Andrei Svěčnikov (vlevo) z Caroliny v souboji s Jaretem Andersonem-Dolanem z...

Andrei Svěčnikov (vlevo) z Caroliny v souboji s Jaretem Andersonem-Dolanem z Los Angeles. | foto: Reuters

Muž klíčových okamžiků, Nečas asistoval u vítězné branky Caroliny

• 37
Už šestou výhru v řadě si v NHL připsali ve velké formě hrající hokejisté Caroliny. Hned tři úspěchy z dané série se zrodily v prodloužení a vždy u rozhodující akce nechyběl český útočník Martin Nečas. Po gólech proti Dallasu a San Jose naposledy v úterý asistoval u vítězné akce na 5:4 proti Los Angeles.

V aktuální šestizápasové vítězné sérii Caroliny, která se ziskem 74 bodů platí za druhý nejlepší tým NHL po suverénním Bostonu (81 bodů), bodoval Martin Nečas (21:57, 0+1, +/-: 0, 1 střela) v pěti případech.

S průběžným ziskem 46 bodů (21+25) si druhý nejlepší Čech v soutěži za hvězdným Davidem Pastrňákem z Bostonu (71 bodů, 38+33) vylepšuje své sezonní maximum dosavadní kariéry (v minulosti nejvíce posbíral bodů 41 v sezoně 2020/21). Hlavně je hráčem klíčových okamžiků. Z posledních tří prodloužení Caroliny zařídil dva vítězné góly a v úterý proti Los Angeles pro změnu asistoval u vítězné akce Sebastiana Aha. Gólem v sezoně rozhodl celkově tři prodloužení a v daném ohledu vévodí NHL.

Favorizovaní Hurricanes se proti Kings ujali vedení ve 14. minutě zásluhou beka Brenta Burnse. Ve druhém dějství ale propadli a hosté sérií čtyř branek vývoj zcela otočili. Brankáře Frederika Andersena překonali dvougólový Adrian Kempe, Kevin Fiala a Anže Kopitar. Carolina však nic nevzdala a své postavení v tabulce potvrdila velkým obratem. Ve třetí třetině totiž branky Paula Stastnyho, Jordana Staala a Teuvo Teräväinena přinesly vyrovnání na 4:4 a v poslední minutě nastavení využil přesilovou hru zmiňovaný Aho. Finský centr tak dokonal obrat z 1:4 na 5:4PP.

Prodloužení určilo i vítěze souboje Columbusu s Washingtonem. Domácí hokejisté Blue Jackets vybojovali bod za remízu 3:3 z řádné hrací doby díky vyrovnání útočníka Johnny Gaudreaua z 53. minuty. Už po 26 vteřinách hry v nastavení ale vrátil Capitals vedení centr Jevgenij Kuzněcov.

Devítigólová přestřelka byla k vidění v Montrealu. Po výsledku 4:5 však odcházeli do kabin spokojení hosté z Ottawy, za které rozhodl v 59. minutě kapitán Brady Tkachuk. Velký zápas odehrál německý útočník ve službách Senators Tim Stützle, jenž vstřelil dvě branky a na stejný počet navíc nahrál.

Výsledky NHL

Columbus Blue Jackets - Washington Capitals 3:4P (1:2, 1:1, 1:0 - 0:1)

Branky: 14:40 Peeke (Laine), 31:03 E. Robinson (Olivier), 52:44 J. Gaudreau (Bayreuther) - 05:06 Hathaway (Eller, Jensen), 14:28 T. van Riemsdyk (Aube-Kubel), 28:26 T. van Riemsdyk (Kuzněcov, E. Gustafsson), 60:26 Kuzněcov (M. Johansson, E. Gustafsson). Rozhodčí: Lambert, Rank – Galloway, Johnson. Diváci: 17 879.

Columbus Blue Jackets Korpisalo (Merzlikins) – Gudbranson, Berni, Gavrikov, Peeke, Bayreuther, M. Bjork – J. Gaudreau, Jenner, Laine – Marčenko, Sillinger, K. Johnson – L. Foudy, Roslovic, Bemström – E. Robinson, Kuraly, Olivier.

Washington Capitals C. Lindgren (Kuemper) – E. Gustafsson, T. van Riemsdyk, Orlov, Jensen, Irwin, Fehérváry – Ovečkin, D. Strome, Sheary – M. Johansson, Bäckström, Oshie – Milano, Kuzněcov, Mantha – Aube-Kubel, Eller, Hathaway.

Montreal Canadiens - Ottawa Senators 4:5 (1:2, 1:1, 2:2)

Branky: 13:20 Dach (Suzuki, Hoffman), 39:55 Hoffman (Matheson), 51:02 Harvey-Pinard (Suzuki, Jos. Anderson), 54:16 Harvey-Pinard (Jos. Anderson) - 02:57 Giroux (Zajcev, Chabot), 03:49 Stützle (M. Joseph, B. Tkachuk), 36:23 DeBrincat (Stützle, Chabot), 52:14 Stützle (Chabot, Batherson), 58:42 B. Tkachuk (Stützle, M. Joseph). Rozhodčí: St. Pierre, Kea – McNamara, Cormier.

Montreal Canadiens Allen (Montembeault) – Xhekaj, Savard (A), Matheson, J. Barron, Harris, Kovacevic, Wideman – R. Pitlick, Suzuki (C), Jos. Anderson (A) – Dadonov, Dach, Hoffman – Pezzetta, Belzile, Harvey-Pinard – Dvorak, Ylönen.

Ottawa Senators A. Forsberg (Sögaard) – Chabot (A), Holden, Sanderson, Hamonic, Brännström, Zajcev – B. Tkachuk (C), Stützle, M. Joseph – DeBrincat, Greig, Giroux (A) – Brassard, Pinto, Batherson – Kelly, Gambrell, Motte.

Carolina Hurricanes - Los Angeles Kings 5:4P (1:0, 0:4, 3:0 - 1:0)

Branky: 13:27 Burns (A. Svečnikov), 43:30 Stastny (Stepan), 49:54 J. Staal (Pesce, Fast), 52:32 Teräväinen (Skjei, A. Svečnikov), 64:06 S. Aho II (Burns, Nečas) - 21:51 Kempe (Kopitar), 31:34 Fiala (Lizotte), 34:21 Kempe (Doughty, Kopitar), 35:21 Kopitar (Anderson-Dolan, Doughty). Rozhodčí: McIsaac, Rooney – Fournier, Suchanek. Diváci: 18 443.

Carolina Hurricanes Andersen (Raanta) – Chatfield, Burns, Skjei, Pesce, de Haan, Coghlan – Teräväinen, S. Aho II (A), Jarvis – A. Svečnikov, Kotkaniemi, Nečas – Martinook (A), J. Staal (C), Fast – Stepan, Stastny, Noesen.

Los Angeles Kings Copley (Quick) – M. Anderson, Doughty (A), Durzi, M. Roy, Edler, Se. Walker – Kempe, Kopitar (C), Byfield – Arvidsson, Danault (A), Iafallo – Anderson-Dolan, Lizotte, Fiala – Kupari, Turcotte, Lemieux.