Gauntlet Runner - nezastavitelný robot

  12:00aktualizováno  1. března 8:45
S vervou slavného marathonského běžce a kondičkou trénovaného sportovce se do akce vydává malý sympatický zeleně zabarvený robot, jehož cílem je donést dokumenty k jednomu z vědců. Podaří se mu překonat všechny nástrahy?
60

Gauntlet Runner

Platforma: Freeware
Výrobce: SilverNova

Stáhnout

Gauntlet Runner Jak málo stačí k lehkému odklonění z nudného stereotypu arkádového žánru ukazuje právě jednoduchý Gauntlet Runner, kde následujeme nepříjemný úděl malého sympatického robota. Tomu byl na bedra svěřen úkol hodný bájného maratónského vědce pouze s tím rozdílem, že malý Murney se do učebnic dějepisu zapíše jen opravdu těžko. Před sebou má přesto dostatečně dlouhou štreku vedoucí přes několik rozsáhlých a prodlužujících se levelů.

Hlavní zádrhel a rovněž opravdová nepříjemnost je jakási technická závada na jeho těle, která způsobila, že se vlastně nemůže ani na malou chviličku zastavit, vydechnout si a ulevit svým již taGauntlet Runner k unaveným nohám. To má samozřejmě vliv i na vaši maličkost, takto „uvězněného“ robota totiž musíte navádět a starat se o to, aby si náhodou nerozbil své plechové tělíčko o některou z nastražených překážek.

Jediným tlačítkem, které tedy v průběhu hry použijete bude mezerník. To má za následek že se robot na několik málo vteřin vnese, aby následně opět skončil pevnýma nohama na zemi. Zpočátku se tedy bude jednat o naprosto jednoduché problémy jako je malá kostička ležící na jinak naprosto nerušené a rovné cestičce. Stačí tedy včas zmáčknout magickou klávesu a život je zachráněn. Postupem času se ale začne přitěžovat, překážek přibude a objeví se i některé delší vyvýšeniny, na něž je třeba ve správné chvGauntlet Runner íli naskočit či se jim vhodně vyhnout. Skoky si bude třeba správně načasovat, jinak se vám můře stát, že přistanete těsně před další překážkou a další skok již nezvládnete. V případě, že by snad k něčemu takovému došlo, nemusíte se bát. Autoři si byli poměrně vysoké obtížnosti vědomi a tak našemu hrdinovi do vínku nadělili opravdu štědrou výbavu životů, která je symbolizovaná tečkami po celé horní straně herní obrazovky. Ty budou při každé podobné chybě ubývat až do chvíle, kdy se dostanete na nulu, což znamená okamžitý konec hry.

Asi nejslabší stránkou hry zůstává její zpracování. Starší pohled na obrázky a do paměti se vám vryje minimálně neustále stejné pozadí, které bohužel nezmění svou podobu ani po zdolání celé řádky levelů. Neoslní ani stránka hudební, což spolu s poměrně krátkodobou hratelností sráží kvality jinak zajímavého dílka na hodnocení, které je uvedeno v horní části článku.

Autor:
 

Hodnocení hry

Naše hodnocení

60 %

Hodnocení čtenářů

27 %

Vaše hodnocení

Doposud hodnotilo 9 čtenářů

Témata: Robot

Nejčtenější

Další z rubriky

The Last of Humans představuje: Nejhlasitější zombie v historii

The Last of Humans

Nemrtví v této akci jsou asi tak rychlí, jako zabržděný parní válec. Ale to této „hororové“ hře vůbec neubírá na kráse.

V Probably Not jste ten nejméně užitečný pomocník v domácnosti

Probably not

V roli robotického pomocníka v domácnosti by vaším nejtěžším úkolem mělo být správně roztřídit ponožky. To byste ale...

Crypt Worlds jsou ukázkou designérského génia a šílenství

Crypt Worlds

Dohrání málokteré hry ve vás zanechá takovou duševní a mentální prázdnotu. A málokterá hra je tak divná, jako Crypt...

Jak vypadá sex po narození dětí? Realita je krutá, přiznávají rodiče
Jak vypadá sex po narození dětí? Realita je krutá, přiznávají rodiče

Je mi 20, jemu bude 30. Tvrdí ze ja mám sex na prvním místě, ale on už ne.. je pravda ze změnil práci. Je ridic. Predtim ale dělal náročnější práci a sex ještě byl několikrát týdne. Teď stěží jendou a to ještě on si nevzpomene ani měsíc…

Najdete na iDNES.cz