Finové vedou EHT už o deset bodů

• 2
Moskva - Ve druhém čtvrtečním zápase moskevského turnaje Baltika Cup porazili Finové domácí Rusko 3:1 a upevnili si tak suverénní vedení v seriálu hokejové Euro Hockey Tour. Rusové zůstávají díky lepšímu skóre druzí před Švédskem a Českou republikou. Všechny tři týmy mají osm bodů.

Domácí hokejisté vstoupili do utkání lépe a Sušinskij v přesilové hře pěti proti třem otevřel v sedmé minutě skóre. Zkušený finský výběr však dokázal po kombinačních akcích kontrovat.

V 16. minutě vyrovnal Sahlstedt, v polovině utkání otočil stav Niskala a v úvodu závěrečné třetiny pojistil výhru Finů Voutilainen.

Rusko - Finsko 1:3 (1:1, 0:1, 0:1)
Branky a nahrávky: 7. Sušinskij (Zatonskij, Tverdovskij) - 16. Sahlstedt (Virta, Eloranta), 30. Niskala (Rintanen), 45. Voutilainen (Nummelin, Dahlman). Rozhodčí: Lärking (Švéd.) - Makarov, Olenin (oba Rus.). Vyloučení: 4:7. Využití: 1:1. Diváci: 7000.
Rusko: Sokolov - Guskov, Rjazancev, Tverdovskij, Rjabykin, Proškin, Gusev, Skopincev, Čebaturkin - Kovalenko, Bucajev, Mozjakin - Sušinskij, Prokopjev, Zatonskij - Jačmeněv, Koroljov, Bojkov - Volkov, Skugarev, Dobryškin - Gorovikov. Trenér Viktor Tichonov.
Finsko: Norrena - Niemi, Nummelin, Söderholm, Karalahti, Niskala, Helenius, Mäntylä, Mikkola - Kuhta, Rintanen, Peltonen - Eloranta, Sahlstedt, Virta - Dahlman, Voutilainen, Aalto - Hyvönen, Hauhtonen, Valtonen - Pyörälä. Trenér Raimo Summanen.