým příkladem. 

Worminator 3Všechny interiéry jsou doslova přecpány různými hejblátky a blikátky, takže na dlouhé a prázdné chodby nenarazíte. Do jednotlivých úrovní se dostanete skákáním, žebříky, tajnými vchody. Vaši fantazii budete muset naplno zapojit, protože vše je sestaveno takříkajíc s přesností  na kostičku. Některý skok se vám povede napopáté, jindy nefunguje to, co ještě před chvilkou fungovalo. Do dalších částí levelu budete muset jako u akčních her občas zapnout nějaké to tlačítko, sebrat přístupovou kartu ke dveřím nebo se vrátit o kus zpět a použít jinou cestu. Hra je docela obtížná a rozeznat mezi vlastní obtížností a slepou cestou si občas vyžádá restart. Naštěstí hru můžete kdykoliv uložit. Na svých cestách potkáte různé živé a mechanické potvory - plazící sliz, roboty, mechanické psy, červíky s lepší zbraní než máte vy, střeleckými věžemi, pojízdnými pásy s drtiči, kyselinou, radioaktivitou, elektřinou, ohněm. Nebezpečí číhá na každém rohu a beze zbraně byste se neobešli. Naštěstí cestou jich můžete najít deset (plus dvě bonusové). Klasický rotační kulomet za vás bude odvádět nejvíce práce, na tvrdohlavé potvory můžete použít plamenomet, raketomet, časované miny, laser nebo klasiku všech klasik - brokovnici.   

Grafika je hezká komiksová, potvůrky a ostatně i váš hrdina jsou vtipní. Levely jsou rozmanité, zavedou vás i do města, na zemský povrch (i když zdecimovaný jako po apokalypse). Samozřejmě nechybí rytmická midi hudba a zvuky. K dispozici je i editor map. Pokud si nebudete vědět rady v některém kole, můžete si libovolný načíst. Menu Worminator 3hry obsahuje spoustu nastavení - od cheatů, změny vzhledu hrdiny přes obvyklé technické nastavování. Hra nabízí několik úrovní obtížnosti, které se mimo jiné odlišují v množství munice, které máte k dispozici. Autoři se ve Worminatoru 3 opravdu vyřádili. Hra je sama o sobě docela rozsáhlá a navíc jsou zde pro vás přichystány tajné lokace, zbraně a možná i další překvapení. Já byl třeba překvapen, že po zmáčknutí CTRL a SHIFT je zde aplikován bullet-time efekt z Matrixu (a to jsem chtěl tuto kombinaci kláves použít k sejmutí screenshotu :-). Worminator 3 je nadprůměrně povedená a propracovaná arkáda, kterou vám tímto samozřejmě doporučuji ke stažení.

Autor:

Hodnocení hry

Naše hodnocení

70 %

Hodnocení čtenářů

57 %

Vaše hodnocení

Doposud hodnotilo 23 čtenářů

Témata: Robot
  • Nejčtenější

The Last of Humans představuje: Nejhlasitější zombie v historii

10. ledna 2019

Nemrtví v této akci jsou asi tak rychlí, jako zabržděný parní válec. Ale to této „hororové“ hře...

Smrt v REZ PLS není pro dvě kouzelnická nemehla překážkou

4. ledna 2019

V této velice pěkné, ale technicky nedokonalé plošinovce vám nepomůže ukládání pozice, ale síla...

Crypt Worlds jsou ukázkou designérského génia a šílenství

14. prosince 2018  14:43

Dohrání málokteré hry ve vás zanechá takovou duševní a mentální prázdnotu. A málokterá hra je tak...

King‘s Comfort, aneb, co dělá Norman Bates během dlouhých nocí

12. prosince 2018  14:35

Zdánlivě liduprázdný motel je skvělé dějiště tradiční „vyvražďovačky“. Tohohle maniaka není tak...

Za celosvětový kolaps IT systémů může nečekaně absurdní chyba

Nepovedená aktualizace bezpečnostního softwaru společnosti Crowdstrike způsobila pád počítačů a serverů s operačním...

IT problémy způsobily kolaps bank i letišť. V Evropě i jinde ve světě

Řadu zemí v pátek zasáhly problémy s počítačovými systémy. Letiště kvůli výpadku čelila potížím s odbavováním letů,...

Rozvádím se, oznámila dubajská princezna na Instagramu manželovi a jeho milenkám

Dubajská princezna Mahra (30) a její manžel šejk Mana Bin Mohammed Al Maktúm (25) se po loňské svatbě rozvádí. Dcera...

Piju každý den. Dřív nebo později se upiju k smrti, líčí bývalý fotbalista Fenin

Fotbalista Martin Fenin (37) neprožívá nejlepší období. Nejen, že mu nevyšlo manželství s policistkou Beatou, se kterou...

John Deere už nechce být woke. Podlehl tlaku konzervativců a řadí zpátečku

Přední americký výrobce zemědělských strojů John Deere se rozhodl ustoupit od svých iniciativ v oblasti podpory...