Milber 2 - záchrana rodiny

  12:00aktualizováno  14. března 9:26
Další ze skupiny oblíbených hopsaček je tu, přesněji jde o hru Milber 2, kde se v roli poslušného synka Milbera vydáte na dlouhou cestu za záchranou svojí matky.

Milber 2t

Platforma: Freeware
Výrobce: Rhys Davies

Stáhnout

Milber Jednoho krásného dne se malý Milber vrátil do své rodné vesničky, ptáci hezky zpívali, slunce svítilo, byl štastný, že je zpět, ale až do té doby než zjistil, že jeho matka onemocněla a to dost závažně. Nevěděl co se děje a tak vyhledal svého praotce, který mu vše vysvětlil. Jedné noci totiž někdo navštívil jeho matku a záhadně jí zaklel. Praotec má podezření, že to byl jeho otčím, který před lety závažně onemocněl a stal se z něj šílenec. Od té doby páchá v okolí malebné vesničky zlo. Milber se tedy musí vydat vstříc osudu a najít způsob jak vyléčit jeho matku.

Tak takhle začíná hra Milber 2, která je pravým zástupcem kategorie hopsaček a rozhodně jí nedělá ostudu. Projdete totiž velké množství lokací, utkáte se z několika bosy až nakonec zachráníte svojí matku. Nebudu ale předbíhat a tak si tento titul hezky rozebereme.

Poměrně příjemným dojmem na mne zapůsobilo hezké grafické zpracování, autoři hry sice určitě netrpí extrémně malou tvůrčí schopností (konkrétně mám na mysli slovo fantazie) a to proto, že jednotlivé levely jsou velice hezky zpracované a dají vám tak možnost, se do titulu pořádně vžít(spíše do kůže Milbera). A za koho, že to  vlastně hrajete? Jak už jsem psal výše, za postavu jménem Milber, která se tak trochu podobá modrému vajíčku s poněkud výstředním sestřihem :). To zde ale nehraje vůbec žádnou roli a tak raději přestoupím k hodnocení hratelnosti, která je v každé gamesce to nejdůležitější.

A Milberani zde to není vyjímkou, protože jak je vám všem určitě jasné hratelnost dělá hry hrami a v titulech tohoto typu to platí dvojnásob. Jak už to tak v hopsáčkách bývá můžete skákat nebo střílet, zde konkrétně pomocí magické hole, která kosí jednoho nepřítele za druhým. Pro většinu protivníku platí, že skokem ublíží spíše oni vám, než vy jim, proto je používání této hole nutností. Ovšem pozor, v některých částech se určitě vyplatí vzít jak se říká nohy na rameny a utéci(respektive uplavat). Ano hádáte správně, jde o úseky, které se odehrávají pod vodou. A tak pokud uvidíte nějakou tu pirani, vemte si mou radu k srdci :) .

Milber, je titulem vskutku rozsáhlím, přesněji projdete něco kolem 20 levelů a že to nebude žádná legrace, poznáte hned od začátku.

Grafické zpracování, jak už jsem zmínil je dost povedené, vlastně k této části hry Milbernemám poněkud větší výtky, avšak postavy, které jsou na tom jinak celkem slušně, bohužel oplývají příšernými barvami. Ona celkově hra a její barevnost působí zvláštním dojmem, nevím sice kolik autoři do hry implementovali barev, ale vím to, že jich moc nebylo :) .

A jak je na tom audio stránka? Upřímně, žádný zázrak, ale to už jsem u freeware titulů zvyklí a tak nám do hraní vyhrávají klasické midy, místy sice zní jako skotské národní písně, ale budiž poslouchat se to dá.

A jak tedy hodnotím tento titul celkově? Pokud patříte mezi nadšence typu Mario, nenechte si Milbera ujít, pokud po tomto typu her příliš neprahnete můžete Milbera v klidu obejít.


Autor:
 

Nejčtenější

Další z rubriky

Mandagon je nádherná a rozjímavá hra s nádechem východních kultur

Mandagon

Po grafické a hudební stránce překrásná arkáda Mandagon vás provede světem, kde se nebojuje ani neumírá, ale medituje.

Ve futuristické Safehouse roboti lidem nepomáhají

Safehouse

Budoucnost robotiky vypadá růžově. Budoucnost pro lidstvo zase tak moc ne. Žádná totiž nebude.

Roulette Knight je nejbizarnější hra na hrdinu v historii lidstva

Roulette Knight

Hrdinská dobrodružství mají mnoho podob. Nemusíte zrovna zachraňovat svět. Stačí, abyste se snažili neprostřelit si...

Advantage Consulting, s.r.o.
DESIGNER OBALŮ

Advantage Consulting, s.r.o.
Kraj Vysočina
nabízený plat: 30 000 - 40 000 Kč

Najdete na iDNES.cz