Hokejová osmnáctka rozstřílela Norsko

Minsk - Po dvou remízách zaznamenali čeští hokejisté na mistrovství světa hráčů do 18 let první vítězství. Norsko porazili vysoko 7:0 a se čtyřmi body jsou v tabulce skupiny B druzí. Vedou Rusové, kteří porazili Finsko 5:2. Základní část turnaje zakončí český tým úterním zápasem proti Finsku.

Čeští mladíci získali v pondělním utkání klid během úvodních jedenácti minut, v nichž dali čtyři góly. V norské brance pak Larse Simona Paulgaarda vystřídal Lars Haugen, ale čisté konto neudržel ani do poloviny druhé třetiny.

V poslední části pak vstřelil svůj druhý gól v utkání kladenský útočník David Krejčí a přesvědčivé vítězství korunoval obránce Sparty Adam Lukačovič.

Před českou osmnáctku se po večerním zápase dostali Rusové, kteří porazili Finsko 5:2. Skupinu A vedou Američané poté, co především díky hattricku Phila Kessela deklasovali Bělorusko 9:0. Po těsné prohře 1:2 s Kanadou uhráli dánští hokejisté navlas stejný výsledek také se Švédskem. Přesto zůstali díky lepšímu skóre v tabulce třetí před svým věhlasnějším severským rivalem.

Skupina B:
Česká republika - Norsko 7:0 (4:0, 1:0, 2:0)
10. a 44. Krejčí, 6. Štach, 11. Bahenský, 13. Šindel, 28. R. Pšurný, 49. Lukačovič. Rozhodčí: Schurr (Něm.) - Vasko, Goculja (oba Běl.). Vyloučení: 7:6. Využití: 2:0.
Rusko - Finsko 5:2 (2:0, 0:1, 3:1)