Získejte všechny články
jen za 89 Kč/měsíc

To je ode mě vše. U dalších zápasů ze Zimních olympijských her se těším na počtenou!

Statistiky utkání:

Střely na branku: 31:30
Přesilovky: 5:3
Využití: 0:1
Oslabení: 1:1
Vhazování: 19:33

Ve třetí třetině přidaly hráčky v červeném ještě jednu branku. V oslabení zkompletovala hattrick po úspěšném úniku Polina Bolgarevová. Olympijské sportovkyně z Ruska tedy vítězí 5:2, a připisují si tak první tři body do tabulky skupiny A.

Lutzová

Rozhodčí: Lieffersová (CAN), Mathaová (CAN) – Hanleyová (USA), Spresserová (USA)

Konec zápasu.

59:37

Na druhé straně pálila nebezpečně Faljachovová. Brändliová ale šestý gól ve své síti nepřipustila.

59:25

Rána od modré čáry končí pouze na betonech Sorokinové.

58:29

Sorokinová měla problémy se střelou Stadlerové. Kotouč se ale nakonec překulil vedle její pravé tyče.

58:00
Šance

Probíhají poslední dvě minuty třetí třetiny.

57:58

Nyní už Brändliová musela zasahovat proti ráně z levého kruhu. Poté, co zachytila puk do své výstroje, přerušila hru.

57:48

Po nepřesné rozehrávce se vydala do protiútoku Pavlovová, k zakončení se ale díky přesnému obrannému zákroku jedné ze Švýcarek.

57:08

Zakázané uvolnění ruských hokejistek.

56:21

Moyová přišla o puk ve střední třetině, avšak Olmypijské sportovkyně z Ruska pouze nahodily do útočného pásma, načež odjely na střídačku.

55:41

Sorokinová si připsala rutinní zákrok proti ráně ze středního pásma.

55:35

Tentokráte je však zastavil ofsajd.

55:00

Švýcarská brankářka se zapojila do rozehrávky za svojí klecí. Hráčky v bílém se snaží s výsledkem ještě něco udělat.

54:18

Olympijské sportovkyně z Ruska nyní obstřelovaly Brändliovou, ta však tento mírný tlak ustála.

53:21

Piragovová poslala Zimmermanovou k zemi, vše však bylo podle pravidel. Ruské hokejistky tak mohou pokračovat v útočné akci.

52:56

Zimmermanová zkoušela projít do útočného pásma, neměla však dostatečnou podporu protihráček. Vše tak skončilo pouhým nahozením.

52:00

Smirnovová poslala puk na volnou spoluhráčku za švýcarkskou brankou. Ta však neprošla přes pozornou obránkyni.

51:19

Stadlerová se vydala vstříc Sorokinové, na kterou poté vyslala střelu příklepem. Ta však jen vyprášila betony ruské brankářky.

50:16

Kombinaci zakončovala navrátivší se Pirogovová, trefila však pouze Brändliovou. Švýcarkám se povedlo následně vyhodit a i ony už jsou v plném počtu.

49:35
Šance

Olympijské sportovkyně z Ruska jsou v pěti a mají k dispozici krátkou přesilovou hru.

48:37

Zimmermanová zkoušela pozornost Sorokinové střelou z ostrého úhlu. Ruská brankářka se ale na holičkách nachytat nenechala.

48:16
Trest

Vyloučení v týmu Švýcarsko (Alina Müllerová – 2 min., krosček).

47:48

Po přihrávce Vallarioové se dostala ke střele Rasellová. Sorokinová tento pokus vyrazila betonem.

47:25
Trest

Vyloučení v týmu Olympijští sportovci z Ruska (Nina Pirogovová – 2 min., nedovolený zásah do hlavy nebo krku).

46:39

Nepovedenou rozehrávku Pečnikovové mohla potrestat Müllerová. Ruská obránkyně ovšem své zaváhání ihned napravila a sebrala švýcarské útočnici kotouč z hole

46:14

Ofsajd Švýcarek.

45:12

Lutzová pouze nahodila puk za branku Sorokinové a zamířila na střídačku.

44:58
Šance

Poté, co se Šibanovová vrátila do hry, měla Sorokinová plné ruce i nohy práce. Po závaru se kotouč sice nakonec ocitl za brankovou čarou, avšak stejně jako ve druhé třetině, i nyní se tak stalo až po odpískání.

44:46

Nyní už Sorokinová zasahovat musela, a to proti ráně Staenzové. Ruská brankářka následně přerušila hru.

44:35

Müllerová nabízela kotouč před brankou, volnou spoluhráčku ale nenašla.

44:15

Kotouč se ocitl na střídačce Olympijských sportovkyň z Ruska. Vhazovat se bude před Sorokinovou.

43:59

Bolgarevová se chopila puku a vyhodila jej do bezpečí.

43:28

Švýcarky mají k dispozici druhou přesilovou hru po krátké době. Prozatím kombinují v útočné třetině a hledají vhodný prostor ke střele.

42:59
Trest

Vyloučení v týmu Olympijští sportovci z Ruska (Anna Šibanovová – 2 min., vysoká hůl).

42:40

Müllerová se snažila dostat před Sorokinovou, což se jí nakonec i podařilo, avšak ruská brankářka proti její kličce neomylně zakročila.

41:49
Gól

Olympijští sportovci z Ruska právě vstřelili branku!
Gól v oslabení padá i na druhé straně! A postarala se o něj opět POLINA BOLGAREVOVÁ, která unikla švýcarské obraně a rychlou střelou mezi nohy si připsala hattrick.

41:08

Ruským hokejistkám se nyní podařilo vyhodit.

40:49

Švýcarskou kombinaci zakončovala Christenová. Sorokinová si připsala úspěšný zákrok.

40:38
Trest

Vyloučení v týmu Olympijští sportovci z Ruska (Jelena Děrgačovová – 2 min., hákování).

40:18

Šibanovová se snažila dostat do útočné třetiny, zastavila ji však píšťalka čárové sudí. Ofsajd.

40:05

Úvodní buly třetí třetiny patří Švýcarkám.

40:01

Třetí třetina začne přibližně v 6:47.

Druhá třetina nabídla stejný počet branek jako ta první. A dokonce i ve stejném poměru. Švýcarky nejprve vyrovnaly zásluhou Aliny Müllerové, avšak poté se prosazovaly už jen Olympijské sportovkyně z Ruska. Nejprve vrátila vedení na jejich stranu Anna Šibanovová, na kterou navázala necelé tři minuty před sirénou svým druhým gólem v utkání Polina Bolgarevová. Před třetí periodou tak svítí na kostce nad ledem skóre 4:2.

40:00

Druhá třetina skončila.

39:28

Moyová se pokoušela přihrát na Zimmermanovou, nicméně tato nabídka neměla potřebnou přesnost. Švýcarská akce tímto tedy končí.

39:02
Šance

Staenzová se raduje, jelikož kotouč po její střele přešel brankovou čáru. Problémem ovšem je, že se tak stalo až po odpískání. Gól tak nemůže platit.

38:47

Ruské hokejistky se snažily o další útok, avšak tentokráte se přes švýcarskou obranu nedostaly.

37:07
Gól

Poprvé v tomto utkání jdou Olympijské sportovkyně z Ruska do vedení o dvě branky! POLINA BOLGAREVOVÁ dostala perfektní přihrávku od Kadirovové do předbrankového prostoru, kterou následně z první umístila za Brändliovou. Asistence: Fanuza Kadirovová.

36:27

Dobrodějevová zavezla puk do útočné třetiny, načež přihrála na modrou čáru na jednu ze svých spoluhráček. Ta následně vypálila, trefila však jen před ní stojící švýcarskou obránkyni.

35:48

Brankářky se nyní musely šinit. Na Brändliovou pálila Koržakovová, na Sorokinovou zas Staenzová. Obě maskované ženy však svoji práci zvládly na výbornou.

34:40

Moyová se dostala do útočného pásma, vystřelit už ale nedokázala. Obrana ruských hokejistek byla v tomto případě neprostupná.

33:40

Jedna z ruských hokejistek se dostala až před Brändliovou, načež vypálila bekhendem. Strážkyně švýcarské svatyně ale puk za svá záda nepustila.

32:45

Na ledě nastala poměrně úsměvná situace – Laře Stadlerové se zasekl kotouč v brusli. Švýcarská kapitánka si toho všimla až poté, co čárová rozhodčí odpískala ofsajd.

32:08

Na druhé straně pálila zprava Müllerová. Sorokinová byla ovšem pozorná.

31:36

Další úspěšný zásah švýcarské brankářky přichází vzápětí. Tentokráte zachytila střelu od modré do své rukavice.

31:25

Nyní Brändliová skryla kotouč do své výstroje a přerušila hru.

30:30
Gól

Švýcarská radost opět neměla dlouhého trvání. ANNA ŠIBANOVOVÁ dostala nabito na modrou čáru, načež prudkou dělovkou nedala Brändliové šanci. Asistence: Maria Pečnikovová a Oxana Bratiščevová.

29:45

Hokejistky v červeném jsou sice v útočné třetině, k nebezpečnější střele se ale zatím nedostávají.

28:48
Šance

Švýcarky jsou v pěti.

27:58

Ruské hokejistky se následně dostaly do útočné třetiny a obstřelovaly Brändliovou, ta však puk za svá záda nepustila.

26:57
Gól

Švýcarsko právě vstřelilo branku!
Hned po buly ruské hokejistky špatně rozhrály, čehož využila Ryhnerová, která okamžitě sprintovala do protiútoku. Následně si všimla zcela volné ALINY MÜLLEROVÉ, která už pak zakončovala do poloodkryté branky. Asistence: Noemi Ryhnerová.

26:48
Trest

Vyloučení v týmu Švýcarsko (Phoebe Staenzová – 2 min., podrážení).

26:31

Útočnou akci Rüedlové zastavila čárová rozhodčí. Ofsajd.

26:15
Šance

Savoninová zakončovala rychlý protiútok dvou proti jedné, Brändliová se ale stihla přesunout a předvedla výborný zákrok betonem. Následně si švýcarská brankářka poradila i s dorážkou Vafinové.

25:13

Šochinová se dostala zcela osamocena na levý kruh, odkud prudce vypálila zápěstím. Brändliová proti střelkyni vyjela a připsala si úspěšný zákrok.

24:15

Nyní Brändliová zachytila střelu z mezikruží, a aby uklidnila situaci, raději přerušila hru.

23:35

Před brankou Brändliové bylo po střele Pirogovové rušno. Olympijské sportovkyně z Ruska se pokoušely hned o několik dorážek, švýcarská brankářka ovšem kotouč za svá záda nepustila.

22:44

Švýcarky posílají kotouč za branku Sorokinové, načež oba týmy střídají.

22:16

Soboj u mantinelu vyšel lépe ruským hráčkám. Smirnovová následně rozehrála na Vafinovou.

21:42

Pečnikovová zachytila puk na modré čáře a poslala jej do obranného pásma Švýcarek. Tam si jej hráčky v bílém převzaly do své moci.

20:45

Christenová se snažila po průniku do útočně třetiny přihrát Stadlerové, avšak tento pokus zastavila obrana ruských hokejistek. Ty se následně vydaly do protiútoku, který zastavil hvizd čárové sudí. Jelikož se jednalo o úmyslný ofsajd, bude se vhazovat před Sorokinovou.

20:05

Úvodní buly druhé třetiny patří Olympijským sportovkyním z Ruska.

20:01

Druhá třetina začne přibližně v 5:59.

První dvacetiminutovka přinesla hned tři branky. Olympijské sportovkyně z Ruska se dostaly do vedení díky Jekaterině Dobrodějevové. Švýcarkám se poté sice podařilo vyrovnat zásluhou kapitánky Lary Stadlerové, avšak jejich radost trvala pouhých 13 vteřin. Právě po tomto časovém úseku ruské hokejistky opět odskočily, prosadila se Polina Bolgarevová. Zápas se hraje v rychlém tempu, obě brankářky mají plné ruce práce. Uvidíme, zdali to takto bude pokračovat i v dalších částech tohoto utkání.

20:00

První třetina skončila.

19:27

O další střelecký pokus se postarala Ryhnerová, avšak i tentokráte byla Sorokinová připravena.

19:00
Šance

Hraje se poslední minuta první třetiny.

18:44

Švýcarské hokejistky se s výsledkem ještě snaží do konce třetiny něco udělat. Zprava pálila Müllerová, trefila ale jen připravenou Sorokinovou.

17:29
Gól

Ruské hokejistky si berou vedení okamžitě zpět! Na pravé straně se dostala ke kotouči POLINA BOLGAREVOVÁ, jejíž rána se doslova doklouzala za bezmocnou Brändliovou. Asistence: Fanuza Kadirovová.

17:16
Gól

Je vyrovnáno! Švýcarky svojí přesilovku využívají poté, co si kapitánka LARA STADLEROVÁ dostala na pravý kruh a střelou zápěstím poslala puk za Sorokinovou. Asistence: Lara Christenová a Alina Müllerová.

16:55

Švýcarky kombinují a hledají vhodný prostor ke střele.

16:40
Trest

Vyloučení v týmu Olympijští sportovci z Ruska (Jelena Děrgačovová – 2 min., podrážení).

16:15

Šibanovová zavezla puk do útočné třetiny, neměla však dostatečnou podporu ze strany svých spoluhráček.

15:48

Olympijské sportovkyně z Ruska podržely kotouč za vlastní brankou, aby mohly vystřídat.

14:58
Šance

Müllerová vystřelila na Sorokinovou z levého kruhu, přičemž ruské brankářce kotouč vypadl, načež jej zastavila tyč!

13:46

Smirnovová pálila od modré čáry, její pokus vyrazila Brändliová svými betony.

13:08

Po ráně Vallarioové se Švýcarky pokoušely o dorážku. Sorokinová ovšem zatím stále drží čisté konto.

12:47

Nyní si ruská brankářka připsala úspěšný zákrok lapačkou proti ráně z levé strany.

12:26

Sorokinová si po delší době sáhla na puk, když jej pomohla rozehrát na volné spoluhráčky.

11:33

Koržakovová se hnala dopředu, za modrou čarou však o kotouč přišla. Švýcarky tak mohou založit protiakci.

10:33
Šance

Přesilovka ruských hokejistek je u konce.

10:17

Nyní se Švýcarkám podařilo dvakrát v krátkém sledu vyhodit. Mohou si tak po dlouhé době oddychnout.

09:54

Přesilovka ruských hráček vypadá daleko lépe, než ta švýcarská. Další ránu vyslala Pavlovová a po ní i Savoninová. Brändliová si s oběma pokusy poradila.

09:21

Savoninová se pokoušela dorážet střelu od modré čáry, Brändliová si však mezírku mezi betony pohlídala.

09:08

Podobně dopadla i rána Kadirovové zleva.

08:54

Kombinaci Olympijských sportovkyň z ruska zakončovala Bolgarevová. trefila však jen dobře postavenou Brändliovou. Švýcarská brankářska skryla puk ve výstroji a přerušila hru.

08:33
Trest

Vyloučení v týmu Švýcarsko (Nicole Vallarioová – 2 min., hákování).

08:10

Brändliová se nyní musela mít na pozoru před střelou z levého kruhu. Kotouč však nakonec skončil mimo tři tyče.

07:31

Útočná akce Kulišovové k nebezpečnější střele nevedla. Hráčky země helvéstského kříže se poté vydaly do protiútoku, který ovšem taktéž nepřinesl větší nebezpečí.

06:17
Šance

Olympijské sportovkyně z Ruska mohly jít okamžitě do dvoubrankového vedení. Obrana Švýcarek zasáhla na poslední chvíli, kdy kotouč doslova vyhodila z brankové čáry.

05:54
Gól

Hráčky v červeném se dostávají do vedení! Poté, co se Pavlovová obtočila kolem branky Brändliové, se ke kotouči dostala JEKATĚRINA DOBRODĚJOVÁ, která zasunula puk do sítě. Celou situaci ještě zkoumala videorozhodčí, avšak porada to byla velice rychlá. Branka platí. Asistence: Valeria Pavlovová a Alexandra Vafinová.

05:01

Na druhé straně se činila i Brändliová proti ráně z mezikruží.

04:36

Poté, co už byly Olympijské sportovkyně z Ruska v plném počtu, se do nebezpečné příležitosti dostala Ryhnerová. Sorokinová všem předvedla dobrý zákrok lapačkou.

04:07

Bolgarevová zavezla puk do bezpečí, toto oslabení už ruské hráčky přežíjí.

03:33

Švýcarkám se sice nyní podařilo dostat zpět do útočné třetiny, kde však kotouč ihned ztratily. V oslabení se pak podařilo vystřelit Smirnovové, Br§andlivá se však nenechala zaskočit.

02:21
Šance

Rychlá střela ihned po buly se otřela o horní tyčku Sorokinové. Olympijským sportovkyním z Ruska se poté podařilo vyhodit.

02:13
Trest

Vyloučení v týmu Olympijští sportovci z Ruska (Oxana Bratiščevová – 2 min., hákování).

01:45

Přihrávka na Stadlerovou neměla potřebné parametry. Na druhou stranu se vydala Bolgarevová, jejíž střelu Baändliová zachytila do své výstroje.

00:53

Sladlerová pálila z pravého kruhu, Sorokinová si připisuje první zákrok.

00:17

Úvodní buly zvládly lépe Švýcarky. Následovalo nahození do útočné třetiny, které sebrali ruské hráčky za vlastní brankou.

00:01

Utkání právě začalo.

Vše je připraveno, brankářky už přivádějí své týmy na ledovou plochu. Utkání za malou chvíli začne!

Úvodní sestavy:

Olympijští sportovci z Ruska: Sorokinová (Gredzenová) – Pirogovová, Savoninová, Pečnikovová, Šibanovová (A), Smirnovová, Provorovová – Děrgačovová, Faljachovová, Šochinová (C) – Pavlovová, Dobrodějevová, Koržakovová – Kadirovová, Bolgarevová, Vafinová (A) – Bratiščevová, Kulišovová, Lučnikovová.
Trenér: Jevgenij Bobariko

Švýcarsko: Brändliová (Maurerová) – Christenová, Leemannová, Vallarioová, Bullová, Wetliová, Martiová, Forsterová, Sigristová – Stalderová (C), Ryhnerová, Müllerová (A) – Raselliová (A), Enzlerová, Rüeggová – Zimmermannová, Staenzová, Moyová – Quennecová, Rüediová, Lutzová.
Trenér: Colin Muller

Rozhodčí: Leffersová (CAN), Mathaová (CAN) – Hanleyová (USA), Spresserová (USA).

Systém turnaje

Oproti mužskému turnaji se ten ženský hraje odlišným systémem. Celky jsou rozděleny do dvou výkonnostních skupin. V první z nich, tedy skupině A, ve které působí kromě Olympijských sportovkyň z Ruska a Švýcarek i reprezentantky Kanady, USA a Finska, postupují všechny týmy rovnou do čtvrtfinále. Bojuje se tedy hlavně o co nejvýhodnější postavení.

Zbylá místa obsadí tři nejlepší z „horší" skupiny B. Zde hrají mimo jiné i Češky, které si ve čtvrtek připsaly svůj historicky první start pod pěti kruhy. Nad domácí Čínou zvítězily 3:1.

Švýcarsko:

Švýcarky se do hlavní fáze olympijského turnaje dostaly poprvé v roce 2006. Od té doby se pod pěti kruhy objevovaly pravidelně, přičemž jejich nejlepším umístěním bylo třetí místo ze Soči v roce 2014. Tehdy v souboji o bronz porazily Švédky 4:3, a to hlavně díky skvěle zvládnuté třetí třetině, v níž vstřelily všechny své branky a otočily tak nepříznivý stav 0:2, jenž panoval po 40 minutách.

Na mezinárodní úrovni působí reprezentantky země helvétského kříže od roku 1987. Svůj první zápas sehrály proti Kanadě, které podlehly vysoko 0:10. Za sebou mají celkem 17 mistrovství světa v A skupině a tři šampionáty nižší divize. Na kontě mají přitom mají jednu bronzovou medaili, a to z roku 2012. Kromě výše zmíněných si zahrály i na pěti mistrovstvích Evropy, přičemž i zde vybojovaly jeden bronz (1995).

Olympijské sportovkyně z Ruska:

Olympijské sportovkyně z Ruska se na hrách představí již pošesté. Své nejlepší umístění zaznamenaly na předchozí olympiádě v korejském Pchjongčangu, kdy skončily čtvrté. V souboji o bronz tehdy nestačily na Finky (2:3).
Celkově působí ruské hokejistky na mezinárodní úrovni od roku 1994, kdy sehrály svůj první zápas právě proti svým dnešním soupeřkám. Od té doby mají za sebou 17 účastí na mistrovství světa, přičemž na třech z nich vybojovaly bronzovou medaili. Taktéž si zahrály na dvou mistrovství Evropy, a to v letech 1995 a 1996. Ve druhém zmiňovaném roce si z turnaje odvezly stříbrnou medaili.

Zdravím všechny příznivce ledního hokeje! Dnes se společně podíváme na utkání skupiny A ženského olympijského hokejového turnaje mezi Olympijskými sportovkyněmi z Ruska a Švýcarskem.

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 05:10.