Obydlený ostrov: V zajetí moci

  2:05aktualizováno  2:03
V originále Inhabited Island: Prisoner of Power tato akční hra na motivy románu bratrů Strugatských se dočkala i českého vydání pod taktovkou Hypermaxu.

Obydlený ostrov: V zajetí moci - větší obrázek ze hry

Akční hra z vlastního pohledu Obydlený ostrov: V zajetí moci se – jak už sám její název napovídá – odehrává ve světě vynikajícího sci-fi románu bratrů Strugatských Obydlený ostrov. Ve světě, který zničila jaderná válka. Ve světě, kde nelítostní diktátoři ovládají každodenní život běžných občanů a ty nepohodlné posílají umírat do zapomenutých táborů. A právě do jednoho takového tábora se vrací i náš hrdina – pozemšťan Maxim Kammerer, který na planetě Sarakš (místními zvané „Obydlený ostrov“) ztroskotal se svou průzkumnou lodí a po roce, během něhož se ocitl na všech možných stranách místního konfliktu, se nachází opět tam, kde jeho dobrodružství začala.
Odsouzenci na smrt se musí každý den vydávat do nukleární válkou zdevastovaného okolí, které je zapotřebí vyčistit od všech nebezpečných pozůstatků válečného konfliktu – ať už se jedná o nejrůznější vojenská zařízení nebo zmutované bestie vystavené silné dávce záření. Ale nebyl by to Mak, kdyby se nesnažil svým kolegům a přátelům pomoci, a tak se nakonec chtě nechtě dostane při boji za svobodu do křížku i s ostatními obyvateli tábora.
Ve hře na vás čeká jedenáct poctivých misí, z nichž každá se odehrává v jiném prostředí stiženém jaderným konfliktem (v atomové elektrárně, vojenských ubikacích, pevnosti, opuštěném městě atd.). Nejedná se však o pouhou bezmyšlenkovitou střílečku, zapojit budete muset i taktické uvažování a stealth postup, obzvláště při destrukci různých automatických zbraní rozmístěných po okolí. Z každého zničeného zařízení nebo zabitého protivníka získáte něco užitečného, co můžete po úspěšném splnění mise prodat obchodníkovi na základně, kde se také dozvíte, co nového se odehrálo a kam se posunuje váš příběh.

Hra Obydlený ostrov: V zajetí moci vyšla v edici Hypermax s českým manuálem a českými titulky 21. listopadu 2008.


Další informace o hře naleznete na serveru BonusWeb.

Vydavatelem hry v ČR je společnost Hypermax.


Zde si můžete prohlédnout další obrázky z přeložené části
Obydlený ostrov: V zajetí moci - větší obrázek ze hry Obydlený ostrov: V zajetí moci - větší obrázek ze hry Obydlený ostrov: V zajetí moci - větší obrázek ze hry Obydlený ostrov: V zajetí moci - větší obrázek ze hry Obydlený ostrov: V zajetí moci - větší obrázek ze hry Obydlený ostrov: V zajetí moci - větší obrázek ze hry Obydlený ostrov: V zajetí moci - větší obrázek ze hry Obydlený ostrov: V zajetí moci - větší obrázek ze hry Obydlený ostrov: V zajetí moci - větší obrázek ze hry

Autor:
 

Nejčtenější

Další z rubriky

Call of Juarez: Bound in Blood

Call of Juarez

Úspěšná FPS akce z Divoké západu Call of Juarez se dočká pokračování v podobě prequelu. Ten by nás měl zavést mimo jiné...

Anno 1404

ANNO1448

Pokračování perfetkní strategické serie nás zavede do prostředí tajemného Orientu. A aby to bylo co nejpohodlnější,...

Najdete na iDNES.cz