Heroes of Destiny je zábavná hra na hrdiny se spoustou předmětů

aktualizováno 
Heroes of Destiny je fantasy hrou na hrdiny, ve které se skupinkou postav budete čelit nejrůznějším druhům monster.
80

Heroes of Destiny

Platforma: Android, Android

  • vylepšování hrdinů
  • spousta předmětů
  • jednotvárné úrovně
  • omezená volnost

Na první pohled vypadá titul Heroes of Destiny poměrně robustně a má vše, co by správná hra na hrdiny mít měla, tedy mnoho postav s různými schopnostmi, velký svět a spoustu předmětů, které můžete sbírat, vylepšovat je a vybavovat jimi jednotlivé reky.

Přesto je Heroes of Destiny oproti velkým žánrovým souputníkům dost zjednodušen, a to v samotné hře. Skupinka vašich hrdinů se pohybuje po mapě, jež se postupně rozšiřuje, a vstupuje do jednotlivých kobek.

Teprve tam můžete hrdiny ovládat jednotlivě, a to ještě jen v boji. Mezi nimi pobíhají samostatně a zcela lineárně. Jakmile doběhnou do další místnosti, spustí se souboj s přítomnými monstry.

Fotogalerie

Postavy ovládáte tahy po displeji, které můžete zacílit na nepřátele. Cílem je projít celou úrovní alespoň s jedním přeživším hrdinou. V jednotlivých bojích se pak budete snažit především co možná nejlépe využít schopností svých postav.

V pokročilejší fázi pak bude zapotřebí s nimi velmi obezřetně pohybovat. Například podpůrný léčitel by se vám totiž neměl dostat do přímé konfrontace s monstrem a dobré to není ani v případě lučištníka. Na omezené ploše, kterou kobky obvykle poskytují, to však není vůbec jednoduché.

Je škoda, že jsou si úrovně podobné jako vejce vejci. A když už se objeví nějaké to nové prostředí, je to opravdu jen vizuální změna bez dalšího efektu.

Z pobitých nepřátel pak vypadnou mince, předměty či suroviny, s jejichž pomocí můžete vylepšovat zbroj.

V partě můžete mít čtyři postavy, které vyberete z pestré nabídky hrdinů. Ale kromě tří úvodních si všechny musíte zpřístupnit za stříbrné mince, které dostanete prakticky za všechno, nebo za zlaťáky, které jsou ve hře k mání o poznání hůře a hra se je snaží především prodávat. Zlaťáky vám umožní dostat se rychleji k lepším postavám, stejně jako svižnější vylepšování těch stávajících.

Faktem je, že Heroes of Destiny s placením vcelku tlačí na pilu a kdo chce hrou projít bez peněz, ten to nebude mít vůbec jednoduché. Ale jinak to není špatná hra. Jen škoda příliš zjednodušeného pohybu po úrovních a málo taktických bojů.

Autor:

Hodnocení hry

Redakce

80 %

Čtenáři

55 %

Vaše hodnocení

Doposud hodnotilo 65 čtenářů

Nejčtenější

Další z rubriky

Zkuste s obřím monstrem zničit město, hrát lze zdarma

Smashy City

Smashy City volí velmi jednoduchý, ale lákavý koncept, kdy se obří monstrum snaží zničit celé město. Destrukce je...

Mobilní Rayman se obrazově vytáhl, škoda nedotaženého ovládání

Rayman Adventures

Raymana asi netřeba představovat. Je to legendární herní postava. Daří se mu bodovat i na mobilních zařízeních. Ani...

Najdete na iDNES.cz