Reportáž skončila 15. 12. 2012 13:17

Rusko - Česko

Utkání turnaje Channel One Cup komentuje Ondřej Novotný

50:15
Gól Rusko - Česko 6:0! Novák zkazil rozehrávku, puk vystihl Dacjuk. Pak se rozjel sám na gólmana, zahýbal rameny a zasunul puk pod Salákem. Dacjuk, kterému Češi přivezli nové hole a brusle, se tak ve vzájemném zápase "odměnil" hattrickem.
49:08
Gól Rusko - Česko 5:0! Napodruhé se už Malkin prosadil. A jak! Nejprve proskočil kolem Rolinka, pak bekhendem překonal Saláka.
48:54
Mozjakin elegantně prostrčil na Malkina, ten ale minul českou bránu.
48:37
Hru ovládly nepřesnosti, valnou kvalitu teď hokej nemá.
47:40
Salák podržel puk po nahození Denisova z velké dálky.
46:43
Radulov projel českým pásmem, ale pak odevzdal puk Čechům.
46:10
Češi dál dobývají ruskou pevnost. Jenže Košečkin je v bráně suverénní.
45:28
Hemský nahrával před bránu Nakládalovi, ten se ale v dobré pozici ke kvalitnímu zakončení nedostal.
44:59
Hra se hodně uklidnila a vyrovnala. Rusové pohodlně kontrolují náskok, Češi mají ke zvratu daleko.
44:00
A skutečně, Honejsek i Orsava dostali šanci, jsou na ledě. Pak střílel jejich parťák z formace Kovář, ale Košečkin vyrazil.
43:55
Kindl je na ledě.
Přesilovka Rusům vůbec nevychází. Z hlediště se dokonce ozval pískot.
43:17
Koukal se dostával do šance v oslabení, ale neměl rychlost, a tak jen nahodil na Košečkina.
Utkání se přiostřuje. Kovalčuk ze střídačky podržel hůl Jakuba Svobody. Voráček si zase něco vyříkával s Malkinem.
42:24
Svoboda zkusil vypálit v oslabení, ale mířil nepřesně.
41:55
Vyloučení Radulov si vymodlil faul. Ujížděl české obraně a Kindl ho zezadu zahákoval.
40:01
Na ledě se po skončení druhé třetiny rozbruslují Jakub Orsava a Antonín Honejsek, kteří dosud do hry nezasáhli. Zřejmě dostanou šanci český tým probudit. Ale není už pozdě?
40:00
Druhá třetina skončila.
39:23
V závěru druhé třetiny ještě zahrozili Rusové. Mozjakin zkoušel technicky zakončit, ale Salák nápor ustál.

Sestavy

Rusko: Košečkin – Birjukov, Nikulin, Medveděv, Jemelin, Tjutin, Denisov, Kalinin, Čudinov – Kuljomin, Malkin, Mozjakin - Kovalčuk, Dacjuk, A. Radulov - Žerděv, Těreščenko, Ovečkin - Plotnikov, Anisimov, Širokov.

Česko: Pavelec (28. Salák) – Kutlák, Nakládal, R. Polák, Kindl, F. Novák, Němec, Škoula - P. Nedvěd, Plekanec, J. Svoboda - Hemský, Krejčí, Michael Frolík - Petružálek, Koukal, Rolinek - M. Růžička, Jan Kovář, Voráček.

Rozhodčí: Leppäalho, Rantala (oba Fin.) - Savodnikov, Zacharenkov (oba Rus.).