David vs. Goliath – perfektní výpravná arkáda

  12:00aktualizováno  25. ledna 10:58
Zčistajasna se tu mezi námi zjevili dva pánové - David a Goliáš. Zatímco David je malý, hbitý a odvážný, Goliášovy rozměry jsou vskutku monstrózní a má k ruce obrovskou armádu. Kdo myslíte, že v tomto nerovném souboji vyhraje?
90

David vs. Goliath

Platforma: Freeware
Výrobce: Zango Games

Stáhnout

David vs. GoliathNemusíte patřit mezi skalní křesťany a mít několikrát přelouskanou bibli, abyste měli ponětí o tom, kdo to byl David a Goliáš. Nerovný souboj těchto dvou velikánů naší historie zná snad každý. Aby taky ne, svůj nemalý podíl na tom má duo Voskovec a Werich, kteří napsali stejnojmennou píseň. A právě ztvárnit boj bystrého Davida s nemotorným Goliášem se rozhodl tým Zango Games. Jejich výsledek vás všechny v pozitivním slova smyslu určitě překvapí.

David vs. GoliathPojďme se tedy na hru podívat. Při pohledu na obrázky hra vypadá jako cokoliv jiného než to, čím skutečně je – variací na známé vesmírné střílečky v čele s Xenonem, Raptorem či Stargunnerem. Zní to možná neuvěřitelně, ale je tomu skutečně tak! Ve hře ovládáte postavu Davida, který se vydává na dlouhatánskou cestu s cílem najít a zničit Goliáše, obrovského robota. Vše začíná nevinně jako zajímavá fantasy hra, avšak ta se po pár sekundách překlopí do pořádné „hi-tech“ řežby. David vs. GoliathPrvotní vrhač kamenů bude brzy vystřídán laserem, raketometem a dalšími nevídanými serepetičkami.

Celá hra se ovládá pouze myší, kdy jejími pohyby určujete pohyb Davida a jednotlivými tlačítky pak střílíte. V jeden okamžik u sebe můžete nést pouze dvě zbraně, což se sice může jevit jako trochu nedostačující, ale opak je pravdou – alespoň se díky tomu naučíte šetřit s náboji. Když už tu padla zmínka o arzenálu, slušelo by se o něm povědět něco více. Nuže, jednotlivé zbraně a jejich munici nacházíte různě pohozené na bojišti a v případě že máte již jednu z pozic obsazenou, nová zbraň přepíše tu stávající. David vs. GoliathŠílenost autorů dokazuje i skutečnost, že mezi nejrůznější lasery, zmrazovače, railgun a jiné vpasovali třeba vrhač bowlingových koulí nebo metač vajec. Po této stránce vás tedy hra svou variabilitou rozhodně nezklame.

Na jednotlivých místech, která během postupu hrou navštívíte (a že jich nebude málo), se dlouho nezdržíte, protože dochází ke klasickémo scrollování zdola nahoru. Po tuto dobu na vás ze všech stran proudí nepřátele (shoguni, ninjové, roboti, obrněné vozíky, obří bossové...), s nimiž je třeba se vypořádat. Jakmile k tomu dojde, po jejich mrtvém těle zbyde hrstka mincí, které je třeba sesbírat. Ptáte se k čemu vám budou? David vs. GoliathČas od času si totiž můžete od obchodníka koupit nové vybavení, lepší zbroj apod. K dispozici je rovněž několik obtížností, takže si mezi nimi přijdou na své i hard-core fandové her tohoto typu

Audiovizuální stránka hry je na solidní úrovni, takže se nemusíte bát, že by vaše oči a uši utrpěly šok. Grafika je sice 3D, ale předrenderovaná a na vše shlížíte z izometrického pohledu. Až na pár věcí jí nelze nic vytknout, snad jen, že by místy mohla být více detailnější. Naprosto dokonalé jsou nejrůznější efekty střelby, výbuchů atp. Zvuky vás asi příliš neoslní, ale hudba se poslouchat dá. Ve výsledku je David vs. Goliath velmi nadprůměrným produktem, který vyniká hlavně svým neotřelým pojetím a zasazení. Rozhodně povinnost pro všechny fandy akčních her!

Autor:
 

Hodnocení hry

Naše hodnocení

90 %

Hodnocení čtenářů

73 %

Vaše hodnocení

Doposud hodnotilo 37 čtenářů

Témata: Robot

Nejčtenější

Další z rubriky

V pohádkové Chalk Gardens je kreslený svět plný plyšáků

Chalk Gardens

Dětský svět Chalk Gardens je propojený jedním velkým úkolem mimořádné důležitosti. Totiž, úkolem najít ukradenou nohu...

Ananias je epická hra na hrdiny jak se sluší a patří

Ananias

Ananias vás možná nepřekvapí svou originalitou, ale perfektně kombinuje zažité a funkční prvky, které jsou v žánru her...

There Was A Caveman vám připomene legendární Prehistoric

There Was A Caveman

Tahle skvělá plošinovka vás vezme přes hlavu kyjem a nechá vás vzpomenout na staré dobré časy slavných arkád...

Najdete na iDNES.cz