Kanadští hokejisté jsou mistry světa do 18 let

• 5
Jaroslavl - Kanaďané vyhráli hokejové mistrovství světa do 18 let, ve finále v ruské Jaroslavli porazili Slováky 3:0. V zápase o 3. místo zdolali domácí hráči USA 6:3. Rusové tak navázali na loňské stříbro. Úřadující šampiony dorazil po vyrovnaném průběhu až v závěrečné třetině dvěma góly talent ruského hokeje Alexander Ovečkin.

Ve finálovém duelu inkasovali čtvrtfináloví přemožitelé českého týmu Slováci po gólu v každé třetině.

Ve dvanácté minutě potrestal vyloučení Milana Hrušky Anthony Stewart, necelé dvě minuty před koncem prostřední části zvýšil Shawn Belle a konečnou podobu výsledku dal pět minut po zahájení poslední třetiny Ryan Getzlaf.

Výsledky:
Finále:
Kanada - Slovensko 3:0 (1:0, 1:0, 1:0)
12. Stewart, 39. Belle, 45. Getzlaf. Rozhodčí: Henriksson. Vyloučení: 2:5, navíc Valábik (SR) 10 min. Využití: 1:0. Diváci: 8700.
Sestavy:
Kanada:
Munce - Green, Coburn, Seabrook, Bissonnette, Chapman, Belle, Platt, Coulombe - Stewart, Colliton, Tardif - Bernier, Pouliot, Roussin - Crombeen, Getzlaf, Dixon - Bolduc, Carter, Carcillo.
SR: Halák - Valábik, Mészároš, Drgoň, Sersen, Hruška, Baranka, Gurčík, Bodnár - Blaho, Bulík, Ružička - Prokop, Dornič, Fábry - Markovič, Ščurko, Tabaček - Mucha, Zagrapan, Dravecký.

O 3. místo:
Rusko - USA 6:3 (3:2, 1:1, 2:0)
10. a 18. Malkin, 45. a 60. Ovečkin, 12. Pestunov, 21. Čitikov - 16. a 27. Hensick, 19. Stafford. Rozhodčí: Ország (SR). Vyloučení: 9:7, navíc Bartlett (USA) 10 min. Využití: 1:1. Diváci: 5900.