Pondělí 25. září 2023, svátek má Zlata
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet
  • Pondělí 25. září 2023 Zlata
Advertisement

To je ode mě vše. Děkuji za pozornost a u dalších přenosů se budu těšit zase někdy na počtenou.

Česká juniorská reprezentace skončila na mistrovství světa ve čtvrtfinále na hokejkách domácí Kanady. Svěřenci kouče Tourignyho dnes vsadili na hru zakládající především na pevné defenzivě a to se vyplatilo. Javorové listy zadělali na očekávaný postup už v první třetině, kdy skórovali Dylan Cozens a Bowen Byram. Češi se i navzdory dvoubrankovému manku nevzdali a ze všech sil bojovali o zdramatizování utkání. I přes větší počet střel ale Levi udržel čisté konto, jelikož obránci před ním skvěle čistili prostor a on tak nemusel řešit žádnou složitější situaci. V závěru střetnutí ještě Mlejnkova družina zkusila powerplay, ale neskórovala, třetí zásah na druhé straně naopak přidal Connor McMichael. To ovšem nic nemění na faktu, že Češi mohou odejít z turnaje se zdviženou hlavou.

Konec zápasu.

Sestavy a rozestavení

KanadaKanada

1 Levi
Levi
4 Byram
Byram
11:39
Drysdale
5 Harley
Harley
Schneider
21 Guhle
Guhle
27 Barron
Barron
8 Spence
Spence
Korczak
Holloway
McMichael
57:11
22 Cozens
Cozens
08:22
Perfetti
9 Zary
Zary
18 Krebs
Krebs
29 Quinn
Quinn
19 Byfield
Byfield
Pelletier
20 Mercer
Mercer
16 Suzuki
Suzuki
Tomasino

ČeskoČesko

30 Malík
Malík
Kučeřík
28 Krutil
Krutil
5 Svozil
Svozil
7 Haš
Haš
Kubíček
Jiříček
22 Suhrada
Suhrada
11 Teplý
Teplý
19 Myšák
Myšák
10 Lang
Lang
26 Raška
Raška
18 Vitouch
Vitouch
13 Novák
Novák
29 Mužík
Mužík
Přikryl
Beránek
Rychlovský
16 Najman
Najman
27 Koffer
Koffer

Rozhodčí: Fraser Lawrence (CAN), Tyson Stewart (CAN) – Maxime Chaput (CAN), Kelsey Mahoney (CAN)

59:40

Puk končí na české střídačce po vyhození Bradena Schneidera. Utkání se už pouze dohrává, o vítězi je jasno.

59:11

Přihrávka před branku mířila na Adama Rašku. Pravé křídlo bojovalo ze všech sil, ovšem proti početní přesile mělo malou šanci na úspěch.

58:20

Trenér Karel Mlejnek ponechává Nicka Malíka ve hře, nezkouší poslat do hry šestého hokejistu. Češi přišlo o pásmo, Haši si totiž neporozuměl s Kučeříkem.

58:02
Trest

V závěru utkání si Češi zahrají první přesilovou hru. Quinton Byfield zahákoval Radima Kučeříka a kanadští rozhodčí byli nekompromisní.

58:00

Probíhají poslední dvě minuty třetí třetiny.

57:11
Gól

Kanada právě vstřelila branku!
Je rozhodnuto. Vyhození Guhleho po mantinelu Haš promáchl a CONNOR MCMICHAEL tak dostal prostor dovézt puk až do brány. Zbavil se i posledního obránce a za dozoru Krebse pojistil postup Kanady do semifinále. Asistence: Kaiden Guhle a Peyton Krebs.

56:36

Dvakrát v rozmezí pár vteřin vypálil dělovku od modré Martin Haš. První pokus úspěšně vyrazil Devon Levi, druhý proletěl vysoko nad.

56:02

Po buly pálil Teplý křižnou střelu, Levi vyrazil. Tlak českého mužstva sílí, domácí favorité jsou pod tlakem!

55:51

Kanaďané už si nechtěli nahrávat a tak to Jamie Drysdale zkusil přes celé hřiště. Puk proletěl kousek vedle pravé části brankové konstrukce.

55:28

Connor McMichael nabral rychlost, ale přes Haše nezkoušel střílet do prázdné brány. Místo toho přihrával Krebsovi, avšak právě Haš pas hokejkou zblokoval.

55:14

Dobrou šanci měl Myšák, jenž dostal více prostoru mezi kruhy. Nevyužil ho, střelecký pokus poslal mimo tři tyče. Hraje Kanada.

54:36
Šance

Karel Mlejnek brzy povolal na střídačku Nicka Malíka, Češi zkoušejí powerplay!

54:30

Čas českého týmu na vyrovnání se povážlivě krátí. Domácí hráči si bez problémů hlídají dvoubrankový náskok, soupeře prakticky k ničemu nepouští.

54:01

Parádní hit předvedl Michael Krutil proti Suzukimu, který se ztěžka zvedá z ledu. Kanada zůstává na puku, forward totiž ještě před kontaktem dokázal nahrát do hole spoluhráči.

53:45

Najman zpoza brány překvapil obranu i gólmana pasem na Rychlovského, ten ale nedokázal propasírovat touš do sítě. Vzápětí pálil Krutil a Levi našel puk v lapačce.

53:27

Hokejisté javorových listů spěchali do přečíslení, které Philip Tomasino řešil střelou. Střelu na zadní tyč Kubíček úspěšně zblokoval.

52:51

Nahrávka od modré čáry zastavena kanadskou linií, jmenovitě Hollowayem. Výborně zahrál Svozil, který soka přišpendlil na mantinel a k ničemu ho nepustil.

52:15

Adam Raška byl úspěšný při forčekingu. Zkoušel žabičku na Myšáka, ale kotouč přeskočil přes čepel útočníkovi holi.

51:58

Do první formace se k McMichaelovi a Cozensovi přesunul Krebs. Pravé křídlo nabilo mezi do pravého kruhu centrovi McMichaelovi, jenž těsně přestřelil.

51:07

Adam Najman úspěšně bojoval o puk a přikopl ho Mužíkovi. Ten ještě hledal Myšáka, kterého pohlídal pozorný kapitán Byram.

50:44

Z levé strany nahazoval pro změnu Guhle. Zazvonila branková konstrukce, avšak jen z boční strany, Malík měl situaci pod kontrolou.

50:31

Naopak jsou to Kanaďané, kteří stupňují tempo. Connor McMichael před brankou našel Cozense, střela příklepem skončila i s pomocí teče Kučeříka nad.

50:10

Rozběhla se závěrečná desetiminutovka základní hrací doby. Kanada je blízko vítězství a bylo by překvapením, pokud by se Češi ještě zmohli na odpor, marně totiž usilují o vytvoření gólové šance.

49:20

Do hry hokejkou se zapojil i gólman Devon Levi. Musel, neboť nahození Svozila zpomalil Byram. Poradil si výborně, rozehrál na volného Pelletiera.

49:01

Za nahozeným pukem Haše sprintoval Novák. V rychlostním souboji ovšem nevyzrál na Drysdala, který se na svůj věk zachoval velmi zkušeně.

48:34

Zase rozhodčí musel přerušit hru. Na teč nahazoval Dylan Holloway, avšak Connor Zary kotouč minul a tak byl v pohotovosti znovu Malík, který si netroufl na rozehrávku.

48:09

Krátce po buly střílel pro změnu Connor Zary. I v tomto případě si český gólman věděl rady, touš zakryl lapačkou.

48:00

Od levého mantinelu pálil zápěstím Kaiden Guhle. Malík měl otevřený prostor, černou gumu udržel mezi betony.

47:34

Martin Beránek dorážel na Drysdala, jemuž nepomohl ani úprk za vlastní svatyni. Ve finále volil nejjistější možnost, vyhození na zakázané uvolnění.

47:02

Krutil dostal hru do středního pásma, na puku ovšem jsou Kanaďané. Michal Teplý totiž ve férovém souboji jeden na jednoho nedokázal přebruslit Harleyho.

46:38

Zakončení Jakoba Pelletiera vyrazil Malík jenom před sebe. Dorážet mohl Cole Perfetti, jenže puk mu projel pod bruslemi, načež Čechy osvobodil Jiříček.

46:07

Hra přerušena. Od pravého mantinelu prověřil Nicka Malíka útočník Dylan Holloway, brankář schoval kotouč v lapačce.

45:56

Po tvrdém hitu Drysdala zůstal na ledě ležet Svozil. Hodně tvrdý zákrok, který však rozhodčí posoudili jako čistý.

45:14

Filip Koffer udělal chybu, zadovkou vyslal do protiútoku Kaidena Guhleho. Svižná rána mířila na bližší tyč, puk o kousek minul bránu.

44:33

Kanadské problémy s rozehrávkou chtěl potrestat Krutil, jenže nahození za gólmana pohlídal Kaedan Korczak. Před forčekujícím Langem posléze nahrál Spencemu.

44:12

Connor Zary za bránou tvrdě dohrál Nováka a získal touš do své moci. Zkoušel obtočil bránu, avšak na pozorného Malíka nevyzrál.

43:25

První zákrok ve třetí části si Devon Levi připsal po dělovce Kubíčka od modré čáry, na níž dobře viděl a zasáhl bez potíží.

43:00

A byl to právě Svozil, kdo rozjel nadějný protiútok Čechů po pravém mantinelu. V předbrankovém prostoru hledal Mužíka, jemuž zblokoval hokejku Byram.

42:36

Braden Schneider na modré čáře zastavený Stanislavem Svozilem. Brněnský mladík dnes hraje výborně, starších soupeřů se vůbec nebojí.

42:11

V útočném pásmu dostal šanci hrát Adam Najman. Před brankou hledal Teplého, jenž napálil jednoho z obránců. Dlouho nikdo nevěděl, kde je puk, nakonec jej našel Drysdale.

41:36

Je vidět, že Kanaďané nechtějí drama a bojují o pojistku v podobě třetího gólu. Ale čeští junioři zatím příkladně brání.

41:12

Peyton Krebs vyhrál buly, ale Harley zaváhal a nechal hrát Přikryla. Ten stejný hokejista ovšem vypíchnutím puku zabránil přečíslení.

40:24

Connor McMichael zkoušel štěstí si najel do pravého kruhu na přihrávku Cozense. Malík k sobě stihl srazit betony, puk v nich udržel.

40:10

Rozběhla se závěrečná dvacetiminutovka třetího čtvrtfinále! Kanada drží dvoubrankový náskok, o postupu ale ještě není rozhodnuto ani zdaleka!

40:01

Začala třetí třetina.

Další třetina začne přibližně v 2:59.

Ve druhé třetině se skóre nezměnilo, Kanada i nadále vede dvoubrankovým rozdílem. Češi hrají bojovným stylem a čekají na chybu domácích hokejistů, kterých, bohužel, zatím moc nebylo. Největší šanci druhé šanci měl domácí kapitán Byram, jehož dělovka skončila na horní tyči. Svěřenci kouče Mlejnka mohli zahrozit v samotném závěru prostřední části, avšak při přečíslení Myšáka výborně dobruslil a v zakončení mu zabránil Krebs.

40:00

Druhá třetina skončila.

39:41

Dylan Holloway vyzval k souboji jeden na jednoho Šimona Kubíčka. Puk sice procpal mezi obráncovými betony, vzápětí ovšem úřadoval Malík a natažení lapačka.

39:12

Na modré čáře došlo k nedorozumění mezi Harleym a Spencem a Myšák společně s Teplým ujeli do přečíslení. Skvěle však zareagoval Krebs, který dotáhl Myšáka a přihrávku na jeho osobu nepustil.

39:00

Probíhá poslední minuta druhé třetiny.

38:31

Drobné postrkávání mezi Beránkem a Pelletierem rychle vyřešili rozhodčí. Konflikt se odehrál při přerušené hry, český forward se provinil ofsajdem.

38:05

Převaha javorových listů nabírá na obrátkách. Connor McMichael nahazoval na teč, Cozens ani Holloway však nedokázali změnit směr letu puku.

37:36

Na konci rychlého kanadského výpadu stál Connor Zary. Malík roztáhl betony a černou gumu za svá záda potřetí nepustil.

37:12

David Jiříček dal do bekhendového vyhození přílišnou razanci. Rozhodčí odpískal icing, Thomas Harley udržel na zádech Vitoucha.

36:54

Nick Malík raději podržel touš po slabé střele Dylana Hollowaye. Vyčerpaná Myšákova formace může vystřídat a nabrat síly.

36:17

Kanada nyní zamkla soupeře pod velký zámek. Domácí prostřídali během hry a mají na ledě výhodu čerstvých sil. Quinnovi nahození od modré bylo hodně nepovedené.

35:41

Krebsovi se střídání povedlo. Hýřil velkou aktivitou, zkoušel zapsat asistenci na gól Jakoba Pelletiera. Tomu zabránil ve skórování Malík.

35:08

Peyton Krebs si pustil kotouč kolem Svozila a pokračoval po pravé lajně. Posléze volil bekhendovou přihrávku po ledě, kterou odklidil do bezpečí Haš.

34:46

Ihned po přejetí útočné modré vypálil zápěstím Martin Beránek. Devon Levi puk mířící přímo na něj ukryl ve výstroji.

34:21

Adam Raška neustál souboj u mantinelu a Kanaďané vyvezli touš do středního pásma. Nahazovat zkoušel Jordan Spence, Thomas Harley vzdal jízdu za bránu a šel střídat.

33:29

Myšák ztratil puk ve středním pásmu, nicméně domácím se vedlo o moc lépe. Centr první formace tak dostal druhou šanci. Přihrál Langovi, jenž tvrdou střelou provětral pravý beton kanadského fantoma.

33:14

Martin Haš mohl střílet, avšak volil nahození za bránu. V tomto prostoru svedl Teplý s Langem souboj proti Byramovi s Drysdalem. Úspěšnější byla domácí dvojice.

32:45

Filip Přikryl se vytočil zpoza Zaryho a od pravého mantinelu zkusil zaskočit Leviho. Kanadský gólman byl přilepený k tyči a lapačkou posunul kotouč za bránu.

32:00

Postavení mimo hru i na druhé straně. Dylan Holloway si zamotal puk mezi hokejku a než jej stihl zpátky dostat pod kontrolu, prchl do útočného pásma dříve Spence.

31:26

Rozhodčí odpískali českému týmu ofsajd. Stanislav Svozil pozdě nahrával do útočné třetiny, Filip Přikryl byl v tu dobu dávno za modrou.

31:09

Dylan Cozens mohl střílet, ale ještě volil nesobecky zadovku za sebe na McMichaela. Centr elitní lajny si sjel blíže k bráně, mezeru mezi betony Malíka hledal marně.

30:28

S forčekujícím Teplým si bezpečně poradil Byram, jenž po mantinelu nahrál Drysdalovi. Ten zklidnil hru a umožnil spoluhráčům prostřídat řady.

30:10

Utkání se přehouplo do druhé poloviny. Na ledě třetí útok Čechů. Filip Koffer protečoval puk do útočné třetiny, Kaedan Korczak v rychlostním souboji porazil Nováka.

29:33

Kanaďané slibně vypadající útok nedovedli k dokonalosti. Zarymu ve snaze o přihrávku zablokoval hokejku Martin Lang, centr byl bez šance něco vymyslet.

29:10
Šance

Horní tyčka zachránila Malíka od třetího inkasovaného gólu! Od Pleetiera dostal nabito kapitán Bowen Byram, druhého zásahu se zatím nedočkal.

28:28

Oba týmy mají na kontě po třináctí střelách mířících mezi tři tyče. S tou doposud poslední si Malík poradil s klidem, slabé nahození Drysdala odpálil do ochranné sítě.

28:02

Druhý útok si na střídačce pořádně odpočinul a nyní může opět vytvářet tlak na defenzivu favorita. Adam Raška projel za brankou Leviho a ve finále pěkné individuální akce hledal od levého mantinelu Vitoucha, který těsně na touš nedosáhl.

27:36

Martin Haš v plné rychlosti zaškobrtl a skončil v bráně. Malíkovi nezabránil v pohybu, český brankář proti nepřesné střele McMichaela zasahovat nemusel.

27:11

Kanadský kapitán Bowen Byram nahodil do útočného pásma a Dylan Cozens chtěl udržet puk v útočné třetině. Proti Svozilovi neuspěl.

26:18

Kotouč se od Hollowaye a Malíkovi vyrážečky odrazil nad českou bránu. Gólman si nebyl jistý, kde je kotouč, naštěstí vše dopadlo dobře.

26:01

Kučeřík tentokráte výborně v defenzivě. Poté, co odzbrojil Suzukiho přihrál Langovi, který poslal puk na zakázané uvolnění.

25:31

Radek Kučeřík přihrávkou napříč třetinou našel Beránka, který kousek před modrou zkoušel kličku na Drysdala, který ale soupeři šikovně vypíchl puk.

25:06

Braden Schneider bekhendem rozehrál na Jacka Quinna, který ještě rozvinul akci pasem na Dylana Hollowaye. Toho za brankou dohrál a výborně odzbrojil Kubíček, který ještě nestihl vystřídat.

24:38

David Vitouch posléze vyhodil, ale jen za cenu zakázaného uvolnění. Trenér Karel Mlejnek reaguje, bere si oddechový čas. Druhá česká lajna už by se nejraději viděla na střídačce.

24:35

Jamie Drysdale dostal po nahrávce od Zaryho hodně volného prostoru na pravé straně. Malík skvěle zmenšil střelecký úhel a pokus vytěsnil.

24:07

Před branku českého mužstva najížděl od levého mantinelu Connor Zary. Puk si přehodil na bekhend, v momentě střely ho ovšem tvrdě srazil k zami Novák.

23:24

Jednodušší práci měl Malík při zakončení Byfielda, které udržel ve výstroji a to bylo důležitý, protože Bowen Byram už číhal na dorážku.

23:20

První útok javorových listů opět ukázal svou kvalitu. Na konci akce stálo nahození beka Guhleho a Malík nakonec zachytil kotouč, aniž by sám věděl jak.

23:00

Domácí hokejisté se ve druhé třetině hledají, čeští junioři jsou překvapivě lepší! Dylan Cozens Kanadu sice osvobodil, ale jen za cenu zakázaného uvolnění.

22:25

Ofsajd zastavil útočnou snahu českého čtvrtého útoku. Radek Mužík již nepočítal s kličkou, kterou Přikryl udělal ještě ve středním pásmu.

22:11

Z pravého kruhu vyzkoušel štěstí Quinton Byfield. Přes Kubíčka ale prostor nenašel, Nick Malík pouze kontroloval kotouč letící mimo bránu.

21:26

Stanislav Svozil natahoval svou nohu na modrou čáru, ale neudržel ji na ní. Martin Haš s pukem přejel modrou a rozhodčí odpískal ofsajd.

21:03

Gólman Levi zazmatkoval při rozehrávce, načež přihrál do hole Novákovi. Z velkého úhlu zkusil brankáře zaskočit, ale Levi se stihl vrátit do brány.

20:30

Krebs na vhazování neuspěl a Teplý tak mohl vyhodit do středního pásma. Ještě zaforčekoval Myšák, jenž dovolil spoluhráčům vystřídat.

20:21

Dlouho se v ní neohřáli. Haš osvobodil český tým, bohužel jen za cenu zakázaného uvolnění. Teplý Drysdala nepřebruslil.

20:10

Druhá třetina je v plném proudu! Stejně jako v první třetině, i teď buly ovládl McMichael a Kanada už spěchá do útočné třetiny.

20:01

Začala druhá třetina.

Další třetina začne přibližně v 2:03.

Domácí Kanada zatím potvrzuje papírové předpoklady a po první třetině je blíže postupu do semifinále. Nad českým výběrem vede 2:0 zásluhou dvou gólů v rozmezí tří minuty. Do vedení poslal Kanadu Dylan Cozens, který vyřešil nájezd úspěšnou střelou lapačku, načež skóroval krátce po skončení první přesilovky obránce Bowen Byram střelou při jízd vzad. Češi ale nehrají vůbec špatně, soupeře dokonce v úvodní dvacetiminutovce přestříleli, leč efektivita je zatím nulová.

20:00

První třetina skončila.

19:18

Češi se provinili ofsajdem, hra se stěhuje do středního pásma. Po přerušení hry Martin Beránek naznačil jednomu z obránců podkopnutí, rozhodčí naštěstí situaci přešli bez trestu.

19:09

Před Malíkovo brankoviště vyjel Quinton Byfield. K zakončení se ovšem nedostal, protože jej zezadu tvrdě, avšak čistě atakoval Radek Kučeřík.

19:00

Probíhá poslední minuta první třetiny.

18:26

Češi sice prohrávají, ale nehrají vůbec špatně, dokonce mají více střel než soupeř. V pořadí již jedenáctou přidal Jan Myšák, který z dobré pozice trefil jenom brankáře.

18:05

Na Davida Vitoucha zatlačil Connor McMichael a čeští hokejisté přišli o útočnou třetinu. Dobře zabral dozadu Martin Haš, který si pomohl přihrávkou svému obrannému kolegovi Svozilovi.

17:56

Do útočné třetiny Kanady dostal černou gumu Peyton Krebs, který si obhodil puk kolem Jiříčka. Posléze vyhodil kotouč za bránu Malíka a odjel na střídačku.

17:23

Vyhození Schneidera ještě na modré dokázal zachytit Najman, jenž bleskově nahrál Rychlovskému. Pokus z pravého úhlu kryl Levi.

16:30

Češi alespoň na pár vteřin Kanadu přehrávají. Michael Krutil už neměl moc času a tak musel i navzdory velkému úhlu střílet, Kaedan Korczak zblokoval kotouč do ochranné sítě.

16:02

David Vitouch vzal akci na sebe, čímž překvapil ofenzivu Kanady. Až v útočném pásmu předal kotouč Svozilova, nabídka na teč se neujala.

15:40

Nick Malík a jeho druhý zákrok v rozmezí půl minuty. Tentokráte jej prozkoušel centr prvního útoku, i on si vylámal zuby na lapačce.

15:10

Elitní kanadský útok, především pak Cozens, hraje s velkou jistotou na hokejkách. Právě Cozens jako vítr proletěl kolem Haše, načež provětral Malíkovu lapačku.

14:42

Úspěšný zákrok Leviho po nepříliš prudkém zakončené Michala Teplého. Střelu do horních pater brány vykryl pravým ramenem.

14:21

Odvážný průnik Byrama byl zastaven za bránou. Kanadský obránce a střelec druhého gólu skrze přesilu projel, ale už bez puku.

13:45

Po buly zkoušel z vrcholku levého kruhu Zary. Avšak narazil na Stanislava Svozila, který se obětavě postavil do cesty tvrdé střele.

13:14

Hraje se opět v obranném pásmu českého výběru. S chutí hrající Quinton Byfield zkoušel otočku kolem brány, v klíčový okamžik mu ale sjel touš z čepele hole.

12:42

Michael Krutil se na modré čáře odvážnou kličkou zbavil soupeře a ihned střílel. Levi dobře viděl a vyrazil černou gumu do bezpečí.

12:12

Michal Teplý přihrál Myšákovi za brusle. Centr první lajny ještě bekhendem hledal Langa, ale slabou nahrávku zastavil vracející se Jakob Pelletier.

11:39
Gól

Kanada právě vstřelila branku!
Čeští junioři přežili oslabení, ale domácí udeřili o pár sekund později. BOWEN BYRAM si v jízdě vzad potáhl puk k pravému mantinelu a střelou do teploměru uspěl, Malík nedokázal stlačit pravou ruku k tělu. Asistence: Peyton Krebs a Dylan Cozens.

10:59

Domácí hokejisté si vyměňují puk a Češi jenom stínují. Před branku si vyjel Krebs, Malík včas vystrčil vyrážečku.

10:33

Kanaďané vyhráli buly a okamžitě spustili kolotoč v útočném pásmu. Na konci akce stál znovu Cozens, který ani nadvakrát neprostřelil Malíka.

09:35
Trest

Přichází další problém v podobě oslabení. Rozhodčí vylučují Adama Rašku , který se u mantinelu provinil nedovoleným bráněním.

09:28

A domácí jsou při chuti. Okamžitě se vrhli do točného pásma znovu, ránu zápěstím v podání Drysdala Malík s problémy vytěsnil lapačkou nad bránu.

08:22
Gól

Kanada právě vstřelila branku!
Tak to je obrovská škoda. Češi drželi útočné pásmo, ale chybnou rozehrávku zachytil McMichael, jenž skvělým obloučkem vyslal do úniku DYLANA COZENSE. Levé křídlo volilo střelu na lapačku a Malík bohužel neudržel kotouč před brankovou čárou. Asistence: Connor McMichael.

08:15

Krok chyběl Teplému k tomu, aby byl nejrychleji u vyražené střely beka Svozila. Bohužel zareagoval pozdě a puk tak přebral Byram.

07:16

Po vyhraném buly českého týmu pálil od modré Martin Haš. Rána po ledě Levimu starosti nenadělala, mířila mimo bránu.

07:10

Zakázané uvolnění domácích, kteří se špatně domluvili. Jamie Drysdale nahrával po lajně, Connor Zary sjížděl na střed.

06:45

Postavení mimo hru zastavilo další útočný výpad Kanady. S pukem jedoucí Dylan Cozens přejel útočnou modrou čáru později než McMichael.

06:16

Nahození do třetiny, žádné komplikace ve středním pásmu. Stanislav Svozil zklidnil hru a kompletní druhá lajna míří na střídačku.

05:30

V permanenci musel být i na druhé straně Nick Malík. Nahození Byrama od pravého mantinelu postrádalo na razanci, gólman udržel puk.

05:03

Šimon Kubíček následně hrál prim i na útočné polovině. Zadovkou ho našel Michal Teplý, ale prostor mezi rukou a betonem si Levi pohlídal.

04:40

Rychle na druhou stranu. Jakob Pelletier mohl střílet, nakonec ještě hledal před bránou Quinna. Ten se puku nedostal, dobře zasáhl Kubíček.

04:09

Češi se dostali do pásma, konkrétně první útočná formace. Lehké nahození Langa nedokázal Levi udržet ve výstroji, puk ovšem vyrazil příhodně pro spoluhráče.

03:38

Otočku před branku předvedl Philip Tomasino. Malík s podobnou možností počítal, beton měl výborně přilepený k tyčce.

03:00

Kanaďané v náporu. Na modrou čáru dostal nabito obránce Jamie Drysdale a byl to Rychlovský, kdo obětavě srazil ránu do rohu kluziště.

02:27

Zpoza brány Connor McMichael přihrál do předbrankového prostoru COusinse, jenž si s Malíkem neporadil, trefil jej do pravého betonu.

02:02

Connor Zary zkusil štěstí středem. Do obranné dvojice si nakonec netroufl, přihrál doleva Krebsovi. Ten minul cílové zařízení.

01:23

Domácí hokejisté od prvních vteřin útočí. Quinton Byfield nabral velkou rychlost po levé lajně, střelu zápěstím mířícího do levého horního rohu vytěsnil Malík vyrážečkou.

01:06

Kanadský kapitán Bowen Byram si protáhl pobyt na ledě. Nakonec zkusil za obranou najít hůl Hollowaye, který ovšem puk jen protečoval za českou bránu.

00:16

Kanaďané dlouho neotáleli. Dylan Cozens si výborně sklepl puk ze vzduchu a svižnou střelou prověřil pozornost Nicka Malíka.

00:10

Zápas začal! Úvodní buly dopadlo lépe pro McMichaela a jsou to domácí hokejisté, kteří mají možnost jako první zaútočit.

00:01

Utkání právě začalo.

Úvodní sestavy:

Kanada: Levi (Garand) – Byram (C), Drysdale, Harley, Schneider, Guhle, Barron, Spence, Korczak – Holloway, McMichael (A), Cozens (A) – Perfetti, Zary, Krebs – Quinn, Byfield, Pelletier – Mercer, Suzuki, Tomasino.

Česko: N. Malík (Pařík) – Kučeřík (A), Krutil, Svozil, Haš, Kubíček, Jiříček, Suhrada – Teplý, Myšák (C), Lang – Raška, Vitouch, P. Novák – Mužík, Přikryl, Beránek – Rychlovský, Najman (A), Koffer.

Rozhodčí: Fraser Lawrence (CAN), Tyson Stewart (CAN) – Maxime Chaput (CAN), Kelsey Mahoney (CAN).

Vzájemné zápasy

Češi na Kanadu dlouhodobě neumí. Za posledních 13 let se celky těchto dvou národních týmů střetly čtrnáctkrát, přičemž jediné výhra českého národního týmu se datuje k roku 2013. Poslední utkání mezi Kanadou a Českem se odehrálo na silvestra roku 2019, hokejisté javorových listů bez větších problémů zvítězili 7:2.

Česko

Čeští mladíci budou ve čtvrtfinálovém klání obrovským outsiderem. Ale zápas začíná za bezbrankového stavu a šance tu tak je vždycky. Mlejnkova družina na úvod šampionátu inkasovala tvrdý direkt od Švédska, nad nímž sice vedla, ale postupem se ukázala vyšší herní kvalita soupeře, který do Malíkovy sítě nasázela sedm branek. O to příjemnější přišlo překvapení ve druhém zápasy, kdy Češi vynulovali Rusy a naopak sami dvakrát skórovali. Velmi cenné vítězství. Bohužel, ve výsledku zas tak velkou roli nehrálo. Česko totiž vzápětí inkasovalo další tvrdý debakl 0:7 od Ameriky a v souboji o postup změřili síly s Rakouskem, s nímž si podle očekávání poradili, výsledek 7:0 jasně odráží obraz hry. Ani zisk šesti bodů ovšem Čechům nezajistil lepší než šesté místo, proto musí bojovat o přežití v turnaji s vítězem druhé skupiny. Nejvíce bodů nasbíral plzeňský útočník Martin Lang (3+1).

Kanada

Kanadští junioři prochází turnajem bez ztráty kytičky. Na úvod si s velkou chutí zastříleli, koronavirem oslabené Německo rozstříleli 16:2. Více problémů měli s našimi východními sousedy ze Slovenska, s nimiž se museli strachovat o vítězství do posledních vteřin, ale gól do prázdné brány nakonec pečetil jejich vítězství 3:1. Následovala další kanonáda, kterou schytalo Švýcarsko, výsledek 10:0 hovoří za vše. V přímém souboji o první místo ve skupině A se svěřenci kouče Tourignyho utkali s Finskem, kde se očekávala velká bitva. Avšak hokejisté Kanady žádné drama nepřipustili, měli dvakrát více střel a zvítězili s přehledem 4:1. Týmovou produktivitu vede Dylan Cozens s 11 body, více bodů na turnaji nasbíral už jen Američan Zegras.

Všem fanynkám a fanouškům hokeje přeju krásné nedělní brzké ráno! Vítám vás při sledování čtvrtfinálového utkání na Mistrovství světa do 20 let, v němž Čeští junioři změří síly s největším favoritem turnaje, Kanadou.

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 01:00.