To je ode mě už pro tentokrát opravdu vše. Z rozradostněného Bramptomu se s vámi loučím, mějte se krásně.

A nyní přichází další krásný okamžik, v CCA Centre zazní česká státní hymna.

Šance

České hokejisty nyní jedna za druhou dostávají na krk bronzové medaile. Ohromná gratulace.

Ingoldová

Rozhodčí: Hillerová, Rapinová – Cameronová, Chartrandová.
Počet diváků: 2162

Ocenění nejprve přebírají také rozhodčí, nutno uznat, že dneska to pro ně rozhodně nebylo jednoduché utkání.

Jak to ve sportu bývá, na jedné straně probíhá ohromná radost, na té druhé panuje smutek. Kapitánka Lara Stalderová napříkla rozlámala svou hokejku o mantinel.

Na ledě probíhá ohromná radost českého celku. České holky po sobě skáčou, náležitě si užívají tento úspěch.

JE TO TAM! České hokejisty to dokázaly a po roce jsou znovu bronzové. Je to historicky druhá medaile pro české hokejistky. Ve třetí třetině ubránily, s jistou Blankou Škodovou, velký tlak Švýcarka a zaslouženě končí na třetím místě.

Nejlepší hráčky zápasu: Aneta Tejralová – Shannon Sigristová.

Střely na bránu: 33 – 13.

Konec zápasu.

59:33
Šance

Klárá Hymlárová drží puk ve středním pásmu, vypadá to nadějně.

59:03

Puk ve středním pásmu, Češky se bráni ze všech sil, zatím odolávají.

58:39

Alina Müllerová si udělala prostor na levém kruhu, následně švýcarský útočnice mířila ke vzdálenější tyči. Blanka Škodová její ránu zachytila do své lapačky.

58:18

Blanka Škodová drží kotouč ve své lapačce. Vhazovat se bude po její levici a nyní už jsou Švýcarky opravdu v šesti.

58:01

Začaly poslední dvě minuty třetí třetiny, Andrea Braendliová už je jednou nohou venku ze svého brankoviště.

57:42

Blanka Škodová poprvé zasahuje ve třetí třetině, těžký okamžik ale zvládla.

56:44

Češky se řítily do otevřené švýcarské obrany, Adéla Šapovalivová hledala před brankou Mlýnkovou, ta ovšem puk ze vzduchu netrefila.

55:37

Skvělým obranným zákrokem se prezentovala u mantinelu Sára Čajanová, která nepustila Švýcarky do rychlého brejku. Jsou před námi závěrečné čtyři minuty.

54:38

Poté musela Andrea Braendliová znovu do akce, tentokrát se proti ní vyřítila Daniela Pejšová, která si sjela od modré čáry, gólmanka Švýcarka ale její ránu vytáhla ramenem nad branku.

53:51

Vanišová se opět ukázala v dobrém světle, obecně česká druhá formace hraje neskutečné utkání. Tereza Vanišová se teď dostala až před brankářku od pravého mantinelu, kličku do forhendu nicméně nedotáhla.

52:43

Češky jsou nadále velmi aktivní směrem dopředu, což evidentně dělá Švýcarkám větší problémy. Ty, ačkoliv hrály i přesilovou hru pět na tři, stále čekají na první přesnou střelu na bránu ve třetí třetině.

51:32

Tereza Vanišová v další velké šanci, česká útočnice si sjela na osu hřiště, posléze ale branku Braedliové přestřelila. Češky jsou ale nadále usazeni v útočné třetině a kombinují.

Dnešní utkání sleduje 2162 diváků.

50:32

Výborně. Češky jsou v plném počtu.

50:08

Český tým je již ve čtyřech, první těžkou prověrku zvládl.

49:45

Češky se neuvěřitelně brání. Opět se jim povedlo vyhodit se štěstím kotouč až k Braedliové.

49:06

Alina Müllerová trefila jen nohy české hráčky a český celek se osvobozuje. Avšak Švýcarky rychle spěchají do útočné třetiny.

48:32

Oddechový čas pro tým Švýcarsko.

48:32
Šance

96 přesilové hry pět na tři pro Švýcarky.

46:31

Při dalším útočném snažení je českým hráčkám pískán ofsajd.

46:01

Puk sice létá ze strany na stranu, avšak ve třetí třetině nadále Blanka Škodová čeká na první zákrok. To Andrea Braendliová si na nedostatek práce rozhodně ztežovat nemůže.

45:13

Na ledě se začíná i více přiostřovat, ale hlavní rozhodčí zatím nechávají hře volnější spád. Hraje se nyní hodně nahoru dolů.

43:46

Tereza Plosová nejprve ztratila hokejku, ale poté si ji sebrala a děly se věci. Nejprve připravila střeleckou pozici pro Tejralovou, ta ovšem minula. Plosová si posléze opět našla kotouč, na druhé vlně hledala své dvojče Terezu Pištěkovou, té ovšem před brankou přeskočil puk hokejku.

42:54

Utkání začíná být více nervózní, je vidět, že už jde zkrátka o hodně.

41:20

Snad již ve čtvrté velké šanci v zápase byla na druhé straně Tereza Vanišová, před branku Braedliové dostala hezkou přihrávku od zadního mantinelu, avšak ani ona puk netrefila, jak by si sama představovala.

40:20

Už mohlo být opět vyrovnáno, Alina Müllerová dostala před branku zpětnou přihrávku, švýcarská hráčka puk ale netrefila dle svých představ.

40:01

Čtyřicet minut hry je minulostí. České lvice mají stále blíže k bronzovým medailím, protože i po druhé třetině vedou o jednu přesnou trefu. Lena Marie Lutzová v prostředním dějství nejprve po chybě v defenzivě vyrovnala, avšak poslední slovo měla Denisa Křížová, která se trefila fantasticky z levého kruhu. Držme nadále palce českým holkám, ve třetí třetině ho budou potřebovat.

Střely na bránu po dvou třetinách: 25 – 10.

40:00

Druhá třetina skončila.

39:19

Neskutečné utkání hraje za Švýcarky Alina Müllerová, která se opět dostala do útočného pásma. Poté hledala před brankou Lutzovou, ta ovšem puk nezasáhla.

38:26

Zase to před brankou hořelo. Tereza Vanišová dostala hezký pas mezi kruhy, avšak poté česká útočnice poslala puk jen do lapačky Braedliové.

37:16
Gól

Česko právě vstřelilo branku!
Paráda, Češky jdou opět do vedení. Aneta Tejralová si zpracovala puk u mantinelu, poté si obhodila soupeřku, následně našla DENISU KŘÍŽOVOU, která se z levého kruhu nemohla trefit přesněji. Asistence: Aneta Tejralová, Klára Jandušíková.

36:05
Šance

Alena Mills rozjela rychlý protiútoku, česká kapitánka se posléze dočkala zpětné přihrávky na hranu brankoviště, avšak těsně minula. Její manžel se poté chytnul za obličej, tohle se musí proměňovat, si jistě říkal.

34:51

Švýcarky to zkusily znovu po rychlém brejku, a kdo jiný než Alina Müllerová. Ta ovšem z levé strany trefila jen připravenou lapačku Blanky Škodové.

34:20

Tereza Vanišová se hezky prosmýkla mezi dvě obránkyněmi, poté připravila puk pro Denisu Křižovou, ta ovšem z osy hřiště netrefila bránu.

34:04

Z protiútoku mohla vrátit českým barvám vedení obránkyně Daniela Pejšová, avšak ta ani nadvakrát nedotlačila puk do sítě.

33:41
Šance

Češky teď měly hodně velké štěstí. Po špatné přihrávce jela sama na bránu Alina Müllerová, švýcarská útočnice udělala vše dobře, avšak puk nakonec zastavila branková konstrukce.

33:16

Andrea Braendliová si opět našla puk ve své lapačce, české hráčky si na ní nepřišly ranou z levého kruhu.

32:44

Češkám se zatím přesilové hry moc nedaří, ani tentokrát nedokázaly branku Andrey Braendliové nějak více ohrozit.

31:42

A při zpětném přechodu do pásma je Češkám pískán ofsajd. Vhazovat se bude ve středním pásmu.

31:26

Lara Stalderová s Mullerovou zavezly puk do útočného pásma, Češky opět musí začít od své svatyně.

30:44
Trest

Stefanie Wetliová – 2 min., nedovolené bránění.

29:25

Daniela Lásková si za českou brankou počkala na Stalderovou, česká obránkyně získala nakonec puk pro české barvy, i když tento zákrok se dal rozhodně posoudit jako faul.

28:09
Gól

Švýcarsko právě vstřelilo branku!
Švýcarky vyrovnávají na 2:2, bohužel. Blanka Škodová si neporozuměla za brankou s Danielou Pejšovou, puku se zmocnila LENA MARIE LUTZOVÁ, která po objetí branky protlačila puk do sítě. Bez asistence.

27:11

Švýcarky už jsou rovněž v plném počtu. Ani tuhle početní výhodu české lvice nedokázaly využít, i když šance byly, co si budeme povídat.

27:07

Z pravé strany střílela Denisa Křížová, nicméně Andrea Braendliová nadále předvádí obdivuhodný výkon.

26:33

Češky v plném počtu začíná zkrácené přesilová hra Češek.

25:51

Při hře ve čtyřech Češky drží puk v útočném pásmu, dvakrát to poté zkoušela Daniela Pejšová, avšak poprvé trefila jen obránkyni, následně zasáhla Andrea Braendliová.

25:11
Trest

Lara Christenová – 2 min., podrážení.

25:04
Šance

Alina Müllerová předvedla parádní individuální akci, švýcarská útočnice se dostala po hezké kličce až před Škodovou, její branku ale posléze přestřelila.

24:33
Trest

Klára Jandušíková – 2 min., podrážení.

23:50

Aneta Tejralová je dnes hodně aktivní, česká obránkyně si znovu našla prostor na modré čáře, poté ale prostor mezi třemi tyčemi netrefila.

23:05

Na branku Škodové se hnal další švýcarský útok, avšak Laura Zimmermannová trefila jen nohy Dominiky Láskové, která výborně pomohla své brankářce.

22:13

Na druhé straně Blanka Škodová vykopla svým betonem ránu z pravého kruhu. Utkání se hraje hodně nahoru dolů.

21:32

Tereza Vanišová byla zaparkovaná před branoku, kam posléze také dostala přihrávku, česká útočnice ke dvěma asistencím ale svůj první gól na turnaji nepřidala.

20:50

I ve druhé třetině mají Češky dobrý start, puk drží v útočném pásmu, ale Andrea Braendliová zatím zasahovat nemusela.

20:01

Je za námi první třetina, po které zatím vedou české hráčky v boji o bronz nad Švýcarkami 2:1. České lvice sice jako první v zápase inkasovali, avšak stejně jak proti Finkám, poté zápas skvěle dokázaly otočit. Nejprve vyrovnala Denisa Křížová, poté se skvělou ránou prezentovala Michaela Pejzlová, která vstřelila svůj první gól na turnaji. Vedení českého celku je naprosto zasloužené, Češky své soupeřky vysoko přestřílely a byly aktivnější.

Střely na bránu: 18 – 3.

20:00

První třetina skončila.

19:52

Kotouč nakonec získaly na hokejky české hráčky, Aneta Tejralová nabrala velkou rychlost, nadějný brejk ale nedotáhla, mezi betony brankářky mezera na kotouč nebyla.

19:34

Puk zašlápnutý u mantinelu ve středním pásmu, rozhodčí zatím hru nepřerušují.

19:01

Začala poslední minuta první třetiny. Puk mají na hokejkách švýcarské hráčky.

18:28

Češky nevyužily ani svou třetí přesilovou hru v první třetině. Švýcarky jsou opět v plném počtu.

17:40

Dominika Lásková se efektně uvolnila na modré čáře, poté ale z levého kruhu branku soupeřky přestřelila.

17:35

Daniela Pejšová si popojela od modré čáry, následně česká obránkyně našla prostor ke střele, Andrea Braendliová si připisuje na svůj účet další důležitý zákrok.

16:58

Švýcarky hrají již již své třetí oslabení, na úvod se znovu dokázaly osvobodit.

16:28
Trest

Alina Müllerová – 2 min., hrubost.

16:28
Šance

České lvice mají jednu tutovku za druhou, Klára Hymlárová si na hraně brankoviště našla další odražený kotouč, švýcarská brankářka však, i přes dvě inkasované branky, zatím podává skvělý výkon.

16:12

Kateřina Mrázová se blýskla elegantní kličkou, její bekhendový pokus ale tentokrát pokryla Andrea Braendliová.

15:15

České hráčky se nadále tlačí do útoku, zcela zaslouženě se jim povedlo utkání otočit na svou stranu. Momentálně vedou Češky na střely 10:2.

14:31
Gól

To už ovšem neplatí, Češky otáčejí vývoj zápasu na svou stranu. MICHAELA PEJZLOVÁ byla zcela sama na pravém kruhu a ostrou ranou vymetla šibenici v bráně Braedliové. Asistence: Tereza Vanišová, Denisa Křížová.

14:15

Další velké šance českých hráček, nejprve se ostrou ránou prezentovala Jandušíková, poté dorážela Tejralová, avšak skóre je nadále vyrovnané.

12:57

Adéla Šapovalivová se drala ke střele, avšak na mladou českou útočnici nyní byla dvojnásobná přesila a Šapovaliová se ke střele nakonec nedostala.

11:46
Gól

Radost Švýcarek nicméně trvala pouhých 26 vteřin! Další českou ránu Vanišové z pravé strany Braedliová jen vyrazila, na dorážku byla poté připravená DENISA KŘÍŽOVÁ, která puk dorazila do sítě. Asistence: Tereza Vanišová, Aneta Tejralová.

11:15
Gól

Jaká škoda, Švýcarky využívají početní výhodu a jdou jako první v zápase do vedení. LARA STALDEROVÁ získala odražený puk, následně se rychlou kličkou dostala až před Škodovou, kterou prostřelila bekhendem k levé tyči. Asistence: Kaleigh Quennecová, Alina Müllerová.

10:54

Aneta Tejralová si nabrala puk na čepel hole a poté ho zkušeně poslala až a druhou stranu ledové plochy.

10:24
Trest

Kateřina Mrázová – 2 min., krosček.

09:33

Češky držely puk, ránu ze strany ale opět vyrazila Braedliová. Poté z rychlého brejku musela poprvé zasáhnout Blanka Škodová, těžký okamžik nicméně zvládla na jedničku.

08:43
Trest

Kaleigh Quennecová – 2 min., hákování.

08:11
Šance

Michaela Pejzlová měla obrovskou šanci, vymotala se ze strany až před branku, brankářce nasadila kličku do forhendu, poté ale již nestihla zasunout puk do prázdné brány, i za cenu faulu.

06:47

České hráčky jsou nadále velmi aktivní, Švýcarky zatím branku Blanky Škodové neohrozily jedinou střelou.

06:09

Puk už byl ve středním pásmu, čehož si čárová rozhodčí všimla. Po komerční přestávce se bude vhazovat ve středním pásmu.

05:31

Švýcarky zvládly ubránit i druhé oslabení v řadě, po čtyřech minutách tak konečně sledujeme hru v pět na obou stranách.

05:22

Denisa Křížová pálila z ostrého úhlu, z pravé strany nicméně gólmanku Švýcarska nepřekvapila.

04:55

Sára Čajanová servírovala puk z pravé strany před branku, tam si sjela Noemi Neubauerová, avšak ta tečovala puk nad branku Braedliové.

03:59

Švýcarky jsou již ve čtyřech a opět celkem jednoduše se dokázaly osvobodit. Češky musí s další akcí začít až od své branky.

03:31
Trest

Lena Marie Lutzová – 2 min., podrážení.

03:16

Aneta Tejralová vypálila ostrou ránu od modré čáry, její prudká rána ale jen rozduněla zadní mantinel.

02:29

Tereza Vanišová si vybruslila od mantinelu až na pravý kruh, odkud zkusila své štěstí, brankářka Švýcarka ale nadále drží svůj tým.

01:51

Češky ztratily kotouč v útočném pásmu, Švýcarky se poté celkem zadarmo dokázaly na úvod oslabení osvobodit.

01:32
Trest

Shannon Sigristová – 2 min., pozdní dohrání.

00:39
Šance

Obrovská šance českého celku hned na úvod zápasu. Dominika Lásková připravila výbornou pozici pro Denisu Křížovou, která byla zcela sama před bránou, avšak Andrea Braendliová se blýskla fantastickým zákrokem.

00:01

Utkání právě začalo.

Obě mužstva jsou připravena na modrých čárách, zápas začne za malou chvíli. Ve hře je bronzová medaile.

Rozbruslení obou týmů je u svého konce, po úpravě ledu to všechno vypukne. Držme palce českým hráčkám.

Úvodní sestavy:

Česko: Škodová (Zechovská) – Pejšová, Lásková, Tejralová (A), Čajanová, Jandušíková, Trnková, Kosinová – Šapovalivová, Mrázová, Mlýnková – Křízová (A), Pejzlová, Vanišová – Hymlárová, Přibylová, Neubauerová – Pištěková, Mills (C), Pátková – Plosová.
Trenér: Carla MacLeodová.

Švýcarsko: Braendliová (Maurerová) – Baechlerová, Christenová (A), Hauserová, Vallarioová, Wetliová, Sigristová, Forsterová, Hofstetterová – Stalderová (C), Enzlerová, Müllerová (A) – Lutzová, Leemannová, Quennecová – Zimmermannová, Martiová, Rosselová – Jorayová, Ingoldová.
Trenér: Colin Muller.

Krásný večer z kanadského Bramptomu!

Je to tady, dnes se rozhodne o tom, zdali si Češky z mistrovství světa odvezou po roce znovu medaili. V boji o třetí místo vyzvou Švýcarky.

Česká hokejová reprezentace na minulém šampionátu vybojovala historické bronzové medaile a na tento úspěch by Češky rozhodně rády navázaly i zde v Kanadě. Stačí k tomu jediné – porazit Švýcarky. Češky do bojů o medaile postoupily po litém boji, ve čtvrtfinále udolaly houževnaté Finky těsně 2:1, přestože v zápase prohrávaly. Mlýnková s Mrázovou ale skóre za 49 vteřin fantasticky otočily. V semifinále následně narazily na Spojené státy a utkání připomínalo spíše hru kočky s myší. Hráčky USA byly jasně lepší a po zásluze vyhrály 9:1.

Švýcarky ve skupině A porazily pouze Japonky a právě proti těmto soupeřkám si zahrály také ve čtvrtfinále. A pro Japonky to byl takové malé deja ju, protože i tentokrát prohrály. Švýcarky sice, jako Češky, prohrávaly, ale i ony dokázaly skóre skvěle otočit, vyhrály přesvědčivě 5:1. V semifinále už to byla ale jiná písnička, zde udávala tempo domácí Kanada, která utkání naprosto dominovala. Nakonec zvítězila 5:1, což rozhodlo o tom, že si Švýcarky po roce zopakují s Češkami boj o bronzové medaile.

Dámy a pánové, pohodlně se usaďte, začínáme ve 21:00 českého času. Jen pro upozornění, v Kanadě je o šest hodin méně. Češky do toho!

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 21:00.