Vladimír Vůjtek coby kouč slovenské hokejové reprezentace

Vladimír Vůjtek coby kouč slovenské hokejové reprezentace | foto: ČTK

Kouč Vůjtek vyhrál se slovenskými hokejisty Německý pohár

• 37
Vydařenou premiéru u slovenské hokejové reprezentace má za sebou její český trenér Vladimír Vůjtek. Už po druhém hracím dnu si jeho tým zajistil triumf na Německém poháru v Mnichově. Slovensko po páteční výhře nad Američany dnes odpoledne porazilo domácí Německo 6:3 a bez ztrátu bodu je první.

Po večerním vítězství Švýcarů nad USA 3:2 po samostatných nájezdech je jasné, že už nemůže být předstiženo.

Slováci vedli ve 14. minutě po trefách Starosty a Tybora už 2:0, v závěru úvodního dějství sice snížil Wolf, ale v druhé třetině zvýšil na 3:1 Marcel Hossa. Po Gocově snížení ve 44. minutě rychle odpověděli Bartovič s Miklíkem. Na 3:5 snížil Fischer, ale v závěru zpečetil výhru Slováků Hossa.

Německý hokejový pohár

Německo - Slovensko 3:6 (1:2, 0:1, 2:3)
20. Wolf, 44. Goc, 53. Fischer - 39. a 59. Marcel Hossa, 9. Starosta, 14. Tybor, 45. Bartovič, 46. Miklík.

Švýcarsko - USA 3:2 po sam. nájezdech (2:1, 0:1, 0:0 - 0:0)
3. a rozhodující sam. nájezd Brunner, 5. Wieser - 2. Sertich, 36. Salcido.

Pořadí: 1. Slovensko 2 zápasy/6 bodů (skóre 8:3), 2. Německo 2/3 (7:8), 3. Švýcarsko 2/2 (5:6), 4. USA 2/1 (2:5).