Turbo Tanks – tvrdá tanková bitva

  12:00aktualizováno  26. května 6:48
Tvrdá a rychlá tanková bitva. Zlikvidujte tank ovládaný soupeřem v neustále složitějších levelech. Vyzkoušejte svůj postřeh a rychlé reagování při manévrech s těžkou opásovanou bojovou technikou a naučte se vyhýbat nepřátelským střelám tak, abyste obstáli na bitevním poli bez jediného šrámu.

Turbo Tanks

Platforma: Freeware
Výrobce: Arcade Town

Stáhnout

Turbo Tanks Války jsou špatné a zbytečné. Nevinní lidé při nich bezmezně trpí, jsou ponižovaní, utlačovaní a umírají, aniž by se mohli jakkoliv bránit. Mladí kluci na obou válčících stranách opouštějí své milé a vydávají se plnit rozkazy, aniž by třeba nějak přílišně toužili někoho zabít. Těm klukům je jedno, že nějaký z jejich politiků řekl o jiné vládě, že je úplně k ničemu, a proto je urazil natolik, že jim vyhlásili válku. Myslím, že většina z nás pohlíží na válku stejně či podobně a ví, že války jsou hnus. Jenže svět je už tak zařízený. Války jsou, byly a bohužel ještě budou a my prostí pařani s tím, ať chceme nebo ne, nic nenaděláme. Každou chvilku může naše civilizace zaniknout v obrovské explozi, každou chvilku může kdekoliv na světě vypuknout atomová válka.

Turbo TanksNa tento krutý fakt jsme si zvykli víc, než jsme si ochotni přiznat. Usínáme poměrně klidně a pokud ne, tak to zajisté není myšlenkami na blížící se konec světa pod vlivem válečných konfliktů. Je to způsobeno třeba tím, že se vás následující den vaše třídní ježibaba chystá vyzkoušet z chemie a vy nic neumíte, protože jste přišli o půl jedné ráno z hospody a na naučení dvě stě padesáti stránek už vám nezbyl dostatek potřebného času.

Ve válkách je nasazováno množství všelijaké válečné techniky - od obrněných transportérů, přes vrtulníky a letadla až po obrovské námořní lodě. Tato technika je samozřejmě, kromě jiného, i zdrojem inspirace pro tvůrce počítačových her. Nejinak tomu bylo i v případě hry Turbo Tanks. Ale hezky popořadě...

Turbo Tanks Celá gamesa běží ve FULL Screenu Windows a její grafika určitě zaujme na první pohled nepříliš velikým počtem použitých barev. Přesněji řečeno, celou hru tvoří prvky a objekty vytvořené z bílých čar na černém pozadí. Použití takto omezeného počtu barev z jinak obrovského barevného spektra však absolutně nevadí. Ba právě naopak, Turbo Tanks patří už jen díky tomu mezi hry vybočující z řady. A to je dnes, kdy počítačových her je snad více než hráčů, poměrně důležité proto, aby se hra uplatnila mezi konkurencí.

Ve hře se budete prohánět, jak již název napovídá, s plně funkčním a poměrně slušně střílejícím tankem a vaším úkolem bude zničit tančík ovládaný počítačem nebo spoluhráčem. Zdá se vám to jednoduché? Většinou to zrovna snadné není. Výjimkou jsou jen první levely, které slouží spíše k rozcvičení pro zdolání následujících úrovní.

Turbo Tanks Během hraní pak nalézáme tank v prostředí s různě postavenými zdmi, které sice nelze zničit, ale na druhou stranu vás někdy mohou zachránit, protože se za ně lze schovat před střelami, které letí na vás.

Dalším zajímavostí je, že střely se od těchto zdí odráží a při nárazu do nich nezanikají. Navíc vám může energii ubrat i vaše vlastní střela, musíte si proto dávat pozor i na to, kam střílíte a zda vaše střely neletí místo na nepřítele na vás.

Počet vašich střel je pouze pět a jejich dolet je omezen, což znamená, že většinou kromě dobrého míření musíte i trošku plánovat a riskovat.

Váš tank má k dispozici několik životů, které se skládají vždy z 10 stupňů. Každá střela, která do vašeho bitevního vozidla narazí, vám jeden stupeň ubere. Když se vám povede ubrat 10 stupňů (tedy jeden život) nepřátelskému tanku, postupujete do dalšího levelu.

Celkově vzato, Turbo Tanks je další pěkná, zábavná a zajímavá hra, nejen pro fanoušky válečných arkád, a tak se u ní určitě budete skvěle bavit.


Autor:
 

Nejčtenější

Další z rubriky

There Was A Caveman vám připomene legendární Prehistoric

There Was A Caveman

Tahle skvělá plošinovka vás vezme přes hlavu kyjem a nechá vás vzpomenout na staré dobré časy slavných arkád...

V pohádkové Chalk Gardens je kreslený svět plný plyšáků

Chalk Gardens

Dětský svět Chalk Gardens je propojený jedním velkým úkolem mimořádné důležitosti. Totiž, úkolem najít ukradenou nohu...

V Probably Not jste ten nejméně užitečný pomocník v domácnosti

Probably not

V roli robotického pomocníka v domácnosti by vaším nejtěžším úkolem mělo být správně roztřídit ponožky. To byste ale...

Najdete na iDNES.cz