Na hokejovém Karjala Cupu dosáhli hokejisté Ruska první výhry

E s p o o - V úvodním duelu letošního ročníku Karjala Cupu v Espoo zvítězili hokejisté Ruska nad Švédskem 4:3 po třetinách 1:1, 3:2 a 0:0 a dosáhli v letošní Euro Hockey Tour první výhry. Současně se v průběžné tabulce soutěže odpoutali ze dna a postoupili na třetí místo. Ve druhém zápasu dnešního programu změří od 17:30 síly reprezentanti České republiky a domácího Finska.

Rusové, jimž se kvůli zranění omluvili jediní dva legionáři v původním výběru Petrenko (Vítkovice) a Bautin (Norimberk), a navíc kvůli prošlému pasu chyběl i obránce Petročinin, byli po celé utkání aktivnější. Jako první sice inkasovali poté, co švédský celek využil vyloučení Dobryškina, ale Charitonov a Filimonov vývoj skóre otočili a další dvě využité přesilovky znamenaly už tříbrankový náskok.
Švédové sice nesložili zbraně a ještě v závěru prostřední třetiny snížili na rozdíl jediné branky, nicméně v závěru jim k vyrovnání nepomohla ani power play. Dva góly poražených zaznamenal Wernblom a po třech úspěšných zásazích v září ve Zlíně si upevnil vedoucí postavení v tabulce střelců Euro Hockey Tour. Dres ruské reprezentace znovu oblékl útočník Denis Afinogenov, někdejší hráč Litvínova.

Švédsko - Rusko 3:4 (1:1, 2:3, 0:0)

Branky a nahrávky: 4. Wernblom (M. Johansson, Franzén), 34. Mattsson (Pahlsson), 38. Wernblom (Johnson) - 18. Charitonov (Prokopjev, Kuvaldin), 26. Filimonov (Sušinskij, Dacjuk), 29. Gusmanov (Markov), 32. Kuvaldin (Charitonov). Rozhodčí: Järvelä - Hirvi, Aberg (všichni Fin.). Vyloučení: 4:4. Využití: 1:2. Diváci: 1100.

Sestavy:
Švédsko: Holmqvist - Nord, T. Johansson, Artursson, M. Johansson, Franzén, Gustafsson - Lindquist, Falk, Tjärnqvist - Molin, Kyrö, Hellkvist - Wernblom, Johnson, Huselius - Mattsson, Pahlsson, Nordström. Trenéři: Sune Bergman a Roger Melin.
Rusko: Podomackij - Chavanov, Markov, Těrtyšnyj, Krasotkin, Filimonov, Šargorodskij, Bykov, Ždan - Kuvaldin, Prokopjev, Charitonov - Karpov, Bec, Gusmanov - Sušinskij, Dacjuk, D. Afinogenov - Vlasenkov, Archipov, Dobryškin. Trenér: Alexander Jakušev.

Tabulka Euro Hockey Tour před zápasem Finsko - ČR (od 17:30):
1. Česká rep. 3 3 0 0 10:3 6
2. Finsko    3 1 1 1 6:8 3
3. Rusko     4 1 1 2 11:13 3
4. Švédsko   4 1 0 3 13:16 2