Schneeballschlacht - zběsilá koulovačka

  12:00aktualizováno  3:34
Zimní období se už přes nás s úspěchem převalilo a teď by se mělo čekat na jaro. Pro milovníky bílých poprašků tu ale přeci jen existuje jedna alternativa - pokud je vám líto, že sněhu rapidně ubylo, zkuste si zimní radovánky oživit aspoň vyzkoušením pořádné nefalšované koulovačky.

Schneeballschlacht

Platforma: Freeware
Výrobce: Whitelable

Stáhnout

Schneeballschlacht

Zimní období se už přes nás s úspěchem převalilo a teď by se mělo čekat na jaro. První jarní den byl sice nedávno, tráva už se zelená a první kytky lezou z půdy ven, ale přesto se sem tam stane, že mrazy udeří a pár bílých kuliček ještě stihne dopadnout na zem, ale už se jim nepodaří se udržet déle než pár hodin. Mezi námi se jistě najde kvantum lidí, kteří milují zimní sporty a jsou tudíž ochotni utrácet všechny své úspory za výlety k nám, na naše krapet předražené sjezdovky, či se podívat do zahraničních velehor. A právě pro ty milovníky bílých poprašků a i pro vás, pařani, co právě máte chuť na nějakou oddechovku, je tu pravá koulovačka s předlouhým názvem Schneeballschlacht.

Opět se setkáváme s legračně kreslenou grafikou, všechny postavičky jsou spíše do kulaťoučka - tak, jak je to typické pro výrobce, naše německé sousedy milující maso a pivo. V této hře se vžijete do role malých kluků ze 3.A, ZŠ Koulovačského , kteří vůbec nemají rádi kluky z béčka - "béčáky" a po vzájemné výměně několika slov (které jim maminka beztak zakázala říkat) se dohodli na odpolední bitce, tři proti třem. Ono vyhrát první kolo není žádná sláva, to zvládne skoro každý, jenže při dalších bitvách si již "béčáci" berou na pomoc víc svých spolužáků a kluci už to vážně nestíhají - typickým příkladem je bitva, kdy proti nim stojí patnáct zelených bund.

Schneeballschlacht

Mojí nejlepší ověřenou taktikou bylo uklidit dva kluky do horního rohu obrazovky, kam na ně nikdo nemohl dostřelit, a s jedním se dát do boje, protože celá hra se ovládá pouze a pouze myší, kluk tak získal neobyčejnou rychlost a jednoho po druhém pomalu ničil. Abyste svého soupeře vyřadili, tak mu musíte zasadit tři sněhové rány. První se mu rozplácne po obličeji a na malinkou chvíli nemůže nic dělat, druhou ho dostanete na zem, ale tím to ještě nekončí, on si totiž myslí, že když vstane, tak ještě bude užitečný, ale poslední - třetí - rána ho přesvědčí, aby zůstal ležet. Když náhodou sejmou vašeho panďuláčka, zatočí se mu hlava a chvíli není ničeho schopný, a pokud se do něj ještě někdo strefí, je s ním amen nadobro a nastupují jeho sousedi. Když tu nejsou ani oni, zelenobunďáci z béčka se vám zasmějí a objeví se nápis Happy Holidays from Nicholson NY. Poté, co se vám podaří všechny nepřátele vybít, postupujete do dalšího kola, kde jich je opět více. Kol je celkem pět a dají se dohrát za čtvthodinku, ale následují nekonečné bonusové levely, kterých je snad tisíc, já jsem jich udělal pár a vždycky tam je o jednoho bojovníka víc.

Zabalený instalační soubor hry má něco kolem jednoho megabajtu, což rozhodně není moc na to, aby vás hra odradila, rozbalení je bezproblémové a vyleze z toho pouze jeden soubor. Po zapnutí hry se vám objeví rovnou, bez žádných menu nebo intra, první kolo, zde si můžete Schneeballschlachtvyzkoušet, do jaké míry jste zapomněli házet koulemi. Kouli máte automaticky připravenou, pouze podle toho, jak dlouho držíte levé tlačítko myši, takový je rozpřah a určuje se, jak daleko rána poletí. Hra též neobsahuje žádný setup a myslím, že v tomto případě by to byl asi holý nesmysl, protože je podle mě standardně optimalizována. Hra se spouští ve windowsáckém okně obsahujícím funkci zvětšeni, minimalizace a vypnutí, a když přeskočíte do jiného okna, třeba do nějakého editoru nebo jen na plochu, hra se automaticky zastaví a souboj pokračuje, až zas budete mít volnou chvilku. Při hraní si zapněte bedničky - byla by asi velká škoda ošidit se o zvuky, které pěkně dolaďují pravou pařanskou atmosféru.

Co se hratelnosti týče, té si užijete ažaž, vše dokresluje legračně zpracovaná grafika, vtipně vybrané zvuky, dobré efekty a reflexní pohyby hráčů. Můžete mi plně důvěřovat, když řeknu, že tato hra se vám stane přítelem nejen při dlouhých, zimních nocích a že na ní budete za pár let vzpomínat, protože globální oteplování se žene nepředvídanou rychlostí. Tak co, stáhnete si to, nebo ne?

Autor:
 

Nejčtenější

Další z rubriky

V pohádkové Chalk Gardens je kreslený svět plný plyšáků

Chalk Gardens

Dětský svět Chalk Gardens je propojený jedním velkým úkolem mimořádné důležitosti. Totiž, úkolem najít ukradenou nohu...

Roulette Knight je nejbizarnější hra na hrdinu v historii lidstva

Roulette Knight

Hrdinská dobrodružství mají mnoho podob. Nemusíte zrovna zachraňovat svět. Stačí, abyste se snažili neprostřelit si...

Smrt v REZ PLS není pro dvě kouzelnická nemehla překážkou

REZ PLS

V této velice pěkné, ale technicky nedokonalé plošinovce vám nepomůže ukládání pozice, ale síla přátelství… A taky...

Najdete na iDNES.cz