Rubber Ninjas - bojovka tak trochu jinak

aktualizováno 
Máte rádi hry stavějící na ragdoll efektech? Pak si nepochybně zamilujete i tuto chytlavou záležitost, kde se proti sdobě postaví dva panáci a budou se pokoušet přemoct jak jeden druhého, tak i všudypřítomnou fyziku a gravitaci.
79

Rubber Ninjas

Platforma: Shareware
Výrobce: Rag Doll Software

  • souboje pouze za pomocí myši
  • mnoho levelů, zbraní, postav
  • zpočátku obtížnější se do toho dostat

Stáhnout

Rubber Ninjas

Rubber NinjasŽánr bojových her tady s námi byl již v době, kdy byly hry jako takové snad teprve v plínkách, právě proto je stále větší poptávka po něčem doposud neviděném a novém. Tyto požadavky by mohla splnit shareware hra Rubber Ninjas, která je unikátním spojením chytlavé hratelnosti, moderních technologií a zajímavé grafiky.

Rubber Ninjas je bojovka, ale trochu jiného kalibru. Ono je trochu zvláštní už to, že se ovládá pouze za pomocí kurzoru myši. Ježděním myši po podložce totiž ovládáte hlavního hrdinu, což je značně odlišné v porovnání s ostatními bojovkami, kde pokrýváte velkou část klávesnice, na níž se nachází útočná komba. A přitom to neznamená, že byste měli k dispozici jeden jediný útok, máte jich dokonce více, než by se na takovou klávesnici vešlo. Že jste z toho trochu zmatení? Tak si to půjdeme objasnit.Rubber Ninjas

Základem je dobré si uvědomit, že máme co dočinění s ragdoll efekty v akci. Bojovníci tedy nejsou nic jiného než klasické ragdoll panenky, tedy postavy s velmi pohyblivou hlavou, tělem, rukama a nohama, které jsou od těla lehce odděleny a je s nimi tedy možné máchat do všech stran, jak klasická fyzika káže. Tohoto panáčka máte přimontovaného k vašemu kurzoru myši a pohybem s ním tedy jezdíte z jedné strany na druhou a rychlostí přidáváte sílu a tím také zvyšujete fyzikální účinek.

Všechny souboje se odehrávají v uzavřených arénách, které jsou například kulovitého tvaru. S panáčkem tedy můžete máchat do všech stran a narážet o okraje, přičemž náraz bude o to silnější, o co bude rychlejší pohyb myši. To platí i pro údery protivníka. Je tedy nutné myší do něj najet a trRubber Ninjasefit ho vlastním panáčkem, což by mělo správně vyvolat lehký tok krve, zde zobrazeny v podobě malých červených hvězdiček (díky tomu je hra docela nenásilná a vhodná i pro menší děti). Důležité je, že se musíte trefovat co možná nejvíce končetinama a nejlépe zbraní, kterou držíte v ruce. Jinak se při útoku například hlavou můžete zranit také a opakovaný náraz do stejného místa znamená rozpad ragdoll panenky na více částí a tedy vítězství protivníka, což platí jak ve vaše tak i protivníkově případě.

Co bych projektu rozhodně vytkla, to je nepřítomnost ukazatele zdraví. Vzhledem k tomu prostě netušíte, jak na tom jste a můžete jen hádat. Naopak plusem je možnost zahrát si ve dvou hráčích a to i v rámci této demoverze.

Autor:
 

Hodnocení hry

Naše hodnocení

79 %

Hodnocení čtenářů

84 %

Vaše hodnocení

Doposud hodnotilo 59 čtenářů

Nejčtenější

Další z rubriky

The Last of Humans představuje: Nejhlasitější zombie v historii

The Last of Humans

Nemrtví v této akci jsou asi tak rychlí, jako zabržděný parní válec. Ale to této „hororové“ hře vůbec neubírá na kráse.

V pohádkové Chalk Gardens je kreslený svět plný plyšáků

Chalk Gardens

Dětský svět Chalk Gardens je propojený jedním velkým úkolem mimořádné důležitosti. Totiž, úkolem najít ukradenou nohu...

Mandagon je nádherná a rozjímavá hra s nádechem východních kultur

Mandagon

Po grafické a hudební stránce překrásná arkáda Mandagon vás provede světem, kde se nebojuje ani neumírá, ale medituje.

Najdete na iDNES.cz