Krack the Waves - pojďte si zakřupat

  12:00aktualizováno  7:28
Čeká vás další reklamní hra na čas a na body. V jednoduchosti je síla, a tak vznikla tato hra. Už vás nebaví zlepšovat si své rekordy v Moorhuhnu (1, 2, WE, 3)? No problem, začněte se zlepšovat a porovnávat s kamarády v Krack the Waves od tvůrců právě legendárního Moorhuhna!!!

Krack the Waves

Platforma: Freeware
Výrobce: Phenomedia

Stáhnout

Krack the WavesKrack the Waves aneb křupej vlnky, asi tak nějak bych přeložil název této hry. Upřímně řečeno, přiznám se, že nesnáším reklamní hry, TV nesleduji a rádio jsem již kvůli neustálým reklamám taktéž zrušil. Možná dokonce přestanu chodit do kina, protože po shlédnutí reklamy na Virgin (pardon filmu s názvem Drákula 2000) se bojím otevřít si limonádu, abych v ní nenašel nějakou reklamu. Jenže život není černobílý a občas i reklamní předměty mohou překvapit. Stejně tak i tato hra.

Překvapení první: Hra se mi po korektním nainstalování a spuštění sama chtěla přihlásit do internetu. Ehm. Nevím, co chtěla stahovat, jestli další reklamu nebo něco smysluplnějšího, ale já jí to nedovolil. Ke hraní není nutné mít jakékoliv připojení k internetu. Stačí jen kliknout na tlačítko PLAY a rázem se odstartuje hra.

Překvapení druhé: Hra má skvělou grafiku. Pustil jsem si ji po celodenním hraní (víkend je krásný) Unrealu a vůbec se mi nezdála být škaredá. Překvapení třetí: Skvěle se to hraje.

Krack the WavesNechme ale už neustálých překvapení, koneckonců Vánoce nás teprve čekají. V celé hře jde o jedinou věc. Tentokrát se budete muset vžít do role dvou smažených brambůrek druhu vlnka (někdy se upřímně děsím, co by se stalo, kdybych se vžil do role počítačové postavy až moc a zůstalo by mi to). Tak co, už jste se vžili? Tak tyto bramůrky posouvají v dolní části obrazovky sáček s chipsy zleva doprava a nazpět. A tento sáček, tak to je právě to místo, kam by měly dopadnout zbytky chipsů, které rozstřelíte myší. Ano, správně. Jednou rukou střílíte poletující brambůrky ve vzduchu a druhou pomocí levé a pravé šipky pohybujete se sáčkem. Kromě nezbedných brambůrek se objevují k sestřelení vhodné papriky (ty jsou za 200 bodů místo 100), dále pak dvě dopravní značky, mobilní telefon Ericsson a reklamní banner firmy Sunrise. Zatímco reklamní banner vám rozšíří velikost sáčku (a tím i plochy, kam dopadají sestřelené chipsy a papriky), co dělá Ericsson, netuším, žádnou viditelnou odezvu jsem nezpozoroval. Dopravních značek jsou pak dva druhy. Na jedné jsou vyznačené dvě šipky a přehodí vám v ovládání na chvíli levé a pravé tlačítko a na té druhé je vyobrazen jakýsi mladík. Tato značka je zvlášť cenná, protože po jejím sestřelení se všechny chipsy a papriky sami rozstřelí a vy už jen sbíráte. Důležité je vědět, že jeden chips (nebo paprika) se jedním zásahem rozpadne na 3 menší (3x100 bodů, pokud je všechny chytnete). Jenže i menší chips lze ještě rozstřelit na další 3 malinkaté chipsíky (celkem 9x100 bodů). Právě proto je důležité střílet dopravní značky s mladíkem, protože pak máte šanci získat opravdu hodně bodů. TOPSCORE je v době psaní článku 264100, překonáte jej??

Krack the WavesNo a to je asi tak vše co vám mohu o této hře prozradit. Ještě dodám, že pokud si myslíte, že jste opravdu dobří a vlastníte připojení na internet (což se tak trochu dá očekávat, pokud čtete BonusWeb), pak můžete svůj aktuální rekord zaslat na server autorů a porovnat se s ostatními. Skončím stručným shrnutím. Nebýt toho, že se hra chce připojit na začátku k internetu, neměla by jediný kaz, jedinou vadu a měla by neuvěřitelnou hratelnost. Já ale už vím, že svět není nikdy dokonalý, takže i s touto jemnou chybkou na kráse se jedná o opravdu kvalitní hru, kterou vám vřele doporučuji (a to nedělám zas tak často a když už, tak to stojí za to :)).

Autor:

Největší herní veletrh E3 probíhá od 11. do 13. června v Los Angeles. Bethesda předvedla novinky Doom: Eternal a Wolfenstein: Youngblood. Microsoft oznámil první informace o nové konzoli Xbox Scarlett a rozšíření Xbox Game Pass na PC.

EA na své vlastní akci ukázalo gameplay ze Star Wars Jedi: Fallen Order.

Témata: Advent a Vánoce

Nejčtenější

Další z rubriky

Ananias je epická hra na hrdiny jak se sluší a patří

Ananias

Ananias vás možná nepřekvapí svou originalitou, ale perfektně kombinuje zažité a funkční prvky, které jsou v žánru her...

Ve futuristické Safehouse roboti lidem nepomáhají

Safehouse

Budoucnost robotiky vypadá růžově. Budoucnost pro lidstvo zase tak moc ne. Žádná totiž nebude.

King‘s Comfort, aneb, co dělá Norman Bates během dlouhých nocí

Northbury Grove: King‘s Comfort

Zdánlivě liduprázdný motel je skvělé dějiště tradiční „vyvražďovačky“. Tohohle maniaka není tak snadné setřást.

Naděje pro neplodné páry: Česko zavádí novou metodu mrazení vajíček
Naděje pro neplodné páry: Česko zavádí novou metodu mrazení vajíček

Státní ústav pro kontrolu léčiv schválil v nedávné době zcela novou metodu mrazení vajíček. Měla by eliminovat riziko poškození vajíčka při rozmrazení a dát tak ženám, které podstupují umělé oplodnění, větší šanci na úspěch.

Najdete na iDNES.cz