Diskuse k článku

Jak se vám líbí adventura William Locker?

Mladý a perspektivní detektiv na volné noze, William Locker, se vydává do dosud neprozkoumaných míst v daleké Anglii, kde bude muset vyřešit jeden vskutku zapeklitý případ. Jak jste na tom se svými detektivními schopnostmi?

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času

Jirka

ještě pár poznámek ohledně hry
No, je to opravdu dobrá adventura, na to, že jste se snažili dostat na soutěž, je vidět. Mohli byste udělat i drobné úpravy. Co se týče dialogů, které jsou doplněny výběrem, co dotyčnému říci. V textech je nejen ta slovenština, ale taky u některých slov chybí písmenka a navíc někde jsou písmenka nebo slova navíc (např. u vikáře William řekne ""To je vš všechno"" jako kdyby se to bál říci nebo koktal :) ). U toho výběru dole jsou menší nedostatky (libovolně vyberu dialog a tak šáhnu vedle a jsem v koncích navždy, např. předčasně ukončím hovor a ten dialog je v tahu a dál se nedostanu :( ), nebo ty postavy, nejen u kapitána je bug, jak jsem se včera zmínil, ale taky u toho sluhy je bug. Nemám nic k tomu, abych mohl přes něj jít dovnitř, což je v pořádku. Bug je v tom, jak projdu bez prokázání přes něj a mám už věci k tomu aby mě pustil. Pravda potom, když projdu po několikáté tak mohu i bez prokázání, ale napoprvně? Uvažte, když v reálu bez prokázání a to ke všemu navíc každou návštěvu se musíme, když je vstup do soukromí střežen hlídačem, sluhou, atd..., a taky pokud je to nutný, prokázat ;) . No je vidět, že jste na tu soutěž neměli dost času, ale proč to neupravovat? Co se týče grafiky. No, nepatrně chodí hlavní hrdina jinak než ve skutečnosti. Ale alespoň chodí. Vedlejší postavy jsou jak přibitý, co je zkusit trochu rozhejbat? Vikář aspoň háže rukama, ikdyž taky je zajímavé, jak mu podám klíč a informace a doktorovi, tak nezmizí na okamžik :) . Správce aspoň otočí hlavu, když s ním navážu rozhovor. Kapitán lehne, když mu podám uspávací kafe :) . Ostatní stojí nebo sedí nehybně. Chtělo by to více animace :) . ;) Místy se mi nezdá, jak hlavní postava z dálky pozná, třeba takový rozbitý zvonek nebo taky že do dané lokace nejde v tu chvíli najednou vstoupit (je dočasně zavřená). Podle mě to není reálný, ale což, hlavně že se dá hrát. Už po několikáté to hraji a zkouším pokaždé jinak zahrát tuto hru. :) Váš dálkový testař :))))
0/0
2.5.2006 10:30

JanNDen

díky
Najlepšou odmenou pre autorov je pochvala od hráča. Práve pre takých, ako si ty, sa oplatí robiť hry :))) Díky za pochvalu!
0/0
15.5.2007 12:24

Jirka

hudba ve hře
nevím proč se každýmu nelíbí (viz. recenze), ale mě připadá úplně good :) . A taky ta kritika o tom ukradení hudby: není to snad jedno? :)) Vezměme v úvahu, kam ti autoři směřují. Třeba ta v menu se přímo k tématu hodí, at už se jedná o tu reklamu v televizi na becherovku; ta u recepčního přímo od ""růžového pantera"" taky docela hezké, ne? Lidi, vždyť to není vůbec špatný výtvor, tak se uklidněte, prosím. Vždyt zkuste si sami vyrobit něco podobného. A uvidíte, že to není, ale vůbec není jednoduché. :)))
0/0
1.5.2006 10:56

Jirka

otázečka :))
Bude nějaké to pokračování? :)) ;)
0/0
1.5.2006 2:56

JanNDen

pokračovanie
Veľmi ma teší tvoj záujem :)) ale pokračovanie sa v tomto čase neplánuje. Uvidíme, čo bude v budúcnosti :)
0/0
15.5.2007 12:16

Jirka

dodatek
Skvěle jsem se plavil na této hře. :))) Zejména je zajímavá ta diskuse na tom vršku, jak se ti dva kopáči nemohou hnout z místa kvůli animaci. :)))) Ale abych jen neříkal samé plusy, mám i jeden malí nepatrný mínus. Ten mínus je bug v kanclu u policie. Je zajímavé, že když mu podám kávu s práškem na spaní nachvilku lehne na stůl, pak když mu údajně říkám, že mu nesu kávu vstane a lehne znovu a od této chvíle, vážení přátelé, se mnou kdykoliv ve hře mluví jako ze spaní. Velice zajímavé téma. A když už jsem u těch mínusů, je tu ještě jeden, který je v textech. Neříkám, že mi to vadí, jen jsem si říkal, že ten, kdo to psal v češtině musel mít problémy s čestinou, jako takovou. Protože to z menšiny slov na mě mluvilo slovensky. :)))
0/0
1.5.2006 2:52

Jirka

hra jde i na starších počítačích
Tak pánové, já nevím, na kterých přesně počítačích jste testovali PC, ale já mám Pentium 1, 166 MHz, 32 MB RAM. A to mi šlapalo skvěle. Jen nevím, jestli o tom víte, tak to tu píši :))))
0/0
1.5.2006 2:35

Jan Novák

příjemná hra
Hru jsem dohrál , myslím si, že patří k těm zdařilejším. Zakys jsem akorát skoro na začátku u toho drátu na zvonek a pak ještě u senilního Johana.
0/0
21.4.2006 5:57

Stanislav Černík

To roamn&JanNDen

Pánové,byl jsem mile překvapen možností nastavit hru na English.Žel bohu,již při intro,kde se text český střídal s anglickým,začal jsem tušiti potíže.;-)..při hře samotné se z toho stala noční můra..Nejsem přez jazyk anglický odborník(ani být nechci,specializace příliš svazuje..:-)),ale natolik se ve zmíněném jazyce orientuji,abych vám do budoucna mohl dát pár rad:

Doslovný překlad v 99.9% není to pravé ořechové....

Pokud něco neumím,svěřím to expertovi-nebo to nedělám vůbec..:-)

Ale jinak byla hra perfektní,tak mne moc nekamenujte..:-DD

0/0
12.6.2005 2:40

roamn

-
Jsem velmi rád, že se vám jinak hra líbila :-)! Kamenovat vás nebudu, protože překlad měl na starosti JanDen :-).
0/0
18.6.2005 7:45

test

test
Sorry jen test
0/0
22.6.2005 6:39

Hugo

Pacidlo
Prosim, pomozte: ve 4.dile chci jit na faru, dvere jsou zamcene a nevim, kde vzit pacidlo...
0/0
14.3.2005 8:36

roamn

musíš
Jejda :-) já si to už nepamatuju :-)...počkej...zkus na Jelením kopci.Někde by se mělo válet na zemi :-)
0/0
14.3.2005 4:35

roamn

pacidlo-reseni
Jo, páčidlo je na Jelenim kopci u jednoho ze stanů (leží u něho na zemi). Pokud budeš chtít, tak až hru dohraješ,m budu jen rád, napíšeš-li nám (sem) své pocity :-)
0/0
14.3.2005 6:12

JanNDen

pacidlo
Presnejsie by sa malo nachadzat v pahrebe na Jelenom vrsku (ziskas pri prehliadnuti).
[Kompletny navod mozes stiahnut na http://slavonica.wz.cz]
0/0
15.3.2005 6:37

roamn

mno... dyt to říkám :-) a návod si už určitě stáhnul, problém je  v tom, že moc nepomáhá :-(!
0/0
16.3.2005 7:16

roamn

Jen pište, pište sem své reakce na hru :-)...
0/0
13.3.2005 6:15

Roamn

Planet Studios X Slavonica, aneb kdo to tedy udělal!?
Abych předešel nějakým spekulacím tak už předem vysvětluji situaci okolo studií... Hru vyrobylo Planet Studios !, tým skládající se v podstatě ze dvou členů- mě (Roman Navrátil) a JanNdena (Jan Cibulka). Po dokončení se však Planet Studios rozpadlo-každý jsme chtěli dělat něčo jiného- já modifikace a Janden free hry. Jan si brzy založil stufio nové a vlastní- Slavonica (já momentálně dělám na jedné modifikaci do HL2) a William Lockra, si samozřejmě zařadil do svého portfolia. Tzn. něco na způsob toho, že ,,autorská práva"" přešla z Planet Studios na Slavonici a můj tým. Doufám že teď už je vám všem složitá a zajímavá historie vzniku této hry o něco jasnější
0/0
10.3.2005 6:56

JanNDen

Spravne
To ze este stale nevies napisat moj nick ma uz nevzrusuje , ale v podstate je to spravne v podobnej podobe je to aj na strankach Slavonici, takze vetu: ""si samozřejmě zařadil do svého portfolia"" jsem si asi spatne vylozil.
0/0
11.3.2005 6:50

klika

návod
je možné někde na tuhle hru najít návod?? Začala jsem jí hrát, ale nevím jak dál. Díky
0/0
10.3.2005 3:53

roamn

Návod na Willa stahujte na..
Návod na Willa můžete stáhnout ze stránky člověka, se kterým jsme na hře dělali- Janem Cibulkou- www.slavonica.wz.cz
0/0
10.3.2005 6:04

JanNDen

Hej roamny, neviem ako to máte v češtine, ale u nás sú mužské príd. mená v určitom páde na konci s ""v"" a tu ide o meno (mužské pre imbecilov ) -> takže ""Janem Cibulkov"".

Áno, na tomto webe nájdete kompletný návod aj kopec iných vecí - http://slavonica.wz.cz

0/0
10.3.2005 6:36

JanNDen

Vlastne s Janem Cibulkem (Janom Cibulkom), no to je jedno, ty ma vždycky dopletieš...
0/0
10.3.2005 6:53

emh ---

podfuk
Alenka, ktera hru recenzovala ani Roman, ktery k teto hre delal grafiku, tuto hru nikdy nevideli. Vsechno je to salba a lez. Hra se totiz nejmenuje William Locker, ale Viliam Locker... :) A svadet tu hruzu na obrazcich kolem clanku na Rhino je maximalni sprostarna :) 
0/0
9.3.2005 9:10

roamn

Prosím?
Tak tohle nechápu!? Má to být sranda, buzerace, nebo prostě jen z nudy??? Pisatel ani skutečný obsah jeho zprávy my není znám, takže můžu zatí napsat jen jediné :-)...
0/0
9.3.2005 2:21

emh ---

podfuk
tak se podivej na ten prvni obrazek ty nechapunerozumimbuzeracesrandanudo
0/0
9.3.2005 2:56

roamn

Známe se?
Známe se???
0/0
9.3.2005 5:48

emh ---

podfuk
Jen to ne... Ale rad bych se uz konecne dozvedel, proc je v menu hry (potazmo zde na prvnim obrazku) uveden William s jednoduchym 'v' a jednim 'k'
0/0
10.3.2005 8:09

JanNDen

Slavonica (Planet studios)

No to bude tým, že hra bola prepracovávaná zo slovenčiny do češtiny a následne do angličtiny. Pridaj si k tomu blížiaci sa dátum uzávierky a stres a hnev prameniaci z  vrieskajúcich príslušníkov rodiny, ktorý dookola opakujú stále tú istú vražednú vetu: ""Zase pri tom sedíš? Nerobíš nič iné len sa hráš, okamžite to vypni!"" - ""Sakra nevidíš, že sa snažím niečo vytvoriť?"" - ""Ty si ma nepočul?"" 
Takže, či tam je ""V"" alebo ""W"", to už fakt nemám náladu kontrolovať. Vďaka za pochopenie. Dúfam, že do budúcich projektov kompletne ""prekopem"" fylozofiu mojich fúhrerov.

0/0
10.3.2005 6:30

roamn

Prosím?
Tak tohle nechápu!? Má to být sranda, buzerace, nebo prostě jen z nudy??? Pisatel ani skutečný obsah jeho zprávy mi není znám, takže můžu zatím napsat jen jediné: :-)...
0/0
9.3.2005 2:22

roamn

...po očím zrovna nelahodícím renderovaném 3D prostředí? Mno... dělal jsem tam jako grafik a myslím si, že zas až tak špatné to není :-), nevím jestli to recenzent dohrál až do konce, scény, které se objevují později jsou samozřejmě lepší a lepší, je škoda že jsou zde ukázány jen scény ze začátku hry, nebo-li i podle mě to totiž jsou scény, které zrovna nejsou ty nejlepší. Skoro věškerá grafika byla navíc dělaná v programu Rhinoceros 3D, který nepodporuuje takové hrátky s renderignem jako např. 3D Studio Max, Cinema, nebo podobné programy. Proto vás prosím, abyste Willa nezatracovali a sami ho zkusili (a nejlépe až do konce, mám totiž fakt pocit, že recenzent to nedohrál do konce...)

Budu rád, když mi zde sdělíte názory na hru samotnou a především pak na grafiku.

Roman Navrátil

Grafik Planet Studios (která BTW tuto hru také udělala)

0/0
9.3.2005 7:14

Najdete na iDNES.cz