Ilustrační foto z duelu hokejistů do 20 let

Ilustrační foto z duelu hokejistů do 20 let | foto: AP

Soužení hokejové dvacítky nekončí, v generálce s USA zase nedala gól

• 24
Příprava hokejistů do 20 let na světový šampionát se vyloženě nepovedla. Dvakrát hráli s Kanadou (celkové skóre 0:13) a nezvládli ani generálku proti USA. V ní opět nedali jediný gól a tentokrát prohráli 0:4, všechny branky padly v první třetině.

V brance českého týmu tentokrát dostal před Danielem Vladařem přednost Jakub Škarek, ale ani on nezvládl zvrátit nepříjemnou sérii proher hokejové dvacítky.

Poprvé inkasoval v 9. minutě od Thompsona, ten samý hráč skóroval na začátku 18. minuty ještě jednou. Od jeho druhé trefy neuběhlo ani dvacet vteřin a Škarek dostal třetí branku od Bellowse. Těsně před koncem první třetiny dal gól ještě Greenway, Američané vedli už 4:0 a vedení do konce zápasu nepustili.