Městečko - poprvé v křesle starosty

  12:00aktualizováno  31. ledna 9:01
Máte v sobě budovatelského ducha a láká vás možnost vybudovat z holé trávou porostlé planiny vzkvétající město plné spokojených obyvatel, které bude jen a jen vydělávat? Pak vyzkoušejte nové české Městečko - jistě si ho zamilujete.
40

Městečko

Platforma: Freeware
Výrobce: Sunkas Games

Stáhnout

Mestecko České strategické tituly rozhodně nepatří na internetu mezi nejvyhledávanější hry, na čemž nese svůj podíl jedna nemilá skutečnost. Podíváte-li se totiž na seznam těchto her okamžitě zjistíte, že valná většina (ne-li dokonce úplně všechny) jsou vytvořeny za pomocí programu Gamemaker, jenž je sice na tvorbu jednoduchých her vskutku šikovným nástrojem, ovšem rozhodně není zcela ideální, což vám bude jasné jen při pohledu na tabulku hodnocení jednotlivých her. Vylepšit reputaci těchto titulů se vynasnaží nedávno vydané Městečko – podaří se mu to?

Městečko – Poprvé v křesle starosty, tak zní celé jméno této vcelku zajímavé, ovšem v žádném případě revoluční gamesky a již na samotný úvod vám můžu říct, že reputaci ostatním hrám rozhodně nevylepší, možná spíše naopak.

Na počátku tedy před vámi stojí zcela holá trávou porostlá planina, na níž se nenachází vůbec nic. Nezbývá tedy nic jiného než se pohodlně usadit ve svém čerstvě nabytém starostovMestecko ském křesle a utvořit z tohoto nic za několik málo let (hra končí přesně v roce 2030) rozlehlé a vzkvétající město, kde by o spoustu spokojených obyvatel nebyla ani v nejmenším nouze.

Sami jistě uznáte, že by taková tvorba města bez postranních úkolů byla až k uzoufání nudnou – a máte s největší pravděpodobností pravdu. Úplně první úkol dostanete na samotném začátku. Zde je vám totiž jako počáteční suma přiděleno velice slušných 500 000, které však musíte spolu s úroky za několik udaných let splatit, což zahrnuje zajištění určitého trvalého příjmu. Ovšem nebojte se, tuto první podmínku splníte i kdybyste nechtěli, neboť v pokročilejších fázích již mnohdy ani nebudete vědět co s takovým přebytkem na kontě dělat. Ono se vám možná zdá, že 500 000 je na budování uboze malá částka, vždyť za to nepostavíte ve skutečnosti ani jediný domeček. V Městečku je ale vše úplně jinak – ceny zde totiž jsou vskutku lidové, tudíž se za takový půlmilion vybudujete hned několik přepychových paneláků a luxusní fMestecko otbalové hřiště navíc.

Prvním úkolem pochopitelně vše nekončí a během hry jste zahrnováni také jinými – jejich intervaly jsou však uboze dlouhé a vzhledem k značně omezené hrací ploše, což je u podobných titulů jedním z největších záporů, vás začne hra po několika málo minutách opravdu nehorázně nudit.

Vše nezachrání ani technická stránka – ta je až nebezpečně podobná nedávno vydanému Starostovi 2, ovšem musím přiznat, že ručně kreslená baráčky v Městečku mi osobně vyhovovaly daleko více. Jestliže jste tedy dnešní recenzi dočetli až do tohoto místa, bude vám jistě jasné, že tato gameska díru do světa bezesporu neudělá a to ačkoliv ambice autorů nebyly ani v nejmenším malé. Doufejme, že hratelnost alespoň částečně vylepší chystané novější verze.


Autor:

Hodnocení hry

Naše hodnocení

40 %

Hodnocení čtenářů

60 %

Vaše hodnocení

Doposud hodnotilo 86 čtenářů

Nejčtenější

Další z rubriky

Smrt v REZ PLS není pro dvě kouzelnická nemehla překážkou

REZ PLS

V této velice pěkné, ale technicky nedokonalé plošinovce vám nepomůže ukládání pozice, ale síla přátelství… A taky...

Ve futuristické Safehouse roboti lidem nepomáhají

Safehouse

Budoucnost robotiky vypadá růžově. Budoucnost pro lidstvo zase tak moc ne. Žádná totiž nebude.

King‘s Comfort, aneb, co dělá Norman Bates během dlouhých nocí

Northbury Grove: King‘s Comfort

Zdánlivě liduprázdný motel je skvělé dějiště tradiční „vyvražďovačky“. Tohohle maniaka není tak snadné setřást.

OVĚŘENO: Mozek miminka ovlivní těhotenství a první hodina po porodu
OVĚŘENO: Mozek miminka ovlivní těhotenství a první hodina po porodu

Podle lékařky Markéty Kellner, která zkoumá lidský mozek, jsou těhotenství a první okamžiky po porodu zásadními v jeho fungování do budoucna. Co ovlivňují a jak?

Najdete na iDNES.cz