Sobota 23. ledna 2021, svátek má Zdeněk
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet
  • Sobota 23. ledna 2021 Zdeněk
RUSKO - ŠVÝCARSKO 6:0 (3:0, 3:0, 0:0), konec zápasu
To je z ranního přenosu už vše. Přeji vám dobrou noc.
60:00
Po závěrečném hvizdu se sekání dopustil Švýcar Déruns, je potrestán dvěma minutami.
60:00
Konec zápasu. Rusové si už závěr pohlídali a neinkasovali. Zaslouzeně postupují do semifinále, kde se utkají s Finskem.

Nepřehlédněte

Švýcarsko:
M. Gerber (od 27. Hiller) - Bezina, Blindenbacher, B. Gerber, Vauclair, Furrer, Seger, Forster, Diaz - Déruns, Jeannin, Reichert - Monnet, Sannitz, Sprunger - Paterlini, Zieger, Lemm - Bärtschi, Ambühl, DiPietro

Rusko:
Nabokov - Nikulin, A. Markov, Kornějev, Grebeškov, D. Markov, Kalinin, Proškin, Tjutin - Morozov, Zinovjev, Kovalčuk - Sjomin, S. Fjodorov, Ovečkin - Sušinskyj, Gorovikov, Mozjakin - Afinogenov, Těreščenko, Zaripov

Rozhodčí: Ország (Slov.), Pellerin (Kan) - Feola (USA), Schröter (Něm)
59:14
Další kombinace už nevedou k úspěchu.
58:13
Rusové jsou v plném počtu a hrají přesilovku.
58:06
Švýcarsko oslabil Paterlini, který fauloval kolenem.
57:56
Ovečkin vyslal do nájezdu Sjomina, ten ale blafák do forhendu nezvzládl.
56:32
V útoku je znovu Ambühl. Jeho prudký pas na najíždějícího Monneta nevyšel, přesto měl s touto přihrávkou Nabokov plné betony práce.
55:06
Dvě minuty ze švýcarské přesilovky již uplynuly, štřelbu jsme však neviděli. Jediný ofenzivní nápad vzešel z kombinace, Ambühl ji však zastavil nepřesným pasem.
53:13
Ilja Kovalčuk velmi drsným způsobem atakoval nic netušícího Vauclaira. Klasický strom skončil pro Švýcara tvrdým nárazem hlavou do ledové plochy, Vauclair je doprovázen do šaten. Kovalčuk dostává trest na pět minut a do konce utkání. Na trestné lavici usedl Mozjakin.
49:05
Kombinující Rusové narážejí na švýcarskou tvrdost. Švýcaři se zase nedokáží protlačit ke střelám. Zápas nyní postrádá jakékoli napětí.
46:56
Ve skvělém světle se teď představil Brankář Hiller, nadvakrát vychytal Borovikova.
45:33
Rusové svou přesilovku nevyužili. Do největší šance se dostával ujíždějící Švýcar Jeannin. Nabokov ve spolupráci s atakujícím obráncem ale situaci ustál.
43:33
Krvavým faulem na Morozova se prezentoval Ambühl, pobude si dvě minuty na trestné lavici.
43:15
Do první ofenzivní akce v této třetině se dostal Švýcar Monnet. Jeho prudká střela ale mezi třemi tyčemi neskončila.
40:01
Třetí třetina byla zahájena.
40:00
Konec druhé třetiny. Rusové byly lepší k ve druhé části hry, nyní jim ke gólům nepomohlo štěstí, ale vlastní převaha v kombinaci i v zakončení.
38:07
Rusko vstřelilo gól a vede 6:0. Ovečkin přečkal šanci Švýcarů na červené čáře, poté přijal přihrávku od Kornějeva a sám se řítil na Hillera. Pod švýcarským gólmanem pak zasunul puk do branky. Druhou asistenci si připsal brankář Nabokov.
36:24
Švýcarský útočník Sprunger dostal do tváře pukem vystřeleným z hole spoluhráče Vauclaira. Je z toho krvavé zranění. Puk se sice poté ještě odrážel směrem k Nabokovovi, i tentokrát byl ale ruský brankář pozorný.