Liquisity – tajemství v hlubinách

  12:00aktualizováno  18. června 9:10
Pod vodní hladinou se skrývá nejedno nebezpečí, o tom by vám mohla dnešní hrdinka - malá kulička - vyprávět své! Dokážete ji dostat bez újmy na zdraví na určené místo, aniž by vás odnesly vodní proudy nebo rozsekaly vrtule?
60

Liquisity

Platforma: Freeware
Výrobce: Vertigo Games

Stáhnout

LiquisityVývojářský tým Vertigo Games své hry tvoří výhradně za použití programu Game Maker. Dosáhli v něm však vysoké profesionality a nebýt loga v úvodu, ani to nepostřehnete. Po chvilce hraní Liquisity jsem si rozpomněl na českou arkádu Man in the Rain, která nedávno vyhrála Koncept soutěž. I když se liší v principu, obě spojuje prostředí úzce spjaté s vodou a všudypřítomné vrtule a nástrahy. 

Váš úkol je poměrně prostý – v každém kole vystřelit kuličku z kanónu a nasměrovat ji šipkami do určené cílové krabičky. Jakmile však opustí hranice obrazovky, je ztracena. Vše se odehrává pod vodní hladinou, kde silný odpor prostředí zabraňuje Liquisity snadným manévrům. Musíte tak využít odrazových vrtulí, všemožných plošinek či podvodních proudů, které kuličku nadnášejí. V dalších levelech se ke slovu dostanou různé přepínače, vražedné vrtule či možnost měnit rigiditu kuličky tak, aby dokázala rozbíjet překážky. Po většinu času hraní doprovází podrobné vysvětlování významu každé překážky, což je časem zbytečné a nudné. I když by svou roli měla sehrát síla určující vystřelení kuličky, mně se v každém levelu zdála stejná a neměl jsem pocit, že by pohyb nějak výrazně ovlivňovala.

Celkem najdete v Liquisity padesát levelů, které nejsou nijak zvlášť obtížné. Pokud vás však hra chytne, můžete si sami za pomoci editoru vytvořit levely vlastní nebo ze stránek výrobce stáhnout fanouškovské. Hra je nová a autoři se rozhodli uspořádat na její podporu soutěž o nLiquisityejzajímavější level. 

I když byla při tvorbě použita nejnovější verze Game Makeru, mnoho funkcí a nastavování zde nenajdeme (ještě že zůstala alespoň možnost ukládání, i když automatického). Grafika hry je 2D a i když je třeba efekt bublajících pramenů povedený, celkově je vizuální stránka jen průměrná a kazí ji především tmavé ladění. Kdyby vše bylo vyvedeno trochu optimističtěji za použití světlejších odstínů, vypadalo by to mnohem lépe. I samotná kulička a ostatní překážky jsou spíše symbolické a nepříliš detailní. Hudba nedoprovází celou hru a uslyšíte ji jen občas ve formě krátkých pasáží, což je zároveň asi jediný prvek, který Liquisity přidává trochu na atmosféře. To je však žalostně málo a díky některým chybám a nepříliš povedenému zpracování jde jen o průměrný počin.


Autor:
 

Hodnocení hry

Naše hodnocení

60 %

Hodnocení čtenářů

42 %

Vaše hodnocení

Doposud hodnotilo 10 čtenářů

Nejčtenější

Další z rubriky

Mandagon je nádherná a rozjímavá hra s nádechem východních kultur

Mandagon

Po grafické a hudební stránce překrásná arkáda Mandagon vás provede světem, kde se nebojuje ani neumírá, ale medituje.

Ananias je epická hra na hrdiny jak se sluší a patří

Ananias

Ananias vás možná nepřekvapí svou originalitou, ale perfektně kombinuje zažité a funkční prvky, které jsou v žánru her...

Ve futuristické Safehouse roboti lidem nepomáhají

Safehouse

Budoucnost robotiky vypadá růžově. Budoucnost pro lidstvo zase tak moc ne. Žádná totiž nebude.

Najdete na iDNES.cz