Crossfire Reloaded - pod nepřátelskou palbou

  12:00aktualizováno  15. srpna 11:52
Výborně zpracovaná akční strategie, ve které se sice budete jen bránit útokům, ale to hned v několika herních módech a spoustě různorodých kampaní.
70

CrossFire Reloaded

Platforma: Freeware
Výrobce: Boris Brock

Stáhnout

Crossfire ReloadedCrossfire znamená v angličtině zaměřovací kříž a hru vystihuje velmi přesně. Tato kombinace strategie a akční hry vás totiž staví do role obětního beránka, na kterého se ze všech stran sypou nepřátelská vojska. Vaším cílem je ubránit jedinou budovu - základnu - před zničením. Na herním poli najdete mimo základnu přístupové cesty. Pokud se mise odehrává na moři, cesty zde samozřejmě nejsou a základna je umístěna na ostrově. O to máte situaci těžší. Na mapě je rozmístěno několik čtvercových ploch, která jsou určena k rozmístění střeleckých věží. To vše můžete doplnit minami, které můžete volně rozmístit v prostoru. Ve hře se proti vám postaví letectvo, loďstvo i pěchota. Pěšáků je několik typů, zelení jsou nejméně neškodní a pro ohrožení základny se musí dostat do její těsné blízkosti. Hnědí vojáci střílí z větší dálky. Nejnebezpečnější jsou červení sabotéři, kteří jsou hodně rychlí a se svým batůžkem naplněným výbušninami dokáží udělat na základně pěknou paseku. Pěchota je doprovázena několika druhy vozidel, která vám také na klidu nepřidají. Ze vzduchu na vás budou útočit rozličná letadla, bombardéry a rychlé stíhačky s raketami. Crossfire ReloadedTím největším morem je ovšem letadlová loď, která se uhnízdí daleko od základny a ze které vzlétají letadla. Je velmi odolná a vy musíte ostřelovat ji i letadla. Když k tomu přidáme ještě loďstvo, máte o spoustu nepřátel a zábavy postaráno.

A co najdete v arzenálu vy? Jak jsem se zmínil, oporou jsou střelecké věže neboli turrety. Dostupné jsou jako kulomety, brokovnice, granátomety, plazmová děla a další varianty. Každá zbraň je dostupná ve dvou mutacích. Automatická střílí sama a ubere vám kus práce, manuálně ovládáte a zaměřujete ručně. Pokud máte v okolí základny více manuálních turretů, jejich palebná síla se spojuje. A protože se na vás nepřátelé ve většině případů pohrnou z více stran, je dobré mít alespoň jeden automatický turret, který vám několik přístupových cest bude čistit a vy se postaráte o zbytek. Vaši obranu posílí také čtyři speciální schopnosti. Patří mezi ně např. letecký nálet či ochranný štít a léčení základny. Každé kolo začíná rozmístěním střeleckých věží a min do prostoru, které si nakoupíte v obchodě.

Crossfire ReloadedCrossfire nabízí několik herních módů. Jednak jsou to příběhem propojené mise, ve kterých postupujete z jednoho kola do druhého. Zde je velmi důležité šetřit penězi. Bohužel jsem nepřišel na to, jak se dají splněné mise restartovat. Asi v pátém kole jsem pak skončil kvůli nedostatku finančních prostředků a musel hrát od začátku. Další módy nabízí obranu základny na čas či obranu s co nejmenším množstvím finančních prostředků. Oba módy jsou dobrou průpravou na samotné mise. Hra je výborně technicky zpracovaná a je velkým příslibem do budoucna. Autoři totiž začínají pokračovat na jejím třetím pokračování a pokud ještě vylepší grafiku a hlavně nabídnou trochu více propracované mise, půjde o skvělé pokračování. Hra může být i dobrou učební pomůckou pro vývojáře, protože doplněním o váš útok by šlo o komplexní strategii s dobrou umělou inteligencí nepřátel.


Autor:

Hodnocení hry

Naše hodnocení

70 %

Hodnocení čtenářů

55 %

Vaše hodnocení

Doposud hodnotilo 31 čtenářů

Témata: Loď, Raketa, Stíhačka

Nejčtenější

Další z rubriky

V Probably Not jste ten nejméně užitečný pomocník v domácnosti

Probably not

V roli robotického pomocníka v domácnosti by vaším nejtěžším úkolem mělo být správně roztřídit ponožky. To byste ale...

Tanks of Freedom je taktická hra pro líné stratégy

Tanks of Freedom

Pod líbivou retro slupkou této tahové strategie se skrývá shnilá a problémy prostoupená hra, o které se ani nedá říkat,...

V pohádkové Chalk Gardens je kreslený svět plný plyšáků

Chalk Gardens

Dětský svět Chalk Gardens je propojený jedním velkým úkolem mimořádné důležitosti. Totiž, úkolem najít ukradenou nohu...

Akční letáky
Akční letáky

Prohlédněte si akční letáky všech obchodů hezky na jednom místě!

Najdete na iDNES.cz