Bruce Lee - návrat klasiky

  12:00aktualizováno  21. prosince 3:40
Bruce Lee je jednak hrdina akčních filmů a jednak stará počítačová hra pro osmibitová zařízení, kterou si člověk jménem Mark Rosten oblíbil tak, že ji později předělal do verze pro Windows. A právě tuto verzi vám zde přinášíme. Budete bojovat, až se z vás bude kouřit...
50

Bruce Lee

Platforma: Freeware
Výrobce: Mark Rosten

Stáhnout

Bruce Lee Noční život je někdy hodně krutá věc. Člověk se fláká s partou výrostků po knajpách, hraje výherní automaty, chlastá alkohol po sudech, zvrací všude možně a pak se válí na různých místech a jen tak sám pro sebe si brumlá s jukeboxem právě znějící hity. Ale to není to nejhorší. Člověk se při tom bloudění světem potká s různými lidmi a čas od času si s nimi vymění názory. Jsou-li ovšem dva lidské systémy vyměňující data nekompatibilní, může dojít k nějaké kolizi v podobě rvačky či pěstního souboje. Můžete tak utrpět strašná zranění a pak si budete měsíce vyčítat, že jste vůbec vylézali ven. No a proto je po večerech lepší sedět doma v klidu u monitoru a hrát počítačové hry. Třeba takové pěkně udělané, jakou je ta, kterou vám dnes přinášíme... Soubojů si v ní užijete také více než dost a přitom budete v konečném výsledku fyzicky poměrně v pořádku. Leda, že by jste u hry strávili extrémně mnoho času, to by jste pak měli bolesti zad, oči i rukou, ale myslím, že je to v tuto chvíli nepodstatné řešit. Je tu totiž další skvělá hra - předělávka legendární gamesy, kterou u nás budou znát především lidé vlastnící kdysi (nebo i dnes) počítače Commodore, ZX Spectrum či Atari. Právě na těchto systémech slavila před dávnými roky tato mlátička největší úspěchy. Bylo ji možno spatřit v automatové podobě i v pojízdných maringotkách a autobusech, ale ty časy už jsou dávno pryč. A o jaké hře, že to mluvím?


Bruce Lee Nese název Bruce Lee a jde o remake stejnojmenné klasiky z dob počítačového pravěku. Vžijete se v ní do role bojovníka, budete likvidovat kvanta nepřátel a přitom sbírat lampy přinášející vám prémiové body. Nepřátelé jsou buď obyčejní, které zlikvidujete dvěma pořádnými kopy a kteří jsou téměř neškodní a nebo jsou vašimi nepřáteli veliké zelené obludy, proti nimž se sice bránit dá, ale ony už taky vědí, jak na vás. Ovšem když je zabijete, objeví se další a tak skáčete pořád dokola po střechách i jednotlivých patrech všemožných staveb, šplháte po žebřících a bráníte se neustálému pronásledování tak, aby jste nahráli, co nejvíce bodů. Lze si také nastavit variantu, v níž bude nepřátelské potvory ovládat živý spoluhráč, pokud ho zrovna máte po ruce. Je dobře, že zde možnost multi-playeru existuje, protože lidi se rádi baví společně. Snad proto dosud nevymizela kina, divadla nebo diskotéky.


 Akční gamesa Bruce Lee je primárně určena pro operační systém MS Windows a autor Mark Rosten se při její tvorbě inspiroval verzí pro Commodore 64. Pařba je napsána pomocí u nás dosud málo známého, ale přitom velmi užitečného vývojového nástroje Blitz Basic, v němž se na západě již několik let dělá poměrně dost her. U nás ale bohužel snad ani o žádném v Blitz Basicu vytvořeném Bruce Leeproduktu nevím, snad se časem objeví... Při hraní vás překvapí krásně pixelovatá grafika jako z dob pravěkých osmibitů. Kde jsou ty časy, kdy pixely nikomu nevadily? Ale nejen grafika a design levelů, ale i zvuky a všechno ostatní připomíná původní klasiku. Jen ta velikost je trošičku větší - Bruce Lee pro PC vám na pevném disku zabere přes 2 MB. Ale na druhou stranu vzhledem k tomu, že dnes jsou běžné disky o velikosti stovek gigabajtů, tak 2 MB není zase tak moc, že? A to je právě jeden z důvodů, proč si nyní můžete hru stáhnout na svůj pevný disk. Udělejte to.


Autor:
 

Hodnocení hry

Naše hodnocení

50 %

Hodnocení čtenářů

65 %

Vaše hodnocení

Doposud hodnotilo 59 čtenářů

Nejčtenější

Další z rubriky

V pohádkové Chalk Gardens je kreslený svět plný plyšáků

Chalk Gardens

Dětský svět Chalk Gardens je propojený jedním velkým úkolem mimořádné důležitosti. Totiž, úkolem najít ukradenou nohu...

Roulette Knight je nejbizarnější hra na hrdinu v historii lidstva

Roulette Knight

Hrdinská dobrodružství mají mnoho podob. Nemusíte zrovna zachraňovat svět. Stačí, abyste se snažili neprostřelit si...

V Probably Not jste ten nejméně užitečný pomocník v domácnosti

Probably not

V roli robotického pomocníka v domácnosti by vaším nejtěžším úkolem mělo být správně roztřídit ponožky. To byste ale...

Akční letáky
Akční letáky

Všechny akční letáky na jednom místě!

Najdete na iDNES.cz