Dynamite – když argumenty nestačí

  12:00aktualizováno  29. ledna 11:58
Když argumenty nestačí, nastupuje hrubá síla. Právě k té se uchýlil také hlavní hrdina hry Dynamite, který má za úkol vyhodit do povětší nedobytnou tvrz obávaného zloducha beze jména. Pomůžete mu s tímto úkolem?
70

Dynamite

Platforma: Freeware
Výrobce: Phil Hassey

Stáhnout

DynamiteS dynamitem si není radno zahrávat. Své o tom ví i hrdina dnešní plné hry, která nese – tak trochu překvapivě – název Dynamite. Hlavním hrdinou je zde jistý chrabrý dobrodruh, který se rozhodl postavit obávanému zloduchu beze jména. Tento padouch všude po světě koní jeden zlý skutek za druhým, proto se dříve či později musel najít někdo, kdo by jeho počínaní zastavil. Tím vyvoleným samozřejmě nebude nikdo menší než vaše maličkost.

Princip hry Dynamite je velmi jednoduchý a s trochou nadsázky by se dalo říct, že to, oč tu půjde, říká už vlastně sám název. V roli zmíněného hrdiny si pěkně sbalíte svůj batůžek, nacpete do něj několik desítek kilogramů dynamitu a vydáte se cestou do pevnosti onoho padoucha. Samozřejmě, že on je si vědom své zranitelnosti, proto vám přichystal přivítání v podobě svých nohsledů, kteří vás ke svému pánovi jen tak nepustí. Oni vás vlastně po dobu celé hry nesmí ani jedním okem spatřit, protože jinak by byl s vámi amen. Jelikož jsou vybaveni kulomety a rozkazem střílet na všechny cizáky, s nikým se příliš nemazlí a dávají raději promluvit hlavním svých zbraní než čemukoli jinému. Pro úspěch ve hře Dynamite je tedy třeba obezřetný postup a především schopnost se skrývat před soupeři a umět před nimi utíkat. Bez těchto věcí byste se ve hře opravdu daleko nedostali.

DynamitePro začátek doporučuji každému projití tutoriálu, abyste vůbec pochopili, o co vlastně ve hře jde. Tedy, není to nijak složité, ale rozhodně je to poměrně netradiční. V každém z deseti levelů je vaším úkolem vyhodit do vzduchu nosné sloupy, což ve výsledku povede ke zhroucení celé pevnosti, v níž se padouch ukrývá. Problém číslo jedna jsou zmínění vojáci, kteří korzují po jednotlivých místnostech sem a tam, čímž vám tak ztěžují práci. Jakmile vysledujete cesty, kterými se nepřátelé pohybují, nic vám nebrání v provedení vaší záškodnické miste. Mějte ale na paměti, že jde především o rychlost a dobré načasování! Jakmile se budete jisti, že jste připraveni, stačí vašeho svěřence poslat do míst, kde se má nastražit bomba. V okamžiku, kdy bude položena a on se bude nacházet v bezpečné vzdálenosti, stačí ji jedním kliknutím myši odpálit. Že to zní jednoduše? Inu, počkejte na pozdější levely, kde je třeba odpálit sloupů více, stejně tak tu máte více nepřátel, což bude nějaký oříšek. DynamiteNaštěstí vaši oponenti příliš inteligence či spíše zraku nepobrali a někdy vás klidně přehlédnou, i když od nich budete vzdáleni jen na pár kroků.

Technická stránka hry je lehce rozporuplná. Grafika je na freeware poměry poměrně ucházející. Na veškeré dění ve hře nazíráte prostřednictvím izometrického pohledu, díky čemuž máte skvělý přehled. A i kdyby vám to bylo málo, máte tu k dispozici mapu. Nicméně vzhled hry je trochu monotónní a docela rychle se okouká. Škoda, že grafická stránka hry není pestřejší. Asi nejhůře dopadly zvuky, které jsou jedním slovem tragické. Ve výsledku jde ale o zajímavý a neotřelý pokus, který rozhodně stojí za zahrání, zvláště máte-li rádi stealth akce. No však si Dynamite zkuste sami. A dejte přitom pozor, abyste nevybouchli moc brzo!

Autor:
 

Hodnocení hry

Naše hodnocení

70 %

Hodnocení čtenářů

44 %

Vaše hodnocení

Doposud hodnotilo 12 čtenářů

Nejčtenější

The Last of Humans představuje: Nejhlasitější zombie v historii

The Last of Humans

Nemrtví v této akci jsou asi tak rychlí, jako zabržděný parní válec. Ale to této „hororové“ hře vůbec neubírá na kráse.

Další z rubriky

Smrt v REZ PLS není pro dvě kouzelnická nemehla překážkou

REZ PLS

V této velice pěkné, ale technicky nedokonalé plošinovce vám nepomůže ukládání pozice, ale síla přátelství… A taky...

Ananias je epická hra na hrdiny jak se sluší a patří

Ananias

Ananias vás možná nepřekvapí svou originalitou, ale perfektně kombinuje zažité a funkční prvky, které jsou v žánru her...

Ve futuristické Safehouse roboti lidem nepomáhají

Safehouse

Budoucnost robotiky vypadá růžově. Budoucnost pro lidstvo zase tak moc ne. Žádná totiž nebude.

Akční letáky
Akční letáky

Všechny akční letáky na jednom místě!

Najdete na iDNES.cz