Neko – osvobodí roztomilá kočička své kamarádky?

  12:00aktualizováno  13. července 7:11
V hlavní roli této arkádové skákačky je neuvěřitelně roztomilá kočička Neko. Její kamarádky byly uvězněny a ona jediná unikla a zůstala, aby se pokusila je osvobodit. Povede se jí to? To záleží i na vás...

Neko

Platforma: Freeware
Výrobce: Team Neko

Stáhnout

NekoPlatformovým arkádám bez jakýchkoli debat se slušným náskokem kraluje instalatér Mário, který si i přes bezpočet vrásek, které se již za jeho hvězdnou kariéru nasbíraly, stále dokáže oslovit obrovskou masu hráčů freeware her. Ti i přes značnou podobnost všech těchto remaků bez jakéhokoli zaváhání hltají každý nový kousek, který se na internetu objeví. Oproti tomu ostatní arkády trpí nedostatkem invence a ve většině případů se jen snaží napodobit zaručený koncept. Bude roztomilá hopsačka Neko výjimkou, která potvrzuje pravidlo či nikoliv?

Na post hlavního hrdiny Neko byla vybrána roztomilá kočička s neuvěřitelně bílým, pěstěným kožíškem, na němž byste jen vskutku stěží hledali nějakou tu špinavou skvrnku. Jejím úkolem bude – stejně jako je tomu ve většině podobných her - proskákat se notnou řádkou levelů, jež jsou posety nepřáteli, kteří bez ustání dychtí po vašem životě. NekoVašim hlavním cílem v jednotlivých levelech pak bude nalézt všechny v kleci uzamčené kamarádky kočičky a osvobodit je. Většinou jich je pouze několik a jejich vyhledání není pražádným problémem (sledovat počet, kolik jste jich již sebrali a kolik vám ještě zbývá můžete na panelu v dolní části obrazovky).

Jelikož nepatří kočka mezi zvířata nijak dominantní a většinou je chována v teplých pokojích jakožto domácí mazlíček je vcelku pochopitelně, že byste jí jen stěží mohli do ruky svěřit nějakou silnější zbraň, s níž by nepřátele s přehledem likvidovala. Tak se tedy vaší jedinou zbraní stanou pečlivě smotaná klubíčka vlny, která budete nacházet různě roztroušená po jednotlivých levelech. Ty budete pochopitelně vrhat po nepřátelích. Těch je hned několik druhů – kupříkladu jde o zajímavě vypadající zelené hady, kteří se neustále pohybují po vytyčených trasách a dáte-li si alespoň trochu pozor a vystihnete tu správnou chvilku, nebude jejich likvidace nikterak přehnaně těžká. NekoOproti tomu drobní pavoučci, spřádající své sítě neustále nahoru a dolů, vám budou častokrát bránit ve skoku, což je sice nemilé, nicméně načasujete-li si správně svůj pohyb, dokážete se i tomuto nepříteli vyhnout.

Asi největším kladem hry je vskutku kouzelné grafické zpracování, které ještě více umocňuje pohodová hudba, která byla vybrána opravdu umně a s citem. Kompletně celé prostředí je zpracováno do těch nejmenších detailů, snad jen pozadí, nacházející se za jednotlivými plošinkami je vcelku netypické, ovšem nedá se říct že by se ke stylu hry vyloženě nehodilo. Hledáte-li však pohodovou jednoduchou arkádovou hříčku, která dokáže zpříjemnit lecjaké nudné odpoledne, měli byste Neko v každém případě vyzkoušet!


Autor:
 

Nejčtenější

Další z rubriky

V pohádkové Chalk Gardens je kreslený svět plný plyšáků

Chalk Gardens

Dětský svět Chalk Gardens je propojený jedním velkým úkolem mimořádné důležitosti. Totiž, úkolem najít ukradenou nohu...

Ve futuristické Safehouse roboti lidem nepomáhají

Safehouse

Budoucnost robotiky vypadá růžově. Budoucnost pro lidstvo zase tak moc ne. Žádná totiž nebude.

The Last of Humans představuje: Nejhlasitější zombie v historii

The Last of Humans

Nemrtví v této akci jsou asi tak rychlí, jako zabržděný parní válec. Ale to této „hororové“ hře vůbec neubírá na kráse.

Akční letáky
Akční letáky

Prohlédněte si akční letáky všech obchodů hezky na jednom místě!

Najdete na iDNES.cz