Premium

Získejte všechny články
jen za 89 Kč/měsíc

Trade Wars 3 - Lemmings ve vojenském

  12:00aktualizováno  12:46
Pamatujete na starou roztomilou klasiku jménem Lemmings? Tito drobní a bezbranní tvorečkové dostali zcela novou podobu a aktuálně se pohybují na nebezpečném bojovém poli. Do bezpečí je může dovést jen vaše šikovná ruka.
80

Trade Wars 3

Platforma: Freeware
Výrobce: Jarzka

Stáhnout

Trade WarsLemmings zasáhli herní svět jako blesk z čistého nebe. I když si to dost možná mnozí současní hráči mladších ročníků nepamatují, minimalisticky pojetá logická hra s lehkými prvky akce v mnoha přepracováních žije dodnes. I přes nepochybně chytlavé pojetí se jí ale freeware tvůrci nevěnují natolik, jako by si projekt každopádně zasluhoval. Právě proto je každý pokus oživit tuto záležitost nutno přivítat s otevřenou náručí – a právě tak se budeme chovat k Trade Wars 3.

Název této áležitosti byl zvolen natolik důmyslně, že by snad nikdo nečekal podobnost s již zmiňovanou předlohou. Opak je ale pravdou a tvůrci si ze staré klasiky vypůjčili snad vše podstatné a to obalili do vlastní omáčky. Místo malých příslušníků jednoho mimozemského národa se tak setkáváme s ozbrojenými vojáky oblečenými do maskáčů a vybavených moderním vybavením. Co se mozkové kapacity Trade Warstýče, jsou na tom ale stejně, jako originální příslušníci ve hře Lemmings. Bez cizího zásahu se nerozhodnou sami téměř o ničem a žádný level tak nedokáží vyřešit bez vás a to i když třeba jde jen o tupé projití z bodu A do bodu B. To je tedy příklad spíše začátečnických levelů, jež předchází snad jen tutoriál rozdělený do několika částí. Vymyšlen nebyl zrovna nejchytředji a i když si v něm můžete vyzkoušet nezávazně všechny jednotlivé zbraně, chybí jakýkoliv ucelený výklad proto budou dost možná hráči tápat i v něm.

Pokud snad Lemmings neznáte, je třeba vše uvést na správnou míru. Cílem každé mise je dovést skupinku jedinců s téměř nulovou inteligencí až k magickému místu s označením exit a to tak, aby po cestě nepřišli k újmě na zdraví. Ta se může vyskytnout zejména díky nastraženým pastem jako jsou bodáky ležící na zemi a nebo díky přehnaným výškám, které necháte jednotlivé panáčky skákat dolů. Trade WarsKaždou akci je třeba si velmi dobře rozmyslet a teprve poté konat – jinak spustíte řetěz, který jakoby neměl konce. Tak se stane zejména díky nabízeným zbraním. Ty jsou rozděleny do několika kategorií, v nichž lze nalézt až na třicet rozličných kousků. Pracovat se všemi naráz bude chtít trochu tréninku, možná právě proto jsou zpřístupňovány hodně pozvolna. Řeč je kupříkladu o vrtačkách, které vyhloubí díru pod ovládaného jedince či před něj, dá mu do ruky paraplíčko pro zmírnění pádu a mnoho dalších. To vše bude nutné řídit jak v kampani, kde se mise odemykají postupně, tak i ve volné hře. Ta byla dosti šikovně rozčleněna do kategorií podle obtížností, přičemž v každé je na výběr hned z několika voleb.

Trade Wars 3 je perfektním projektem a netrpělivě očekávaným přepracováním pomalu umírající klasiky. Jediné, co bych hře vytkla kromě špatně vymyšleného tutoriálu je zejména ne zrovna nejlépe volená grafická stránka. Nedá se říct, že by mi fotografické lokace nevyhovovaly. Jestliže ale podobně laděné mise střídá 2D kreslená grafika zářící všemi barvami, působí to trochu podivně.

Autor:

Hodnocení hry

Naše hodnocení

80 %

Hodnocení čtenářů

29 %

Vaše hodnocení

Doposud hodnotilo 7 čtenářů

  • Nejčtenější

The Last of Humans představuje: Nejhlasitější zombie v historii

10. ledna 2019

Nemrtví v této akci jsou asi tak rychlí, jako zabržděný parní válec. Ale to této „hororové“ hře...

Smrt v REZ PLS není pro dvě kouzelnická nemehla překážkou

4. ledna 2019

V této velice pěkné, ale technicky nedokonalé plošinovce vám nepomůže ukládání pozice, ale síla...

Crypt Worlds jsou ukázkou designérského génia a šílenství

14. prosince 2018  14:43

Dohrání málokteré hry ve vás zanechá takovou duševní a mentální prázdnotu. A málokterá hra je tak...

King‘s Comfort, aneb, co dělá Norman Bates během dlouhých nocí

12. prosince 2018  14:35

Zdánlivě liduprázdný motel je skvělé dějiště tradiční „vyvražďovačky“. Tohohle maniaka není tak...

Akční letáky
Akční letáky

Všechny akční letáky na jednom místě!

Za celosvětový kolaps IT systémů může nečekaně absurdní chyba

Nepovedená aktualizace bezpečnostního softwaru společnosti Crowdstrike způsobila pád počítačů a serverů s operačním...

IT problémy způsobily kolaps bank i letišť. V Evropě i jinde ve světě

Řadu zemí v pátek zasáhly problémy s počítačovými systémy. Letiště kvůli výpadku čelila potížím s odbavováním letů,...

Rozvádím se, oznámila dubajská princezna na Instagramu manželovi a jeho milenkám

Dubajská princezna Mahra (30) a její manžel šejk Mana Bin Mohammed Al Maktúm (25) se po loňské svatbě rozvádí. Dcera...

Piju každý den. Dřív nebo později se upiju k smrti, líčí bývalý fotbalista Fenin

Fotbalista Martin Fenin (37) neprožívá nejlepší období. Nejen, že mu nevyšlo manželství s policistkou Beatou, se kterou...

John Deere už nechce být woke. Podlehl tlaku konzervativců a řadí zpátečku

Přední americký výrobce zemědělských strojů John Deere se rozhodl ustoupit od svých iniciativ v oblasti podpory...