Švéd Niklas Persson v šanci před ruským gólmanem Vasilike Košečkinem.

Švéd Niklas Persson v šanci před ruským gólmanem Vasilike Košečkinem. | foto: AP

Ruští hokejisté vstoupili do domácího turnaje výhrou nad Švédy

• 0
Hokejisté Ruska vstoupili vítězně do turnaje Channel One Cup v Moskvě, když porazili Švédsko 5:3.

Domácí sborná sice vedla už 3:1, ale soupeř krátce před polovinou třetí části vyrovnal. O výhře favorita nakonec rozhodl v 55. minutě Nikolaj Bělov, pátý gól přidal do prázdné branky Danis Zaripov. Rusové budou v sobotu dalším soupeřem českého týmu.

Rusové, jejichž kouč Bykov nominoval prakticky nejsilnější možný výběr, který měl k dispozici, byli v průběhu první třetiny nebezpečnějším týmem. Ve slibných šancích sice nejprve neuspěli Kuljaš a Mozjakin, ale právě Mozjakin byl v 18. minutě na konci přesilovkové souhry při trestu Ekholma a poslal sbornou do vedení.

O zápase Finsko - Česko čtěte ZDE

Po vypršení hrací doby úvodního dějství ovšem inkasoval dvouminutový trest také domácí Gorovikov a ani on si ho celý na lavici hanby neodseděl, neboť ho již po 25 vteřinách druhé třetiny poslal zpět do hry Persson. Seveřané tím zároveň odstartovali gólovou smršť. Pouhé dvě minuty a 16 vteřin po vyrovnávacím gólu totiž vedli Rusové 3:2, když se nejprve trefili Afinogenov s Morozovem a poté snížil Fernholm.

Těsné vedení drželi Rusové až do 49. minuty, kdy využili Švédové podruhé v utkání přesilovku a vyrovnali na 3:3. Vedení zpět na stranu domácích však vrátil na konci 55. minuty Bělov. Více než minutu a půl před koncem základní hrací doby si švédská lavička vyžádala oddechový čas a zariskovala s hrou bez brankáře, což však využil k páté trefě Bykovova výběru Zaripov a definitivně rozhodl o výhře sborné.

Švédsko - Rusko 3:5 (0:1, 2:2, 1:2)

Branky a nahrávky: 21. Persson (Johansson, Nilsson), 23. Fernholm (Warg, Melin), 49. Erixon (Melin, Rundblad) - 18. Mozjakin (Radulov, Kornějev), 22. Afinogenov, 23. Morozov (Bělov, Zaripov), 55. Bělov (Kajgorodov, Morozov), 60. Zaripov (Morozov, Kajgorodov). Rozhodčí: Levonen, Boman (oba Fin.) - Šeljanin, Sivov (oba Rus.). Vyloučení: 4:6. Využití: 2:1.

Švédsko: Liv - Fernholm, Petrasek, Johansson, Ekholm, Rundblad, Erixon, Kronwall - Danielsson, Sjögren, Ericsson - Nilsson, Persson, Thörnberg - Melin, Warg, Lindström - Axelsson, Krüger, Silfverberg - Brodin. Trenér: Pär Marts.
Rusko: Košečkin - Bělov, Nikulin, Grebeškov, Kornějev, Kuljaš, Jemelin, Guskov, Birjukov - Mozjakin, Kajgorodov, Zaripov - Morozov, Grigorenko, Radulov - Afinogenov, Gorovikov, Lisin - Galimov, Čurilov, Kaljanin. Trenér: Vjačeslav Bykov.