Great Winter Challenge - Santa, sněhulák a lavina

  12:00aktualizováno  23. prosince 7:52
Proč stahovat jen jedinou hru s vánoční a zimní tématikou, když můžete v jednom souboru pěkně na jednom místě dostat hned čtyři pořádné kousky s různým námětem. Neváhejte a stahujte!
70

Great Winter Challenge

Platforma: Freeware
Výrobce: weenom

Stáhnout

Great Winter ChallengeŽánrově zařadit Great Winter Challenge se ukázalo jako neskutečně obtížné. Ve skutečnosti totiž nejde o jednu celistvou záležitost, nýbrž o soubor samostatných miniher, které ale spojuje jedna základní tématika – Vánoce.

To znamená, že se setkáme snad se všemi myslitelnými symboly, kteří se zhostí své vlastní minihry – ty jsou celkem čtyři a vezmeme-li to pěkně po pořádku, je třeba začít tou, kde se na post hlavního hrdiny dostal sněhulák. Toho hra zachycuje v nejsmutnější době, při oblevě. Hlavu ale nevěší, ba právě naopak. Rozhodl se život zachránit jak sobě, tak i několika svým přátelům. To znameGreat Winter Challengená cestování po rozsáhlé mapě a hledání posledních sněhových stop, na nichž může znovu nabýt pomalu se navyšující teplotu a celkové roztávání. Poté co dorazíte k některému dalšímu sněhulákovi, jednoduše jej obdarujete mrazem, který jste nastřádali a vyberete si jeden z bonusů. Nápad zajímavá, po několika osvobozených kolezích vás ale projekt celkově omrzí.

Druhá minihra se bude líbit především malým dětem, k jejichž oblíbeným kratochvílím rozhodně patří sáňkování. To je ale spojené s otravným taháním saní do kopce, což budete muset dělat v rámci této hry s tím, že se bude třeba vyhýbat dalším dětem, které již jedou směrem dolů. VíGreat Winter Challengece než lidé na sáňkách budou záludní lyžaři. Naopak třetí minihra je vhodná pro všechny bez rozdílu, neboť si zahrajete na samotného Santu Clause. Pytel plný malých dárečků bude třeba roznést do domácností všude kolem – jediným způsobem ale je balíčky prohodit komínem, což bude vyžadovat opravdu dobrý odhad. No a poslední minihra je asi nejvíce negativní záležitostí a nejméně spojená s Vánoci. Přesto je v zimním období závažná problematika sněhových lavin, které máte za úkol tvořit a udělat s nimi co možná největší škodu. To bude možné za použití speciálního reproduktoru, který umístíte do určitého místa svahu.

Celkově je Great Winter Challenge skvělý díky několika možnostem, které doufejme sednou každému. Slabší je ale zpracování a celkové trvanlivost jednotlivých miniher. Ty vás totiž přestanou velice rychle bavit, což je poměrně škoda. Kdyby autoři trochu více dotáhli okolní prostředí, vypracovali krajinu a oživili hratelnost, mohlo být hodnocení o fous vyšší.

Autor:
 

Hodnocení hry

Naše hodnocení

70 %

Hodnocení čtenářů

58 %

Vaše hodnocení

Doposud hodnotilo 12 čtenářů

Témata: Advent a Vánoce

Nejčtenější

The Last of Humans představuje: Nejhlasitější zombie v historii

The Last of Humans

Nemrtví v této akci jsou asi tak rychlí, jako zabržděný parní válec. Ale to této „hororové“ hře vůbec neubírá na kráse.

Další z rubriky

Mandagon je nádherná a rozjímavá hra s nádechem východních kultur

Mandagon

Po grafické a hudební stránce překrásná arkáda Mandagon vás provede světem, kde se nebojuje ani neumírá, ale medituje.

V Probably Not jste ten nejméně užitečný pomocník v domácnosti

Probably not

V roli robotického pomocníka v domácnosti by vaším nejtěžším úkolem mělo být správně roztřídit ponožky. To byste ale...

The Last of Humans představuje: Nejhlasitější zombie v historii

The Last of Humans

Nemrtví v této akci jsou asi tak rychlí, jako zabržděný parní válec. Ale to této „hororové“ hře vůbec neubírá na kráse.

Najdete na iDNES.cz