Premium

Získejte všechny články
jen za 89 Kč/měsíc

Tobioriya - sestřelujeme sebevrahy

  12:00
Vidět desítky sebevrahů na jednom místě se asi jen tak někomu nepoštěstí. Stejně tak se asi nikomu hned nepodaří mít možnost takové jedince sestřelovat starou zbraní, jako je právě luk a šíp. A přitom toto vše nabízí právě tato netradiční akce.
70

Tobioriya

Platforma: Freeware
Výrobce: Ikiki

Stáhnout

TobioIkiki je přezdívka jednoho z japonských herních tvůrců, který má ve svých hrách na první pohled rozeznatelnou stopu. Vedle podivných písmen, která asi z našich končin rozluští jen málokdo je to především svérázné projetí kreslené brutality. Jen stěží byste v jeho portfoliu našli herní projekt, v němž během jedné minuty hraní nevystříkne alespoň několik litrů krve. Na druhou stranu se ale nejedná o přehnané nechutnosti a jeho hry tak mohou stejně dobře posloužit těm, jež podobný styl her milují, tak i těm, kterým se při pohledu na krev v mžiku zvedá žaludek.

Podobně je tomu i u Tobioriya, kde na první pohled nevstupujete do situace, kde jste nuceni vraždit nebohé Tobiocivilisty, nýbrž se stáváte součástí jednoho dosti zvrhlého pokusu. Do rukou je vám podán moderní luk, s nímž stojíte na sloupu umístěném několik desítek metrů na zemi. Jedná se vlastně o výšku podobnou, jako je panelák, stojící přímo naproti vám ve zboku viděném prostředí. I když onen dům vypadá naprosto obyčejně, ve skutečnosti láká sebevrahy podstatně více, než třeba náš tuzemský Nuselský most. Díky tomu je možné v každé vteřině vidět bíle oblečeného člověka, který se s děsivým výrazem v obličeji spouští skokem přímo ze střechy (bílé oblečení může tak trochu evokovat utečence z některého z ústavu pro psychicky choré).

I když by mnohé dobré duše mohly očekávat, že se autor rozhodně postavit vás do role zachránce a tyto nebohé duše opět postavit pevnýma nohama na zem, není tomu tak. Proto také máte v rukou luk ne záchrannou síť. S tímto lukem respektive zaměřovacím křížkem, který je zakotven na myši, budete zacilovat na tyto nebožáky a Tobiosnažit se jim pomoct do hrobu ještě rychlejší smrtí. Svými šípy je tedy budete zasahovat a poté jejich mrtvá těla přibodávat přímo do betonového paneláku. To vše samozřejmě zanechává po cestě mnoho krvavých skvrn, jež zůstávají jak přímo na vysoké budově, tak i na zemi, kam dopadají zbytky nepřátel.Zpočátku není obrazovka až tak zajímavá, ale v konečných fázích probíhajícího levelu se na budově nachází opravdu slušná vrstva mrtvých těl, jež nepůsobí zrovna nejpřívětivěji.

Důležité je také členění celé hry, která má několik misí a v těch se ještě zvlášť přepínají levely v závislosti na vašich výsledcích. Nový level poznáte jednoduše podle toho, že se otevře jedno z oken v panelovém domě. Postupně se otevřou i další a z každého budou postupně vyskakovat další a další narušení jedinci, což vám výrazně ztěžuje obtížnost zachytit je při letu. Jinak je ale Tobioriya překvapivě chytlavou záležitostí, i když se to tak zpočátku zdát nemuselo.

Autor:

Hodnocení hry

Naše hodnocení

70 %

Hodnocení čtenářů

31 %

Vaše hodnocení

Doposud hodnotilo 16 čtenářů

  • Nejčtenější

The Last of Humans představuje: Nejhlasitější zombie v historii

10. ledna 2019

Nemrtví v této akci jsou asi tak rychlí, jako zabržděný parní válec. Ale to této „hororové“ hře...

Smrt v REZ PLS není pro dvě kouzelnická nemehla překážkou

4. ledna 2019

V této velice pěkné, ale technicky nedokonalé plošinovce vám nepomůže ukládání pozice, ale síla...

Crypt Worlds jsou ukázkou designérského génia a šílenství

14. prosince 2018  14:43

Dohrání málokteré hry ve vás zanechá takovou duševní a mentální prázdnotu. A málokterá hra je tak...

King‘s Comfort, aneb, co dělá Norman Bates během dlouhých nocí

12. prosince 2018  14:35

Zdánlivě liduprázdný motel je skvělé dějiště tradiční „vyvražďovačky“. Tohohle maniaka není tak...

Za celosvětový kolaps IT systémů může nečekaně absurdní chyba

Nepovedená aktualizace bezpečnostního softwaru společnosti Crowdstrike způsobila pád počítačů a serverů s operačním...

IT problémy způsobily kolaps bank i letišť. V Evropě i jinde ve světě

Řadu zemí v pátek zasáhly problémy s počítačovými systémy. Letiště kvůli výpadku čelila potížím s odbavováním letů,...

Rozvádím se, oznámila dubajská princezna na Instagramu manželovi a jeho milenkám

Dubajská princezna Mahra (30) a její manžel šejk Mana Bin Mohammed Al Maktúm (25) se po loňské svatbě rozvádí. Dcera...

Piju každý den. Dřív nebo později se upiju k smrti, líčí bývalý fotbalista Fenin

Fotbalista Martin Fenin (37) neprožívá nejlepší období. Nejen, že mu nevyšlo manželství s policistkou Beatou, se kterou...

John Deere už nechce být woke. Podlehl tlaku konzervativců a řadí zpátečku

Přední americký výrobce zemědělských strojů John Deere se rozhodl ustoupit od svých iniciativ v oblasti podpory...