Premium

Získejte všechny články
jen za 89 Kč/měsíc

Moorhuhn – kterak se slepičky staly legendou

  12:00
Asi nejznámější herní sérií od německé firmičky Phenomedia AG je Moorhuhn.Ta se může mimojiné pyšnit spoustou spokojených hráčů po celém světě. Dílů však postupně přibývá, abyste se v jejich změti jen tak neztratili nabízíme vám krátký souhrn všech dosud zveřejněných.

Moorhuhn 1 O vskutku kvalitní tituly je jak na české tak světové amatérské scéně velká nouze, nepočítáme-li několik opravdu povedených a především zábavných kousků. Jak se však zdá, některé firmy vlastní zaručený recept na úspěšnou hru, díky čemuž je každá jejich gameska ještě před samotným vydáním jasným a očekávaným hitem. Mezi takovéto firmičky ze bezpochyby a zaslouženě řadí také německá Phenomedia AG, která si získala srdce mnoha hráčů již po vydání prvního dílu série Moorhuhn, jež se vyznačovala a stále vyznačuje precizním zpracováním a jednoduchostí, v níž se však skrývá netušená zábavnost.

Moorhuhn
Úplně první Moorhuhn hra v historii, která se setkala až s nečekaně vřelým přijetím mezi hráče, jež si ji bezezbytku zamilovali a zcela podlehli její návykové hratelnosti. Zahrajete-li si ji, dojdete zajisté k závěru, že většina charakteristických prvků pro celou sérii se vyskytla již zde, tudíž byl první Moorhuhn jakousi osnovou v níž pokračovaly také další díly, pouze ji obalovaly novými vylepšeními.

Moorhuhn 2 Moorhuhn 2
Phenomedia AG si byla výsledků prvního dílu (kterého si mimo jiné stáhlo více než milion lidí) v plné míře vědoma, proto se vcelku dalo očekávat, že druhý díl na sebe rozhodně nenechá dlouho čekat. A taky že ano, zanedlouho po prvním díle jsme mohli drůbež střílet podruhé, ovšem se spoustou vylepšení a nových prvků, které dotáhli hratelnost ještě dále, než tomu bylo v původních Moorhuhnech.

Moorhuhn Winter
Samotný název myslím dostatečně vypovídá o zásadní změně, s níž jsme se setkali tentokrát. Veškeré prostředí bylo povlečeno do bílého kabátku a původně zelené stromy zasypány kupou sněhu. Chybějící číslovka za názvem je zcela oprávněná, nejedná se totiž o plnohodnotné pokračování či spíše o jakýsi standalone datadisk, jež všem slepičím milovníkům zkrátil čekání na Moorhuhn 3.

Slepičkové variace na český způsob

Sky Mania Ani česká scéna nemohla zůstat vůči popularitě Moorhuhn zcela lhostejná, což má za následek několik vcelku povedených klonů. První z těch zdařilejších je Sky Mania, kde bylo vaším úkolem v prostředí příjemné venkovské krajinky sestřelovat poletující žluté opeřence. Téměř totožně na tom byl i klon od Jay Kaye nazvaný Ptákhuhn. Zde jsou však žlutě zbarvení ptáci nahrazeni poněkud ušlechtilejšími papoušky. Své lovecké schopnosti budete moct prověřit také hned ve dvou dílech South Parku z dílny Albisoftu. Do role nekompromisního vojáka vás naopak postaví hra Return of Dr.Killer, kde se vašimi úhlavními nepřáteli stanou projíždějící se tanky. Jste-li stále školou povinní a z právě započatého nového školního roku nejste příliš nadšení, pak zajisté neodmítnete možnost využít veškeré zloby a postřílet několik profesorů. Do kůže elitního vojáka, příslušníka jednotky SAS vás přenese stejnojmenná jednoduchá hříčka, kde vlastně jen bezhlavě střílíte po všech nepřátelích, kteří se v dané chvíli objeví.

Moorhuhn 3 Moorhuhn 3
Po několika měsících se Phenomedia nad všemi fanoušky konečně smilovala a naservírovala jim v pořadí již čtvrté pokračování. To se sice nemůže pochlubit příliš znatelnými změnami v oblasti audiovizuálního zpracování, nicméně přibyla pěkná várka bonusů, jež vám budou přiděleny za sestřelení určitého předmětu.

Moorhuhn X
Na malebný venkov, jež jsme mohli navštívit i v druhém díle se podíváme také v posledním pokračování „klasických“ Moorhuhn. Zásadní změnou je především částečné snížení limitu, potřebného na sestřelování a to z příjemných 90 sekund na pouhou minutu. http://plnehry.cz/obrazek/moorhuhnx_scrm01.jpg

Moorhuhn Kart Moorhuhn Kart
O tom, že se umí slepičky z Phenomedie nejen nadnášet ve vzduchu, nýbrž také s nemenší elegancí řídit motorové vozítko, svědčí první závodní Moorhuhn nazvaný velice prostě Moorhuhn Kart.Vychutnat jste si mohli také hru pro více hráčů, to vše na velice příjemných tratích, které oplývaly spoustou prudkých zatáček a třeba také tunelem.

Moorhuhn Kart 2
Úspěch Moorhuhn Kart si bezpochyby žádal své pokračování, kterého jsme se také o nějakou dobu později dočkali. Moorhuhn Kart 2 nabídl hned několik módů a různá prostředí, to vše obalené do ještě líbivější grafiky než tomu bylo v případě jejího předchůdce.

Zahraniční klony německé klasiky

Vampirjagd Světová scéna není pochopitelně také chudá na kvalitní remaky. Mezi velice zajímavý bezesporu patří také Moofia, kde se poněkud netradičně vžijete do role policisty-býka, jehož úkolem je vypořádat se s pěti záludnými mafiánskými bossy. Asi nejpodobnější svému vzoru zejména po technické stránce je BufoStorch, kde se však vaše pozornost nebude upírat na slepice, nýbrž černobílé čápy. Proti houfům početného hmyzu se postavíte v zajímavé reklamní hříčce Wespenjagd (ta se dočkala hned dvou pokračování). V TempelJagd vosy vystřídají mouchy a nadzvukové konkordy, jež musíte s vidinou vysokého score nemilosrdně do jednoho sprovodit ze světa. Láká-li vás odpoutat se od země a kochat se krásou nekonečného vesmíru, pak je Captain Wesco pro vás jako dělaný. Ovšem pozor, je potřeba ještě dodat, že poklidnou dovolenou vám budou narušovat kupy nepřátel. Další reklamní hříčkou je Loch Zot Mysteries, kde budete hledáčkem vašeho virtuálního fotoaparátu likvidovat lochnesku, brázdící místní vody. Zapomenout pak nelze ani na skvělý upírskými legendami inspirovaný VampirJagd.

Moorhuhn Wanted Moorhuhn in der Schatz in das Pharao XS
Malým žánrovým odbočením celé série byl právě tento adventurní úlet s poněkud dlouhým názvem. Jako již tradičně jsme se v hlavní roli setkali s důvěrně známým Moorhuhnem, jež se statečně vydává do vzdáleného Egypta, kde hodlá pátrat po ztraceném pokladě.

Moorhuhn Wanted
Z tajemných egyptských pyramid jsme násilně přeneseni na nelítostný divoký západ a to za účelem utkat se zde s jedním z nejuznávanějších pistolníků v širém okolí. O neutuchající popularitě celé série svědčí také to, že se Moorhuhn: Wanted již několik týdnů hrdě drží mezi nejstahovanější desítkou za uplynulých 30 dní a to dokonce stále na prvním místě.

Na freewarové scéně je takřka zvykem, že se každé úspěšné dílko setká s nějakým tím přepracováním. V případě Moorhuhnu jich bylo hned několik desítek, ne-li stovek, nicméně jen vskutku málokteré se mohlo svou kvalitou a zábavností své předloze alespoň přiblížit. Jejich stručný výčet naleznete v tabulkách okolo textu. Mě tedy nezbývá než se s vámi rozloučit a popřát vám příjemné čekání na nadcházející přírůstek do již velice početné rodiny německých slepiček.

Autor:
Témata: Země (planeta)
  • Nejčtenější

The Last of Humans představuje: Nejhlasitější zombie v historii

10. ledna 2019

Nemrtví v této akci jsou asi tak rychlí, jako zabržděný parní válec. Ale to této „hororové“ hře...

Smrt v REZ PLS není pro dvě kouzelnická nemehla překážkou

4. ledna 2019

V této velice pěkné, ale technicky nedokonalé plošinovce vám nepomůže ukládání pozice, ale síla...

Crypt Worlds jsou ukázkou designérského génia a šílenství

14. prosince 2018  14:43

Dohrání málokteré hry ve vás zanechá takovou duševní a mentální prázdnotu. A málokterá hra je tak...

King‘s Comfort, aneb, co dělá Norman Bates během dlouhých nocí

12. prosince 2018  14:35

Zdánlivě liduprázdný motel je skvělé dějiště tradiční „vyvražďovačky“. Tohohle maniaka není tak...

Náhle zemřel zpěvák Maxim Turbulenc Daniel Vali, bylo mu 53 let

Ve věku 53 let zemřel zpěvák skupiny Maxim Turbulenc Daniel Vali. Letos by se svou kapelou oslavil 30 let na scéně....

Vykrojené trikoty budí emoce. Olympijská kolekce Nike je prý sexistická

Velkou kritiku vyvolala kolekce, kterou pro olympijský tým amerických atletek navrhla značka Nike. Pozornost vzbudily...

Charlotte spí na Hlaváku mezi feťáky, dluží spoustě lidí, říká matka Štikové

Charlotte Štiková (27) před rokem oznámila, že zhubla šedesát kilo. Na aktuálních fotkách, které sdílela na Instagramu...

Rohlík pro dítě, nákup do kočárku. Co v obchodě projde a kdy už hrozí právník?

V obchodech platí pravidla, která občas zákazník nedodržuje. Někdy se navoní parfémem, aniž by použil tester, nebo...

Ve StarDance zatančí Vondráčková, Paulová, hvězda Kukaček i mistryně světa

Tuzemská verze celosvětově mimořádně úspěšné soutěže StarDance britské veřejnoprávní televizní společnosti BBC se už na...