Griffon Legend - akční dračí souboje

  12:00aktualizováno  2:48
Nebojíte se draků ani jiných fantasy kreatur a jste ochotni nasadit svůj život za záchranu ostatních obyvatel tohoto smyšleného světa? Pak máte ty nejlepší předpoklady stát se opravdu dobrým hráčem Griffon Legend.
70

Griffon Legend

Platforma: Freeware
Výrobce: syn9

Stáhnout
Griffon LegendHer na hrdiny čili projektů spadajících do kategorie RPG mezi freeware hrami nijak výrazně nepřibývá. Vzhledem k poměrně těžkému a dlouhodobému vývoji se tvůrci raději pouštějí do jednodušších záležitostí. Ono přitom RPG s hodně výraznou příměsí akce nemusí být až tak těžké na realizaci a ve výsledku dopadá velmi slušně, jako třeba v tomto případě.

Griffon Legend začíná úvodem do děje pouze v textové podobě. Pokud nejste zdatnými anglištináři, nejspíše se o dějovém pozadí příliš nedozvíte a tak Griffon Legendvězte, že je právě období zhruba 500 let po Griffon-Dragon válce a země se opět začíná zmítat při invazi nepřátelských draků. Města se bortí, lidé umírají po desítkách a celou zemi zachvátil chaos. Naštěstí se jako vždy najde pár chrabrých bojovníků, k nimž patří i vaše maličkost. Vy se navzdory tomu, že spousta vašich kolegů již dávno padla, rozhodnete pokračovat v misi a zachránit celý svět před tímto nebezpečím.

To je alespoň ten příběh v pozadí, v průběhu hraní se s ním prakticky nesetkáte. Na rozdíl od jiných RPG se totiž toto nese v duchu čistě akčním, což slibuje téměř nepřetržité souboje a na minimum stažené rozhovory. Ono se není čemu divit, když je téměř každý živáček v tomto virtuálním světě již dávno po smrti a spolu s vámi zde přežívají téměř pouze draci. Těch je několik typů rozlišených podle schopnosti bráGriffon Legendnit se. Základní mají v rukou stejně jako vy pouze sečnou zbraň na blízko a jsou podstatně slabší než vy. Pak jsou zde také pokročilější, kteří dokáží vyplivovat oheň a vysílat jiná kouzla a ti kupříkladu zvládají z vás jedním dechem vymýtit téměř všechen život nebo ho alespoň srazit na minimum. V tomto případě je nutné mít na mysli, jak důležitou roli hrají lahvičky s životodárnou tekutinou červené barvy. Sbírat se budou různě po mapě a aktivovat je můžete i uprostřed souboje, který má mimochodem ryze klikací charakter – budete mačkat zadanou klávesu a sledovat, co se s protivníkem stane.

Za každého zabitého ale získáváte nové zkušenosti, díky tomu postupujete na vyšší levely, zvyšuje se vám počet hitpointů a celkově přibávají schopnosti. Časem se dokonce naučíte i nějaká ta kouzla.

Griffon Legend má ale hned několik detailů, které se mi zrovna příliš nezamlouvaly. Za prvé je to fakt, že poté, co jednou potvory zabijete, přesunete se dále a poté se opět vrátíte do již navštívené lokace, jdou zde zpátky. Prostě ožily a pokud se chcete přes ně dostat, bude je třeba zabít. Na druhou stranu je v projektu velmi dobře možné lokace jednoduše proletět bez toho, abyste kohokoliv zabíjeli. Sice se občas stane že vás někdo zraní, to je ale spíše výjimka. Jinak je ale grafická stránka zdařilá, lokace jak interiérové tak i exteriérové a rozumně se střídají.

Autor:

Hodnocení hry

Naše hodnocení

70 %

Hodnocení čtenářů

49 %

Vaše hodnocení

Doposud hodnotilo 14 čtenářů

Nejčtenější

Další z rubriky

King‘s Comfort, aneb, co dělá Norman Bates během dlouhých nocí

Northbury Grove: King‘s Comfort

Zdánlivě liduprázdný motel je skvělé dějiště tradiční „vyvražďovačky“. Tohohle maniaka není tak snadné setřást.

Tanks of Freedom je taktická hra pro líné stratégy

Tanks of Freedom

Pod líbivou retro slupkou této tahové strategie se skrývá shnilá a problémy prostoupená hra, o které se ani nedá říkat,...

V pohádkové Chalk Gardens je kreslený svět plný plyšáků

Chalk Gardens

Dětský svět Chalk Gardens je propojený jedním velkým úkolem mimořádné důležitosti. Totiž, úkolem najít ukradenou nohu...

Najdete na iDNES.cz