Blocks - prostě logická!

  12:00aktualizováno  1. prosince 2:43
V dnešní době snad každý hraje ty zblblé akční střílečky, automobilové závody a strategie z budoucnosti, ale stále více se zapomíná na žánr skoro nejstarší – na logické hry. Po logičce Atomic, kterou jste si mohli stáhnout minulý týden, vám přinášíme Blocks, který je snad ještě hratelnější.

Blocks

Platforma: Freeware
Výrobce: An Ly

Stáhnout

Minulý týden jsem zase jednou po dlouhé době odbočila od recenzování akcí, arkád či stříleček a vrátila se ke skoro nejstaršímu hernímu žánru, tedy k logickým hrám. Ve hře Atomic jste měli pomocí svého mozku sestavovat různé molekuly, v dnešním Blocks půjde však o něco zcela jiného. V roli malé holčičky s velkýma hnědýma očima budete hledat usměvavé žluté kuličky a vánoční hvězdičky. Samozřejmě budete muset vzít rozum do kapsy a určitě se při vykonávání těžších levelů hodně zapotíte.

Po spuštění hry a shlédnutí loga budete vyzváni, abyste zadali své jméno nebo pseudonym, pod kterým budete hrát. Až ho zadáte, objeví se po straně jednoduché menu s několika více či méně důležitými položkami. Určitě si prohlédněte menu Options, kde můžete provádět všemožná nastavení od hlasitosti hudby a zvuku až po změnu kvality detailů. Za shlédnutí stojí jistě i Map editor, který vám umožní tvořit vlastní levely se spoustou vymožeností a všemi možnými předměty, které se ve hře objevují.

Jinak hrát můžete jako jeden hráč nebo dva. Pokud zvolíte jednoho hráče, budou všechny levely upraveny pro jednoho, pokud zvolíte dvouhru, při několika levelech budete potřebovat pomoc spoluhráče. Postavička, kterou ovládáte je, světe div se, holčička s velkýma hnědýma kukadlama. Konečně si alespoň někdo uvědomil, že stavět muže jako hrdiny her je nespravedlivé, neboť ženy jsou dozajista chytřejší. Jinak mužský zástupce se bude objevovat jen zřídka, pouze v případě, že nastane level s výše zmiňovanou dvojhrou.

Po těchto, jistě velice zajímavých, informacích vám již nic nebrání v tom, abyste se pustili do hry. Cílem je posbírat nejdříve všechny žluté usměvavé kuličky v daném kole, které zabírá celou obrazovku. To je často protkáno spoustou zdí a průchodů a vy musíte nalézt správnou cestu. Ony první levely jsou velice jednoduché, ale nemyslete si, že taková bude i celá hra – ani náhodou, holenkové. Už ve třetím a čtvrtém kole budete muset hýbat kameny tak, abyste se dostali ke kuličkám, které jsou často dokonale zabarikádované a zazděné. V prvních deseti kolech vás čeká hlavně hýbání s kameny, ale nesmíte si jimi zatarasit cestu. Někdy se vám stane, že jím posunete tak špatně, až budete muset opakovat daný level. Často vám nezbude nic jiného, než na chvíli zastavit a podívat se, jak by vzniklá situace šla vyřešit. Nejste limitováni časem, takže můžete vše promýšlet, jak dlouho chcete.

Prostředí, ve kterém hrajete, se mění po deseti kolech. Nejdříve se proháníte na zelených lukách, později na zasněžené krajině, v podzemí či v kobkách. Nesbíráte už jenom ony usměvavé kuličky, ale také vánoční hvězdičky a to zvláště v zimních kolech. V dalších levelech to nejsou jenom kameny, které vám kříží cestu, ale začínají se objevovat i inteligentnější nepřátelé. Například duchové, netopýři či zajíci. A vězte, že pokud se vás dotknou, přijdete o život. I když dané kolo můžete zkoušet kolikrát chcete, určitě to není nic příjemného. Kromě těchto nepřátel se zde objevují později i automatické lasery, které musíte zabarikádovat bednami, bombami, sněhové vločky či tyčky. Každý z těchto předmětů má jistou vlastnost či využití a často bez nich nelze daný level splnit.

Grafika Blocks se mi jevila jako velice dobrá. Líbily se mi i efekty, kterých bylo také docela dost, a radost jsem měla i z kvalitních melodií skladeb, které se ve hře objevovaly. Celkově se o Blocks dá říci, že je to výjimečná logická hra s nejenom spoustou levelů, ale také s mnoha možnosti, a byla by určitě škoda gamesku alespoň nevyzkoušet.

Autor:

Největší herní veletrh E3 probíhá od 11. do 13. června v Los Angeles. Bethesda předvedla novinky Doom: Eternal a Wolfenstein: Youngblood. Microsoft oznámil první informace o nové konzoli Xbox Scarlett a rozšíření Xbox Game Pass na PC.

EA na své vlastní akci ukázalo gameplay ze Star Wars Jedi: Fallen Order.

Nejčtenější

Další z rubriky

Ananias je epická hra na hrdiny jak se sluší a patří

Ananias

Ananias vás možná nepřekvapí svou originalitou, ale perfektně kombinuje zažité a funkční prvky, které jsou v žánru her...

Ve futuristické Safehouse roboti lidem nepomáhají

Safehouse

Budoucnost robotiky vypadá růžově. Budoucnost pro lidstvo zase tak moc ne. Žádná totiž nebude.

King‘s Comfort, aneb, co dělá Norman Bates během dlouhých nocí

Northbury Grove: King‘s Comfort

Zdánlivě liduprázdný motel je skvělé dějiště tradiční „vyvražďovačky“. Tohohle maniaka není tak snadné setřást.

Najdete na iDNES.cz