Radko Gudas z Floridy a Jake McCabe z Toronta.

Radko Gudas z Floridy a Jake McCabe z Toronta. | foto: Reuters

Toronto slaví první výhru nad Floridou, Edmonton srovnal krok s Vegas

• 11
Hokejisté Floridy ve druhém kole play off NHL nevyužili první postupový mečbol, když těsně podlehli Torontu 1:2. Panthers však stále vedou 3:1 na zápasy. Naopak vyrovnaný je vývoj mezi Edmontonem a Vegas. Naposledy uspěli Oilers 4:1 a stav série je tak smírný 2:2 na zápasy.

Po senzačním obratu série z 1:3 na 4:3 nad rekordmany ze základní části z Bostonu rozjetí hokejisté Floridy třikrát přehráli i favorizované Toronto po výsledcích 4:2, 3:2 a 3:2 po prodloužení. Až na čtvrtý pokus v přímém ohrožení vyřazení se radovali Maple Leafs.

Ve středeční partii na ledě soupeře uhráli těsnou výhru góly Williama Nylandera a Mitchella Marnera. Panthers obrali o nulu v play off debutujícího brankáře Josepha Wolla (od úvodní minuty nastoupil poprvé v kariéře poté, co zranění už v průběhu předešlého duelu vyřadilo jedničku Ilju Samsonova) až v 53. minutě zásluhou využité přesilovky Sama Reinharta.

Češi na obou stranách, domácí obránce Radko Gudas (16:26, +/-: 0, 1 střela) a centr Toronta David Kämpf (13:52, +/-: 0, 3 střely), se bodově neprosadili. U jediné trefy Floridy asistoval produktivní Matthew Tkachuk a s celkovými 11 přihrávkami v play off vytvořil nový klubový rekord, když předčil dosavadního držitele Stu Barnese (10 asistencí z play off 1996).

Obdobný vývoj jako mezi Dallasem a Seattlem, kdy je stav srovnaný a žádný z celků neurval dvě výhry za sebou, je i v souboji Edmontonu s Vegas. Naposledy uspěli Oilers 4:1 a srovnali tak na 2:2 na zápasy.

Jasno bylo už po zahajovacím dějství, které kanadský celek ovládl třemi góly díky akcím Nicka Bjugstada, nejproduktivnějšího obránce play off Evana Boucharda (15 bodů za 4+11 z 10 startů) a dalšího beka Mattiase Ekholma.

Ve druhém dějství navíc zvyšoval na 4:0 Ryan Nugent-Hopkins. Vegas obralo Stuarta Skinnera o nulu až v 46. minutě čestnou trefou Nicolase Roye.

Výsledky play off NHL

Florida Panthers - Toronto Maple Leafs 1:2 (0:0, 0:1, 1:1)

Branky: 52:14 Reinhart (Tkachuk, Bennett) - 23:29 Nylander (Bunting, Marner), 50:03 Marner (McCabe). Rozhodčí: Dwyer, McIsaac – Berg, Cormier. Diváci: 19868. Stav série: 3:1

Florida Panthers Bobrovskij (Lyon) – Forsling, Ekblad (A), Montour, M. Staal, Gudas, Mahura – Verhaeghe, Barkov (C), Duclair – Tkachuk (A), Bennett, Cousins – Reinhart, Lundell, Luostarinen – White, E. Staal, Dalpe.

Toronto Maple Leafs Woll (M. Murray I) – Rielly (A), Schenn, Brodie, Holl, McCabe, Liljegren, Giordano – Marner, Matthews (A), Järnkrok – Nylander, Tavares (C), Kerfoot – Bunting, O'Reilly, Acciari – Lafferty, Kämpf.

Edmonton Oilers - Vegas Golden Knights 4:1 (3:0, 1:0, 0:1)

Branky: 06:46 Bjugstad (Kostin), 07:38 Bouchard (McDavid, Nugent-Hopkins), 13:30 Ekholm (Draisaitl, Yamamoto), 34:45 Nugent-Hopkins (McDavid, Nurse) - 45:58 N. Roy (Carrier, Theodore). Rozhodčí: Skilliter, Rooney – MacPherson, Kovachik. Diváci: 18 347. Stav série: 2:2

Edmonton Oilers Skinner (Campbell) – Ceci, Nurse (A), Bouchard, Ekholm, Desharnais, Kulak – Draisaitl (A), McDavid (C), E. Kane – Hyman, Bjugstad, Nugent-Hopkins – Ryan, R. McLeod, Foegele – Yamamoto, Kostin, Janmark.

Vegas Golden Knights Hill (Quick) – Pietrangelo (A), Martinez, Theodore, McNabb, Whitecloud, Hague – Marchessault, Eichel, Barbašev – Amadio, Karlsson, R. Smith (A) – Stone (C), Stephenson, Howden – Kolesar, N. Roy, Carrier.