Slovensko - Švýcarsko: Vaic mezi Švýcary

Slovensko - Švýcarsko: Vaic mezi Švýcary - Slovák Ĺubomír Vaic (vpravo) bojuje s Thomasem Zieglerem a Geoffreyem Vauclairem (vlevo) ze Švýcarska. | foto: Samuel Kubáni, ČTK

Slováci začali v Piešťanech vítězně

Piešťany - Hokejisté Slovenska porazili ve svém prvním zápasu na turnaji v Piešťanech Švýcarsko 5:2. Hosté šli v sedmé minutě nečekaně do vedení, když Wichser překvapil brankáře Hálu střelou od modré. Ačkoli měli domácí hráči převahu, srovnat se Slovensku podařilo až v poslední minutě první třetiny; gól dal kapitán Ladislav Čierny.

V šesté minutě druhé třetiny šli Slováci poprvé do vedení, když využili přesilovou hru pět na tři, oč se postaral znojemský útočník Marek Uram. Třetí gól přidal extraligový kanonýr Martin Bartek a zanedlouho se podruhé v utkání trefil Čierny.

Na obou stranách pak v druhém dějství padlo ještě po jedné brance, naopak
v třetí třetině se už skóre 5:2 nezměnilo.

Výsledky

Slovensko - Švýcarsko 5:2 (1:1, 4:1, 0:0)
Branky a nahrávky: 20. Čierny (Vaic), 26. Uram (Harant), 28. Bartek, 31. Čierny (Vaic), 40. Hlinka (Pištek) - 7. Wichser (Forster), 36. Burkhalter (Steiner, Blindenbacher). Rozhodčí: Ország - Halecký, Novák (všichni SR). Vyloučení: 5:5, navíc Harant (SR) 10 min. Využití: 1:1. Diváci: 2400.

Slovensko: Hála - Milo, Čierny, Harant, Ďurák, Podhradský, Graňák, Tabaček, Starosta - Bartek, Vaic, Kapuš - Barinka, Pucher, Uram - Hudec, Hlinka, Pištek - Hujsa, Kukumberg, Kováčik.
Švýcarsko: Bührer - Guignard, Hirschi, Guyaz, Streit, Seger, Forster, Gerber, Blindenbacher - Reichert, Ziegler, Vauclair - Steiner, Burkhalter, Fischer - Wirz, Jeannin, Wichser - Ambühl, Camenzind, Camichel.

Kanada - Rakousko 4:1 (2:0, 1:1, 1:0)
Branky a nahrávky:
3. Alston (Bohonos), 13. Meier (Bohonos), 37. Heward (Ward), 58. Selmser (Norris) - 33. Baumgartner (Pöck). Rozhodčí: Lauff - Valach, Pavlovič (všichni SR). Vyloučení: 7:4, navíc Simonton (Kan.) 10 min. Bez využití. Diváci: 500.