Vítejte v nové verzi PlneHry.cz!

  13:40aktualizováno  13:40
Spustili jsme novou verzi stránek. Jaké novinky jsme pro vás připravili?

Nová verze

Milí čtenáři, před rokem se dočkal náš mateřský server Bonusweb.cz nového grafického kabátku. Nyní se vám v novém hávu představuje i server Plnehry.cz. Vizuální proměna je sice na první pohled nejviditelnější změnou, ruku v ruce s ní jde ale i řádka nových funkcí, s nimiž vás seznámíme v tomto článku.

Zaměření serveru

Freewarová scéna se v posledních letech radikálně proměnila. Pozitivním jevem je vytváření rozsáhlých projektů, na nichž spolupracuje komunita open-source vývojářů. Ubylo bohužel nadprůměrných freewarových projektů, které jsou stále častěji vydávány jako shareware. Chceme vám nabízet ke stažení ty nekvalitnější hry, proto se nově budeme věnovat recenzování shareware titulů a indie her. Tyto hry sice často nabízí určitá časová či funkční omezení, kratší herní dobu ale kompenzují svou kvalitou. Sharewarové hry budou označeny červenou barvou, freewarové hry barvou modrou, články z magazínu barvou zelenou.

Propojení her

Všechny informace o hrách budou nyní vzájemně propojeny. U každé hry najdete nejen samotnou recenzi, ale i související články z novinkového servisu a relevantní články z magazínu. Navíc budete moci sledovat informace o hrách ještě před jejich vydáním, což se týká především ohlášených českých titulů.

Profily týmů

Významné české a zahraniční týmy budou mít vlastní stránky s podrobnými informacemi. Na nich najdete seznam všech her daného týmu, novinky ze žurnálu a články z magazínu.

Oblíbená témata

Máte rádi hokej? Jste fandové Sokobana? Chcete si zahrát hry s vánoční tematikou? Jednotlivé hry nyní budou řazeny do jednotlivých témat. Snadno tak najdete titul přesně podle vašeho gusta.

Dětské hry

Vybíráte hru pro svou ratolest a bojíte se, aby se v ní neobjevovala hrubá mluva a násilí? Hry vhodné pro děti budou nově označovány ikonou dítěte.

Vylepšený download systém

Stahování vám nově usnadní nápadná ikona umístěná v záhlaví recenze. Mimo vlastní systém stahování vám budeme nadále nabízet i mirrory. Novinkou jsou doprovodné downloady v podobě distribucí pro alternativní operační systémy jako Mac či Linux.

Hodnocení her

Hodnocení her bude nově možné na přesnější procentuální stupni od 1 do 100 (vyšší číslo znamená vyšší kvalitu). Hodnocení tak bude přímo poměřitelné se čtenářským na stejné škále. Novinkou je zavedení plusů a minusů, jež vyzvedne jednotlivé pozitivní a negativní aspekty her.

Doplňkové informace

Pokud to bude možné, budou do recenzí vkládána i streamovaná in-game videa. Obrázek vydá za sto slov, video za tisíc. :-) U obtížnějších adventur vám budeme i nadále nabízet návody.

Podrobné licence

Základní rozdělení her na freeware a shareware bude rozšířeno o podrobné informace o licenci (např. open-source, třicetidenní demo, technologické demo atd.).

Ovládání

U jednotlivých her nyní naleznete přehled základních kláves nutných k ovládání, což oceníte zejména u titulů s menu v japonštině. :-)

Diskuse

Ve vašich příspěvcích můžete používat řadu nových emotikonů. Diskuse umožňují např. zasílání reakcí na vaše příspěvky e-mailem nebo možnost skrýt vaši e-mailovou adresu.

Stejně jako u každé nové verze, i zde se mohou objevit i přes pečlivé testování některé vady na kráse. O případných chybách nám dejte, prosím, vědět do diskuse pod článkem. Přejeme vám příjemné prohlížení a spoustu zábavy u her stažených z našeho webu!

Redakce Plnehry.cz

Autor:
 
Témata: Linux

Nejčtenější

The Last of Humans představuje: Nejhlasitější zombie v historii

The Last of Humans

Nemrtví v této akci jsou asi tak rychlí, jako zabržděný parní válec. Ale to této „hororové“ hře vůbec neubírá na kráse.

Další z rubriky

Návod: Awakener - zcela neznámý opilec

Awakener

Sympatická adventura s poměrně logickými řešenímu hádanek je vhodná i pro začínající hráče adventur. Pokud byste se i...

Dots and Boxes - dojmy z betaverze

Dots and boxes

Máte rádi logické hry? Tým Sosáci vydal betaverzi své hry, která vychází z populárního Othella nebo Reversi.

Family Farm - dojmy z demoverze

Family Farm perex

Skvělý simulátor farmaření od českého týmu Hammerware má pohlednou grafiku a nabízí promyšlenou příběhovou kampaň....

Najdete na iDNES.cz