Flash Frozen je mrazivě originální zážitek

  15:10aktualizováno  15:10
Z pohledu vlastních očí viděný originální horor Flash Frozen vypráví příběh luxusní zaoceánské lodi, která se ztratila kdesi v severním ledovém moři. Hráč se na její palubě probouzí ze mdlob a zjišťuje, že všichni najednou zmizeli.
95

Flash Frozen

Platforma: Freeware
Výrobce: Flash Frozen Team

  • pěkná grafika a zvuky
  • silná atmosféra
  • originální nepřítel
  • zajímavý nápad s postupným zamrzáním
  • rozhodně by to mohlo být i delší
  • možná trochu nedořešený konec

Stáhnout

Flash Frozen | foto: Jan Hanáček, Bonusweb.cz

Flash Frozen

Hororový Flash Frozen se od ostatních her svého žánru až překvapivě liší. Strašidelné hry z pohledu vlastních očí v posledních letech vytvořily bublinu s vlastními pravidly, mechanikami, světy a zákonitostmi. Naprostá většina titulů z tohoto oblíbeného žánru se pak těmto zákonitostem podřizuje. Vždyť jen vzpomeňte, kolik existuje klonů hry Sleder, či Amnesie. Flash Frozen je ovšem jiný.

Flash Frozen

Odehrává se na ledem prorostlé výletní lodi, která při cestě severskými oceánskými proudy uvázla na neznámém místě v obležení vtíravého a vražedného mrazu. Hlavní hrdina se snaží najít cestu ze dna lodi a zjistit, co se vlastně stalo s celou posádkou i mnoha desítkami cestujících, kteří všichni do jednoho beze stopy zmizeli, jako by se vypařili.

Flash Frozen má vlastní mechaniky, které se od trendu hororových her výrazně liší a které z něj dělají velmi osobitý titul, hodný pozornosti. Především je to v podstatě naprostá absence tmy. Mnohé děsivé hry, snažící se navodit alespoň špetku atmosféry, mylně používají neprostupnou tmu jako jediný prostředek k vytvoření napětí. Ve Flash Frozen je vše velmi hezky prosvětleno.

Flash Frozen

Dále se v něm nevyskytuje žádný obvyklý nepřítel, tedy monstrum, které se vás snaží dát si ke svačince. Nepřítelem číslo jedna je samotné ledové prostředí. To se chová jako hladový, živý a přemýšlející tvor, který touží po vaší smrti.

Velmi hezky je také zakomponován koncept pomalého umírání na prochladnutí. Hráč zapaluje sudy s palivem, které slouží jako ukládací pozice, ale samotný zapalovač mnoho tepla nedává. Je tedy potřeba vyhledávat větší zdroje tepla a ohřívat si zmrzlé končetiny, jinak po několika minutách umrznete.

Flash Frozen

Blížící se krizový moment je signalizován zamrzáním obrazovky a halucinacemi, kdy ke hráči mráz promlouvá a přesvědčuje ho, že ho zabije.

Flash Frozen je velmi zajímavá hra, která tak trochu boří některé mýty, které se za dlouhou dobu v žánru hororových her objevily. Nenarazíte v něm ani na jedno tmavé místo, a přesto si udržuje konstantní atmosféru strachu a napětí, kterou by mu mohlo mnoho podobných her závidět.

Flash Frozen

Na rozdíl od mnoha hororů se nesnaží hráče děsit lacinými "lekačkami", ale po vzoru těch nejlepších drží jeho nervy napnuté po celou dobu hraní. Pro koho je kvalitní atmosféra na prvním místě, ten by měl tuto hru zcela určitě vyzkoušet.

Autor:
 

Hodnocení hry

Naše hodnocení

95 %

Hodnocení čtenářů

69 %

Vaše hodnocení

Doposud hodnotilo 19 čtenářů

Nejčtenější

Další z rubriky

Ve futuristické Safehouse roboti lidem nepomáhají

Safehouse

Budoucnost robotiky vypadá růžově. Budoucnost pro lidstvo zase tak moc ne. Žádná totiž nebude.

V pohádkové Chalk Gardens je kreslený svět plný plyšáků

Chalk Gardens

Dětský svět Chalk Gardens je propojený jedním velkým úkolem mimořádné důležitosti. Totiž, úkolem najít ukradenou nohu...

King‘s Comfort, aneb, co dělá Norman Bates během dlouhých nocí

Northbury Grove: King‘s Comfort

Zdánlivě liduprázdný motel je skvělé dějiště tradiční „vyvražďovačky“. Tohohle maniaka není tak snadné setřást.

VALENTÝN: Jednoduché čokoládové bonbony
VALENTÝN: Jednoduché čokoládové bonbony

Výborné čokoládové bonbony, které můžete na Valentýna vytvořit ve tvaru srdíček.

Najdete na iDNES.cz