Muž je obžalovaný ze znásilnění neteří a kamarádky. Vymyslely si to, tvrdí

  14:18aktualizováno  14:18
S obžalobou ze znásilnění tří nezletilých dívek či pokusu o něj stanul před Krajským soudem v Hradci Králové šestadvacetiletý Miroslav S. Podle spisu jednu z dívek zneužil při cestě z diskotéky, další dvě u sebe doma. Obžalovaný se brání, že si dívky vše vymyslely, protože jim nechtěl dát peníze.
Krajský soud v Hradci Králové.

Krajský soud v Hradci Králové. | foto: Tomáš Hejtmánek, MF DNES

První skutek se podle žalobce odehrál v červenci roku 2015 na Královéhradecku.

„Na cestě z diskotéky využil Miroslav S. na zadním sedadle vozu, který řídil jeho kamarád, své fyzické převahy a přisedl v té době čtrnáctileté dívce ruce, zacpal ústa a následně ji začal osahávat v rozkroku. Dívka prosila, ať toho nechá, on však nepřestal a snažil se jí do přirození zasunout prsty,“ uvedl státní zástupce Milan Šimek. 

Obžalovaný muž na jeho slova reagoval, že to není pravda.

„Rád bych poukázal na to, že všechny tři dívky se nedokážou shodnout na výpovědi. Poškozená zrovna v tomhle případě má ve výpovědi jasné rozpory,“ řekl před soudním senátem.

Miroslav S. přiznal, že s dívkou v autě jel, nic jí ale prý neudělal. „Trochu jsem ji strejdovsky pošťuchoval a možná štípl, nic víc,“ řekl.

Vlezl do postele k neteřím, když u něj spaly, uvedl žalobce

Žalobce Šimek viní Miroslava S. dále z toho, že se ve stejném období pokusil znásilnit i svou neteř, v té době třináctiletou. Ve svém bytě na Novobydžovsku, kde byla tehdy dívka na prázdninách, si k ní podle obžaloby okolo druhé hodiny ráno přilehl do postele a začal ji osahávat. Dívka podle spisu ucítila jeho ruku v rozkroku, probudila se a ruku mu odhodila.

„Je pravda, že u mě jednu noc spala. Já jsem nic neudělal, znal jsem ji od jejího dětství,“ reagoval obžalovaný a sdělil, že byl sám v dětství znásilněn vychovatelem v pražském ústavu, kam ho umístila jeho matka.

Podle žalobce se muž dopustil také pokusu o znásilnění jeho druhé nezletilé neteře.

„Tento incident se odehrál v červenci roku 2017 v bytě obžalovaného. Obžalovaný si v nočních hodinách přilehl k poškozené do postele, zacpal jí ústa a snažil se ji znásilnit. Což se mu nepodařilo, jelikož nezletilá začala kopat a bránit se,“ uvedl žalobce Šimek.

Přišla nahá, rozkročila nohy a sedla si na mě, tvrdí obžalovaný

Na jeho slova obžalovaný reagoval podrážděně. „To není pravda. Ten den jsem šel ráno do práce. Nejdříve jsem šel do koupelny a ona v tu dobu spala v obýváku na pohovce. Když jsem se vrátil z koupelny, tak na ní seděla a masturbovala. Já jí řekl, ať toho nechá. Taky se jednou stalo, že poškozená ke mně přišla nahá, rozkročila nohy a sedla si na mě,“ komentoval obžalobu Miroslav S.

Řekl, že si dívky všechno vymyslely a na celé výpovědi se domluvily. „Poslední poškozená po mně chtěla deset tisíc. Říkala, že když jí je nedám, tak půjde na policii a řekne, že jsem ji znásilnil,“ hájil se obžalovaný.

Státní zástupce Šimek však uvedl, že proti obžalovanému mluví všechny důkazy.

„Podle znaleckých posudků ho nepřitahují dospělé ženy, ale dívky mladšího věku. Rovněž máme facebookovou komunikaci mezi ním a dívkami a samozřejmě výpověď poškozených,“ sdělil Šimek.

Obžalovaný se předsedu senátu Miroslava Mjartana snažil přesvědčit, že znalecké posudky nejsou pravdivé, a žádá jejich prověření. Další líčení je naplánované na pátek. Obžalovanému hrozí až 12 let vězení.

Nejčtenější

Máme plno, ale končíme. Stát zrušil rezervace a zavřel Richtrovy boudy

Zavřené Richtrovy boudy v Krkonoších (13.1.2019).

Na seznam zavřených krkonošských bud přibyla další položka. Státem vlastněné Richtrovy boudy nad Pecí pod Sněžkou od...

Na Poštovnu dorazil jediný dobrovolník, i tak je bouda ze sněhu venku

Odklízení sněhu u Poštovny na Sněžce (17.1.2019).

Jen jeden dobrovolník vyslyšel už ve čtvrtek volání o pomoc z Poštovny na Sněžce. V bílé tmě a extrémním větru...

Řidič kodiaqu narazil na silnici do pohovky, škoda je čtvrt milionu

Dopravní nehoda u Chlumce nad Cidlinou (15. 1. 2019)

Šoférovi na Hradecku přiletěla přímo před auto nová pohovka zabalená v igelitu. Její majitel ji totiž pořádně...

Ztráta Richtrovek se blížila milionu a správce chyboval, tvrdí ministerstvo

Zavřené Richtrovy boudy v Krkonoších (13.1.2019).

Vážná manažerská pochybení, porušování několika zákonů a neúměrné vysoké náklady. Tak s odstupem ministerstvo školství...

Sníh a vichr vyhnal z poštovny na Sněžce personál, zpět se prokopou

Personál České poštovny Anežka na Sněžce musel proházet cestu ke dveřím skrz...

Osazenstvo České poštovny raději opustilo Sněžku kvůli extrémnímu počasí. Když se kolem budovy nakupily až čtyřmetrové...

Další z rubriky

„Mlékomaty“ v Hradci skončily po devíti letech, nebyl o ně zájem

Mlékomat ještě provozují na farmě v Osičkách nedaleko Hradce Králové.

Z Hradce Králové zmizel i poslední ze tří automatů na mléko. Na Baťkově náměstí vydržel do začátku ledna, jeho provoz...

Podnikatel vdechl nový život zchátralé Lysečinské boudě v Krkonoších

Lysečinská bouda v Krkonoších.

Pražský podnikatel Karel Chotek kupuje v Krkonoších opuštěné objekty, o které nikdo nemá zájem. Po Dixově brusírně se...

Vlci na Broumovsku loni škodili méně, farmáři přesto chtějí regulaci

Farmáři na Broumovsku mají problémy s vlky, kteří napadají jejich stáda ovcí a...

Chráněným vlkům na Broumovsku se daří. Od podzimu 2015, kdy se po staletích objevil první pár, se nyní v širším regionu...

Najdete na iDNES.cz