Into the Dead je povedená kombinace běhání a masakrování zombíků ve 3D

aktualizováno 
Proplétat se mezi hordami nemrtvých a přitom po nich střílet, nebo je rozřezávat motorovkou? To bereme.
90

Into the Dead

Platforma: Android, iOS

  • Kombinace akce a běhání
  • Slušný arsenál zbraní
  • Hororový nádech
  • Časem jednotvárné prostředí
  • Ovládání by mohlo být citlivější

Před zombíky se buď utíká, nebo se likvidují. Dá se ovšem dělat obojí najednou. Jasným důkazem je Into the Dead.

Na začátku se zdá, že je to klasická hra, v níž hlavní hrdina upaluje neustále kupředu. Objevíte se na louce ponořené v mlze, rozběhnete se a vyhýbáte se oživlým mrtvolám, které se vám pletou do cesty. Podstatné je doběhnout co nejdále.

Ale důležité jsou i postranní úkoly. Pokud zvládnete tři bonusové požadavky, získáte nový předmět v podobě zbraně, nebo dalšího herního módu. Vedlejší úkoly zahrnují klasickou náplň, jako je zdolání určité vzdálenosti, ale narazíte i na zajímavější žádosti. Co takhle rozřezat nemrtvého ve výskoku?

Fotogalerie

Zabíjení oživlých mrtvol je nedílnou součástí hry. K dispozici je několik zbraní v podobě pistole, brokovnice nebo rotačního kulometu.

Likvidovat nemrtvé můžete buď jen tak pro zábavu, nebo jako součást bonusových úkolů. Ve hře je také implementován mód, kde je odpravování zombíků hlavní náplní.

Za běhání a plnění vedlejších úkolů jste odměňováni mincemi. Za ty se dají pořídit nové zbraně, přeskočit bonusové úkoly nebo zakoupit výhody do začátku, zahrnující rychlejší start nebo větší množství munice.

Mince se dají nashromáždit relativně rychle, i když lepší zbraně jsou docela drahé, takže se můžete spolehnout i na mikrotransakce. Nezbytné to však není a bez problémů si vystačíte i bez nich.

Hra nabízí několik způsobů ovládání, ať už je řeč o naklánění přístroje, směrových ikonách, nebo tažení prstem po displeji. Ovšem citlivost ovládání by mohla být malinko lepší.

Trefou do černého je prostředí. V noci pobíháte po louce, po kukuřičném poli nebo potemnělém lese a z mlhy se vynořují zombíci a ozývají se jejich skřeky. Into the Dead má zkrátka příjemný hororový nádech.

Prostředí se sice mírně mění, ale přesto začne být po delší době jednotvárné. Ale to je běžný problém většiny podobných her. Jinak je však Into the Dead bez větších chyb a bezesporu stojí za vyzkoušení.

Autor:
 

Hodnocení hry

Redakce

90 %

Čtenáři

76 %

Vaše hodnocení

Doposud hodnotilo 88 čtenářů

Nejčtenější

Další z rubriky

Zkuste s obřím monstrem zničit město, hrát lze zdarma

Smashy City

Smashy City volí velmi jednoduchý, ale lákavý koncept, kdy se obří monstrum snaží zničit celé město. Destrukce je...

ZE ŽIVOTA: Manželský maraton, nebo překážkový běh?
ZE ŽIVOTA: Manželský maraton, nebo překážkový běh?

Jmenuju se Iva a v listopadu jsem nastoupila do redakce eMimina. Rozhodla jsem se vystoupit z anonymity a podělit se s vámi o svůj příběh, tentokrát na téma manželství. Můj deníček není nijak výjimečný, není ani pesimistický, ani vyloženě optimistický. Možná se v některých slovech taky najdete. :)

Najdete na iDNES.cz