Project Geon 2 – mise bez návratu

aktualizováno 
Na první pohled fantastická akčňárna ze staré školy o sebevražedné misi do nitra nepřátelské základny, na pohled druhý už pouze zabugovaný pokus německých kolegů vytvořit profesionální 3D akci.
40

Project Geon 2

Platforma: Freeware
Výrobce: chansang

  • Bugy
  • Nevyvážená akce

Stáhnout

projectgeon_03

projectgeon_01Návratem v podtitulu recenze jsem bohužel měl na mysli i hráčův návrat z rovin duševního klidu. Když jsem uviděl obrázky Project Geon 2, říkal jsem si, jaký to bude fantastický akční zážitek. Jistě, celé je to trochu hranaté, nicméně také tu jsou obrázky na letící helikoptéry, střelbu z M4ky a příběh o nanotechnologicky vylepšeném soldatovi. Hra pochází od chansanga a byla prý vypuštěna teprve vloni, co by se mohlo pokazit? Takže, kde se stala chyba?

1) Prvním a nejviditelnějším problémem je engine. Celé prostředí vypadá jako něco z dob Duke Nukem 3D. Hra sice začíná animací plnou bílých holubic, ale to je první a poslední připomenutí nějaké profesionality. Každému pamětníkovi dojde, že pokoušet se o něco jako Call of Duty na Build enginu je jako snaha postavit mrakodrap z bambusu. Možná by to šlo, ale rozhodně by to vypadalo jako něco vytažené odněkud, kam slunce nesvítí.

projectgeon_022) Hra padá častěji než Airbusy. Zkoušíte ji uložit? Spadne. Zkoušíte ji načíst? Taky spadne. A pokud zrovna nespadne, tak nahodí jednu z mnoha jiných chyb. Textury zčernají. Panák se sekne o zeď. Vaše kulky nikoho nezraňují nebo končí v neviditelné zdi. Vidíte vedlejší obrázek? Všimněte si trochu divné animace střílející pistole...

3) Naprogramovat engine je možná složité, ale tím by práce neměla skončit. Autor Project Geon 2 nějak pozapomněl na balancování, takže vaše postava se opět hýbe rychlostí poraněného slimáka, a co je horší, nepřátelé nejen že umějí střílet s odzbrojující přesností, ale dokonce i rychleji, než vy. Jediná dávka vás může poslat do kytek a s trochou přehánění je i likvidace jednoho zlosyna oříškem, natož když proti vám stojí dobře zakrtkovaní vojáci a vy nemáte munice nazbyt.

projectgeon_034) Die Schießerei! Z nějakého důvodu neexistuje anglická verze. Mohl bych recenzovat sebelepší hru, ale pokud v ní nevíte, co dělat, pak dojem samozřejmě klesne. Někdy si významy slov jako Laden sice uvědomíte, často ale půjdete prostě naslepo a budete čekat, co se stane. Teoreticky bych neměl hru odsuzovat za používání cizího jazyka, ale jaké procento slibně vypadajících freewarovek není v Angličtině? Odpovíte si sami.

Hrůzná (ne)kvalita Project Geon 2 dokazuje, jak moc při vytváření her záleží na otravných detailech a jejich vychytání v betatestu. Autor si tentokrát utrhl příliš velký krajíc a při jeho polykání se zadusil.

Autor:

Hodnocení hry

Naše hodnocení

40 %

Hodnocení čtenářů

44 %

Vaše hodnocení

Doposud hodnotilo 46 čtenářů

Nejčtenější

Další z rubriky

Crypt Worlds jsou ukázkou designérského génia a šílenství

Crypt Worlds

Dohrání málokteré hry ve vás zanechá takovou duševní a mentální prázdnotu. A málokterá hra je tak divná, jako Crypt...

There Was A Caveman vám připomene legendární Prehistoric

There Was A Caveman

Tahle skvělá plošinovka vás vezme přes hlavu kyjem a nechá vás vzpomenout na staré dobré časy slavných arkád...

Ve futuristické Safehouse roboti lidem nepomáhají

Safehouse

Budoucnost robotiky vypadá růžově. Budoucnost pro lidstvo zase tak moc ne. Žádná totiž nebude.

Advantage Consulting, s.r.o.
ENGINEER V AUTOMOTIVE

Advantage Consulting, s.r.o.
Plzeňský kraj
nabízený plat: 50 000 - 55 000 Kč

Najdete na iDNES.cz