Pondělí 2. srpna 2021, svátek má Gustav
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet
  • Pondělí 2. srpna 2021 Gustav

Final Fantasy X

  4:36aktualizováno  4:52
Zrovna jsme dokončili testování a připravili finální verzi našeho překladu pro Final Fantasy X. Takže můžete stahovat.

Final Fantasy X | foto: Bonusweb.cz

Úvodem bych rád řekl, že o překladu Final Fantasy X jsme dlouho ani neuvažovali, protože nás odradila platforma pro kterou hra vyšla. Všechno se ovšem změnilo ve chvíli, kdy jsme si ji zahráli. Stačilo pár desítek hodin pobytu na Spiře, abychom si Final Fantasy X, ale především hlavní hrdiny, zamilovali. Ne nadarmo je Final Fantasy X označováno jako jedna nejlepších her pro tuto konzoli. (Nebál bych se říct s nejlepší hudbou.) Rozhodnutí padlo takřka ihned: Tohle musí mít překlad!

Možná jste zaznamenali, že před nedávnou dobou vyšla také zremasterovaná verze Final Fantasy X HD, která je určena pro PlayStation 3. Myslím, že to nepopiratelně svědčí o kvalitách této hry.

Překlad jsme oficiálně zahájili 5.4.2014, od té doby jsme na něm intenzivně pracovali, a to až do zdárného konce. Zajímavostí je, že většina dialogů byla přeložena ve vlaku cestou do práce a z práce, alespoň ty 4 hodiny denně šlo využít k něčemu prospěšnému :-)

Závěrem ještě pár slov k Final Fantasy X-2, což je volné pokračování Final Fantasy X. Pro tuto hru překlad neplánujeme, protože je v přímém kontrastu s původní hrou. Zjednodušeně: Je to tak neuvěřitelně špatná hra, že ji pokládáme za plivnutí do tváře Final Fantasy X. Degraduje vynikající postavy a nenabízí z příběhové stránky vůbec nic, o by stálo za řeč. Chceme ujistit fanoušky Final Fantasy X, že příběhy na sebe nijak zvlášť nenavazují, takže nemusíte mít pocit, že vám unikne něco zásadního. Uniknete spíše zklamání.

Příběh: Říkali jsme tomu... Sin.

Příběh Final Fantasy X je zasazen do světa jménem Spira, který pustoší gigantické monstrum zvané Sin. Hlavní hrdina Tidus se v něm ocitá zcela náhodou a hned první okamžiky jsou pro něj málem osudné. Nicméně si brzy najde přátele, kteří mu pomohou se zorientovat a vyrazí s nimi na pouť s cílem porazit Sina a obnovit na Spiře období míru - Klid. Tím, kdo Sina porazí, se má stát Yuna, mladá vyvolávačka, která musí během své pouti nasbírat dostatek síly, aby se mohla postavit své nemesis... Více o hře se dočtete na našich webových stránkách.

Informace o češtině

Jak už jste u našich češtin zvyklí, přeložili jsme úplně všechno, takže doufáme, že ve hře na žádný anglický text už nenarazíte. Česká diakritika je samozřejmostí. Sice nás překlad určený pro úplně novou platformu trochu potrápil, ale nakonec jsme technické problémy překonali. Doufáme, že se vám bude líbit.

Instalace

Velice pozorně si čtěte pokyny v instalačním souboru hry, abyste věděli jak postupovat. Pamatujte, že nepočešťujete klasickou hru, ale hru pro PlayStation 2. Nutností je vlastnit správnou verzi, kterou je evropská PAL verze, konkrétně anglická SCES-50490. Jiné verze nebudou fungovat. Čeština nabízí více způsobů počeštění, nicméně vždy je nutné vložit české soubory přímo na disk se hrou, proto si obraz svého originálního DVD nejprve zálohujte. Následně můžete zvolit buď automatické nebo ruční počeštění.

Důležité upozornění:

Součástí instalačního balíčku je i částečně přednastavený emulátor PS2, který vám umožní hrát hru i na vašem počítači, nicméně neobsahuje BIOSy, které jsou pro jeho fungování nezbytné. Ty jsou totiž majetkem společnosti Sony a není možné je šířit. Legálně je lze získat přímo z konzole, ale pochopitelně i ony se staly obětí internetových pirátů.

Součástí češtiny jsou jako vždy také různé bonusové materiály. Tentokrát naleznete technický manuál sloužící k nastavení emulátoru, FAQ, nějaké mapy, desku orbů... a na našem webu celou řadu českých bonusových sekcí, například o aeonech. Vždy se k našim překladům snažíme dodat také nějaké opěrné body, které vám při prvním kontaktu se hrou pomohou.

Tato čeština je duševním vlastnictvím autorů a nikdo, kromě autorů, nemá právo do ní jakkoliv zasahovat. Šíření je do vydání verze 1.0. povoleno pouze se svolením autorů, a to kvůli aktualizacím překladu, které mohou opravovat fatální chyby.

Autoři nenesou žádnou odpovědnost za jakékoliv škody způsobené touto češtinou či programy třetích stran, které jsou její součástí. Pokud se při instalaci, či jejím průběhu, vyskytnou nějaké problémy, kontaktujte autory na webu www.rk-translations.cz.

Tato čeština je neprodejná a jakékoliv obohacování, či zneužití je nepřípustné. Pokud vám tuto češtinu někdo prodal, tak vás okradl.

Skupina RK-Translations vám přeje krásné putování po Spiře! Yevon s vámi.

Martin Košťál (R@ziel): Překlad textů, grafika, testování

Jindřich Tomek (Kruci): Technická podpora a nástroje

Oficiální stránky překladu: http://www.rk-translations.cz/

Naleznete nás také na Facebooku, kde nám můžete v diskusi pomoct s výběrem dalších projektů. Všem fanouškům moc děkujeme za podporu!

Download češtiny do hry Final Fantasy X (47 265 kB)

Další informace o hře naleznete na serveru BonusWeb.

Domovská stránka autorů překladu, RK-Translations, díky za návštěvu.

Final Fantasy X
Final Fantasy X
Final Fantasy X
Final Fantasy X
Final Fantasy X
Final Fantasy X
Final Fantasy X
Final Fantasy X

Final Fantasy X

Autor:

KOMENTÁŘ: Cesta do elektromobilního pekla. Auta přinášejí víc problémů než výhod

Premium Nová doba elektromobilní nás vrátí o půlstoletí zpátky: auto bude luxus, mobilita taky a draze to zaplatíme všichni. I...

Mlčeti zlato. Profesionální vyjednavač vysvětluje, jak jednat s dětmi či šéfem

Premium Každý člověk vyjednává v průměru pětkrát za den. Doma s partnerem, s dětmi, v práci se šéfem, s podřízenými. Radim...

Český vlk z Wall Street jde k soudu. Hlavní roli v kauze Via Chem má miliardář Sisák

Premium Schyluje se k dlouho očekávané soudní bitvě, v níž je hlavní postavou známý český finančník a miliardář Petr Sisák...

  • Další z rubriky

Captain Morgane and The Golden Turtle

Zdravíme fanoušky adventur a přicházíme s naším dalším překladem a to do adventury Captain Morgane and The Golden...

King Arthur

Strategie, vycházející z legendy o králi Artušovi a rytířů Kulatého stolu. Čekají vás bitvy v prostředí mytické Anglie,...

Disciples III: Renaissance

Právě jsme dokončili finálovou verzi češtiny, tedy včetně všech nahlášených chybek. Týká se verze FULL i LITE

Half Life 2

Akční hra Half-Life 2 získala od všech kritiků pozitivní ohlas. Na hře byly pozitivně hodnoceny vlastnosti jako...

Akční letáky
Akční letáky

Všechny akční letáky na jednom místě!

Ostych a stud před kolegy jsou ztracená energie, míní Vica Kerekes

Slovenská herečka maďarského původu Vica Kerekes (40) přijala nabídku režiséra Tomáše Svobody a zahraje si v jeho...

Zemřel herec Vladimír Marek, roky bojoval s rakovinou

V nedožitých 70 letech zemřel ve čtvrtek divadelní, muzikálový i televizní herec Vladimír Marek. Podle Blesk.cz se od...

Teď už se nestává, že bych si místo peněz odvezl auto, říká podnikatel

Táta Ivo byl původně horníkem, syn stejného jména automechanikem. Hned po revoluci skočili rovnýma nohama do podnikání...

Dubrovník se konečně připojil ke zbytku země, most se vyhýbá Bosně

Připevněním posledního segmentu budovaného mostu na poloostrov Pelješac se ve čtvrtek spojila dosud oddělená oblast...

Britney Spears se ukázala nahoře bez. Prý na protest proti otci

Britney Spears (39), která s otcem bojuje u soudu kvůli opatrovnictví a správě jejího majetku, zveřejnila na sociálních...

Právě čtete