Americká juniorská reprezentantka Sophia Shaverová poslala v semifinále MS do 18 let k zemi českou protihráčku Libuši Holou. | foto: The Buffalo News, Harry Scull, Jr., AP

České hokejové juniorky na světový bronz tentokrát nedosáhly

• 1
České hokejistky do 18 let neprošly na mistrovství světa v Buffalu přes domácí tým USA do finále, po jednoznačné porážce 0:5 je čekal, stejně jako loni, boj o 3. místo s Ruskem. Soupeřky jim ale tentokrát rok starou prohru 0:1 vrátily i s úroky a zvítězily 5:1.

Na turnaji v USA zdolaly Rusky výběr trenéra Jana Fidrmuce už podruhé, v základní skupině před týdnem zvítězily 3:1.

Mladým Češkám v utkání o medaile nevyšel ani jednou nástup do třetiny. V úvodní a druhé části inkasovaly vždy v první minutě, v závěrečné části se soupeř dočkal gólu na konci druhé minuty. Čestný úspěch zaznamenala ve 23. minutě za stavu 0:2 Kateřina Bukolská.

V semifinále podlehly Američankám dokonce pojedenácté v řadě. Navíc přišly o kapitánku a nejproduktivnější hráčku týmu Michaelu Pejzlovou, které střela soupeřky poranila ruku.